Więcej dla ESA logistika w SEGRO Logistics Park Stryków

Więcej dla ESA logistika w SEGRO Logistics Park Stryków

25.08.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Firma ESA logistika, jeden z liderów branży logistycznej w regionie Europy Środkowej, przedłużyła umowę oraz wynajęła dodatkową powierzchnię, łącznie prawie 7500 m2, w ramach SEGRO Logistics Park Stryków. W przestrzeni tej ESA logistika oferuje elastyczne i innowacyjne rozwiązania dedykowane fotowoltaice i branży OZE. W transakcji pośredniczyła firma Renthis Estate.

ESA logistika to jeden z czołowych międzynarodowych operatorów logistycznych, prężnie działający w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Dostarcza kompleksowe, szyte na miarę firmy czy branży rozwiązania z zakresu: transportu, magazynowania, logistyki dystrybucji, logistyki projektowej, outsourcingu czy usług wartości dodanej (VAS).

Jako część grupy Hitachi Transport System, Ltd., ESA logistika łączy w sobie najwyższą japońską kulturę pracy oraz środkowoeuropejską elastyczność i zdolność znajdowania niestandardowych rozwiązań. Właśnie dzięki temu możliwa jest realizacja najbardziej wymagających projektów w ramach globalnego łańcucha dostaw. ESA logistika skupia się na długoterminowej i efektywnej partnerskiej współpracy z klientami. Szczegółowo dopracowane know-how, wysoko wykwalifikowany zespół oraz innowacyjne technologie wykorzystywane do realizacji profesjonalnych usług, przekonują kolejnych klientów z branży OZE, stąd powiększenie przestrzeni dedykowanej tej właśnie dziedzinie okazało się konieczne.

Przedłużenie umowy w SEGRO Logistic Park Stryków obejmuje wynajem dotychczas użytkowanej oraz dodatkowej powierzchni. Dzięki temu ESA logistika będzie korzystać z prawie 7500 m 2 . powierzchni w parku SEGRO w Strykowie.

- Decydując kilka lat temu o wyborze SEGRO Logistics Park w Strykowie kierowaliśmy się jego doskonałym położeniem, w sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych oraz elastycznym podejściem SEGRO w zakresie możliwego rozwoju. Pozwoliło nam to na zwiększenie efektywności operacyjnej oraz na realizację zadań spójnych z naszą polityka zrównoważonego rozwoju.Obiekt oraz partnerskie podejście obsługi SEGRO spełniło nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy przedłużyć umowę najmu. Ponadto z uwagi na dynamiczny rozwój, zdecydowaliśmy się na dodatkową powierzchnię w budynku. Chcemy rozwijać naszą firmę i jesteśmy przekonani, że współpraca z SEGRO jest ważnym punktem w realizacji naszych planówmówi Marcin Stańczak, Warehouse Product Business Manager w ESA logistika.

SEGRO Logistics Park Stryków znajduje się w samym centrum Polski, zaledwie 8 km od Łodzi. Park jest też świetnie połączony komunikacyjnie: leży bezpośrednio przy autostradzie A2 oraz 3 km od węzła łączącego autostradę A2 z A1, co pozwala na obsługę zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku. Obiekty w parku posiadają ekologiczną certyfikację BREEAM, dzięki czemu spełnia on standardy zrównoważonego budownictwa, co jest istotne dla wielu klientów, w tym dla ESA logistika, która w swojej działalności kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju.

- Zmiany, jakie zaszły na świecie w ciągu ostatnich miesięcy, spowodowały duży wzrost znaczenia sprawnej logistyki w działalności firm. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych poprawia nie tylko działalność operacyjną, ale także sprawia, że firmy z branży logistycznej ograniczają swój negatywny wpływ na środowisko naturalne. To podejście jest bardzo bliskie SEGRO, dlatego tym bardziejcieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z ESA logistika. Jesteśmy dumni, że firma z ponad 25-letnim doświadczeniem może rozwijać się pod naszym dachemmówi Waldemar Witczak,Dyrektor RegionalnySEGRO.

SEGRO Logistics Park Stryków to centrum logistyczne zaprojektowane z myślą o dużych i średnich przedsiębiorstwach. Jest to największy park magazynowy SEGRO w Europie Środkowej, położony przy autostradzie A2 oraz w pobliżu węzła łączącego autostradę A2 z A1 oraz DK14 łączące Łódź z Warszawą. Jego obecna powierzchnia liczy 230 000 m 2 i może zostać rozbudowana aż do 400 000 m 2 . Park znajduje się pod opieką dedykowanego Property Managera, zaś wszystkie nowe obiekty posiadają ekologiczną certyfikację BREEAM.

SEGRO

Wyświetlenia: 784

WConnecta powraca – największe wydarzenie networking dla branży transportowej w Europie

1.09.2021

Roślinność w pasie drogowym

8.09.2021

Historia twojego kierowcy… lub kierowczyni. Prof. Bralczyk komentuje kampanię firmy Uber

8.10.2021

Elektryczne vany DHL Express wyruszają na polskie drogi

20.09.2021

Bezpieczny powrót z wakacji

30.08.2021

Jesienny serwis hamulców kampera z Textar

14.09.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Goodyear i Dunlop prowadzą w testech opon zimowych ADAC

12.10.2021

Goodyear współpracuje z Citroënem w celu zapewnienia autonomicznej mobilności w mieście

1.10.2021

Czerwony alarm, niebieskie światła? I zielone rozwiązanie... z Mustangiem Mach-E - nowym w pełni elektrycznym policyjnym radiowozem

21.09.2021

Real Management sprzedało budynek Canal+

21.10.2021

FB Antczak z kontraktem na budowę części Panattoni Park Stryków IV

13.09.2021

AS24 Polska otwiera stację w sercu Polski!

1.10.2021