Ożywienie w przemyśle zwiększa zapotrzebowanie na usługi project cargo

Ożywienie w przemyśle zwiększa zapotrzebowanie na usługi project cargo

29.07.2021
Czas czytania ok. 3 minut

W pierwszym półroczu produkcja sprzedana przemysłu w Polsce wzrosła o 18, 2 proc. w porównaniu z ub.r. Najnowsze dane GUS wskazują na wyraźne ożywienie w branży po ubiegłorocznym wyhamowaniu, a analitycy podkreślają jej kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju gospodarki. To bardzo dobra informacja dla operatorów logistycznych, którzy specjalizują się w organizacji łańcuchów dostaw dla przemysłu, do których należy Fracht FWO Polska. Operator od początku roku utrzymuje dynamiczne tempo rozwoju, pozyskując kolejne kontrakty z zakresu project cargo. W lipcu firma rozpoczęła realizację kolejnych dwóch skomplikowanych logistycznie projektów dostaw dla sektora energetycznego – transport kilkudziesięciu sztuk ciężkich w eksporcie do Kanady i krajów Beneluxu.

W pierwszym półroczu odnotowano w Polsce wzrost produkcji w prawie wszystkich sekcjach przemysłu, największy w przetwórstwie przemysłowym (o 19,3 proc.) oraz wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę (o 15 proc.). Od stycznia do czerwca zwiększyła się też produkcja we wszystkich głównych grupowaniach przemysłowych, szczególnie dóbr konsumpcyjnych trwałych, inwestycyjnych i zaopatrzeniowych, a także związanych z energią. W tym okresie wyższa niż przed rokiem była też produkcja sprzedana w 28 z 34 działów przemysłu, tj. urządzenia elektryczne, komputery, elektronika, pojazdy samochodowe, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych a także metale (źr. GUS). Na dobrą koniunkturę w przemyśle wskazują też najnowsze dane EUROSTAT. W maju w Europie produkcja przemysłowa wzrosła o 21,2 proc. r/r. Co szczególnie warto podkreślić, Polska znalazła się w gronie 3 państw, obok Węgier i Słowacji, w których odnotowano najwyższy wzrost, dla naszego kraju wyniósł on 30,2 proc.

- Po ubiegłorocznym wahaniach, od początku roku widać wyraźne wzrosty w przemyśle, na co wskazują chociażby dane GUS. Utrzymanie trendu wzrostowego to duża szansa na rozwój dla operatorów logistycznych, wyspecjalizowanych w obsłudze łańcuchów dostaw dla przemysłu. Wykorzystując koniunkturę na rynku, przy wsparciu globalnej sieci logistycznej Grupy Fracht i jej partnerów, zamierzamy utrzymać tę wysoką dynamikę rozwoju transportów ładunków ciężkich i ponadnormatywnych dla energetyki i sektora wydobywczego – mówi Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.

Kompleksowe łańcuchy dostaw

W lipcu Fracht FWO rozpoczął realizację dwóch skomplikowanych logistycznie dostaw dla energetyki – łącznie przetransportuje kilkadziesiąt transformatorów do Kanady i krajów Beneluxu, ciężar niektórych przekroczy 100 ton. Fracht FWO odpowiada za kompleksową organizację łańcuchów dostaw tych urządzeń, od producentów aż do miejsc ich posadowienia.

Fracht FWO w realizacji dostaw dla przemysłu, nie tylko project cargo ale też innych ładunków, wykorzystuje wszystkie gałęzie transportowe, tj. morską, drogową, lotniczą, kolejową oraz śródlądową. Dzięki wsparciu silnej, globalnej sieci ponad 115 oddziałów na 6 kontynentach i współpracy ze sprawdzonymi partnerami Grupy Fracht, organizuje transporty do najodleglejszych miejsc na świecie. Firma kompleksowo realizuje łańcuchy dostaw głównie dla takich branż jak energetyczna, przemysłu ciężkiego, chemiczna czy automotive.

Fracht FWO

Wyświetlenia: 462

Podatek katastralny w Polsce? Co może oznaczać dla sektora nieruchomości

22.11.2021

Projekt „Eko poradnik” Mercedes-Benz Polska z nagrodą w kategorii Wydarzenie Medialne Roku

13.10.2021

Długi weekend z Kolejami Dolnośląskimi

9.11.2021

e-TOLL obowiązkowy dla aut osobowych

3.11.2021

Pierwszy elektryczny pojazd ciężarowy w Lidl Italia

2.11.2021

GEFCO partnerem logistycznym Citroëna Obsługa innowacyjnego auta elektrycznego AMI

4.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

13.10.2021

Bolero Office Park z nowymi udogodnieniami dla rowerzystów

15.10.2021

Bridgestone i Michelin wspólnie podejmują dyskusję na temat roli odzyskiwanej sadzy w kształtowaniu bardziej zrównoważonego rozwoju mobilności

18.11.2021

EFL rusza ze spotkaniami z kobietami i przede wszystkim dla kobiet

30.09.2021

Krajowy rynek leasingu na dużym plusie

23.10.2021

Zielone światło dla reorganizacji LOTOSU

15.10.2021