Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich

25.08.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Od 29 sierpnia zmieni się rozkład jazdy pociągów na Dolnym Śląsku. Wprowadzone zmiany będą mieć charakter czasowy, a na wybranych odcinkach obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Nowy rozkład wejdzie w życie już w niedzielę i będzie obowiązywać do 6 listopada. W ramach całościowego, rocznego rozkładu jazdy przewidywanych jest łącznie pięć korekt. Ta wprowadzana pod koniec sierpnia, jest przedostatnią zmianą, z którą w tym roku będą musieli zapoznać się Dolnoślązacy.

- Zmiany w rozkładzie jazdy spowodowane są pracami modernizacyjnymi, które na wybranych liniach kolejowych prowadzone są przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK. Dla przewoźników jest to również szansa na lepsze dopasowanie rozkładów pod potrzeby naszych pasażerów. W jesiennej korekcie zmiany w kursowaniu pociągów mogą sięgać kilku bądź kilkunastu minut, dlatego apelujemy, aby odpowiednio wcześnie zapoznać się z nowym rozkładem jazdy – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Oprócz zmiany godzin odjazdów i przyjazdów, najistotniejsze korekty będą dotyczyć kursowania pociągów na odcinku Wrocław Główny – Legnica. Niektóre z połączeń zostaną odwołane bądź skrócone, a dotychczasowy pociąg relacji Legnica – Międzylesie (odjazd 14:20) będzie kursował w dwóch odrębnych trasach: Legnica – Wrocław Główny oraz Wrocław Główny – Międzylesie. W związku z zamknięciem odcinka Jaworzyna Śląska – Strzegom pociąg relacji Bielawa Zachodnia – Legnica (odjazd 17:37) zostanie odwołany na trasie Jaworzyna Śląska – Legnica bez zastępczej komunikacji autobusowej.

Trwające prace remontowe

Utrudnienia będą dotyczyć trzech linii kolejowych, na których czasowo wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. W związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK na linii 137, pasażerowie podróżujący na odcinku Jaworzyna Śląska – Strzegom od 16 września do 9 listopada będą korzystać z transportu zastępczego. Z kolei do 22 września wyłączony z użytku kolejowego będzie odcinek Kłodzko – Międzylesie – Lichkov. W wyniku przedłużających się prac remontowych pasażerowie podróżujący na odcinku Polanica Zdrój - Kudowa Zdrój część trasy będą musieli pokonać zastępczą komunikacja autobusową.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

Koleje Dolnośląskie

Wyświetlenia: 351

DKV CARD akceptowana jako metoda płatności za e-TOLL

8.10.2021

Czy będzie wysyp osiedli w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach

21.09.2021

SPAR w Poznań Plaza przy ul. Drużbickiego

5.10.2021

Firma Ford Polska wyróżniona nagrodą eMobility Media Awards w kategorii „Kampania medialna roku”

11.10.2021

Colliers skomercjalizuje Poznań Financial Center

7.09.2021

Nowa nazwa IVECO Group oraz logo zapowiadają przyszłość nowej organizacji w obszarze On-Highway

1.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Solaris umacnia swoją pozycję lidera e-mobilności we Włoszech

11.10.2021

Gaz z bałtyckiego złoża B8 popłynął na ląd

1.10.2021

SPAR mówi „Klient nasz pan”

11.10.2021

Nowy Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ z napędem całkowicie elektrycznym

7.09.2021

Samochód a opony– rusza wielka loteria Goodyear

4.10.2021

Rośnie aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym

13.10.2021