GEFCO testuje system zautomatyzowanej kontroli pojazdów ProovStation, wspierany przez sztuczną inteligencję

GEFCO testuje system zautomatyzowanej kontroli pojazdów ProovStation, wspierany przez sztuczną inteligencję

20.07.2021
Czas czytania ok. 2 minut

GEFCO, europejski lider logistyki dla branży motoryzacyjnej, rozpoczął roczny test pilotażowy systemu do zautomatyzowanej kontroli pojazdów. Nowatorskie rozwiązanie opracował ProovStation, start-up z Lyonu, specjalizujący się w skanerach uszkodzeń samochodowych wykorzystujących możliwości sztucznej inteligencji. System ma pomóc w optymalizacji kontroli nadwozi i przyspieszyć proces dostaw pojazdów z montowni.

System ProovStation uruchomiono w maju na motoryzacyjnej platformie logistycznej GEFCO pod Paryżem, która przeprowadza kontrole jakości i operacje dostosowywania (customization operations) głównie nowych pojazdów, przed ich przekazaniem na plac składowy i dostawą.

Innowacje zmienią na lepsze łańcuch dostaw w branży motoryzacyjnej

Działający w strefie odbioru pojazdów system ProovStation skanuje auta w celu dokładnej identyfikacji wszelkich uszkodzeń nadwozia i przyspieszenia kontroli. Zaprojektowany z wykorzystaniem opatentowanej technologii optycznej dla profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, wykonuje pełne skanowanie 360° każdego pojazdu przy prędkości do 15 km/h, umożliwiając zarządzanie dużymi przepływami pojazdów w ograniczonym czasie. W ramach prowadzonych testów, GEFCO oceni skuteczność systemu w warunkach rzeczywistych i potwierdzi jego skuteczność.

„Działamy w stale zmieniającym się środowisku. Konsumenci oczekują szybkich terminów dostaw nowych samochodów, a każde usprawnienie procesów pomaga nam skuteczniej odpowiadać na ich nowe potrzeby. Dlatego testujemy i wdrażamy innowacyjne technologie, takie jak system ProovStation, które tworzą wartość dla naszych klientów, producentów samochodów oraz dla ich klientów końcowych” – mówi Amar Sehad, Compound & Workshop Business Line Manager z GEFCO.

Unikalna technologia oparta na SI

System ProovStation rejestruje 1000 zdjęć pojazdu w ciągu trzech sekund, aby wykryć wszelkie uszkodzenia z milimetrową dokładnością. System oparty jest na sztucznej inteligencji o unikalnym algorytmie, który w mniej niż minutę identyfikuje, określa ilościowo i lokalizuje wszystkie uszkodzenia ze zdjęć. Zebrane dane i wyniki, są oznaczane czasowo, geolokalizowane i zabezpieczane, co umożliwia śledzenie pojazdów w całym łańcuchu dostaw.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z GEFCO nad badaniem nowej technologii do optymalizacji jakości i wydajności procesu kontroli pojazdów dla klientów GEFCO. Jestem przekonany, że rozpoczęty program pilotażowy przyniesie oczekiwaną wartość i pozwoli nam kontynuować współpracę, co jest ważnym krokiem w naszym rozwoju” – podkreśla Cédric Bernard, dyrektor generalny ProovStation.

GEFCO

Wyświetlenia: 117

Pomocna dłoń podczas zmian w unijnych przepisach VAT

13.07.2021

GEFCO digitalizuje łańcuch dostaw we współpracy zBlue Yonder

8.07.2021

Niemal połowa Polaków sądzi, że samochody nie szkodzą środowisku

2.06.2021

Niższych podatków, stabilnego prawa - czego życzyć przedsiębiorcom w dniu ich święta

22.06.2021

Firma Total zmienia się w TotalEnergies

1.06.2021

Polski leasing i EFL kończą 30 lat! Z tej okazji leasingodawca wziął pod lupę wyzwania dla sektora MŚP i rynku leasingu

15.06.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

BM Reflex: Podwyżki w hurcie wyhamowały, na stacjach wciąż drogo

12.07.2021

INPOST FRESH – nowa platforma dla dostaw żywności

5.07.2021

Nowa stacja Circle K w Blachowni

8.07.2021

Kiedy neutralność klimatyczna w Polsce?

26.07.2021

Inter Cars to najszerszy asortyment i najszybsza dostawa

20.07.2021

Solaris u Bram Arktyki

18.06.2021