To będzie prawdziwy sprawdzian 15-letniego Huberta Laskowskiego

To będzie prawdziwy sprawdzian 15-letniego Huberta Laskowskiego

25.08.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Wakacje, również te motorsportowe w większości serii dobiegają końca. Jednocześnie oznacza to, że na odcinki specjalne mistrzostw Łotwy powróci 15-letni Hubert Laskowski. Tym razem młodego kierowcę czeka bardzo wymagające zadanie.

Trzecią rundą mistrzostw Łotwy będzie Louna-Eesti Ralli, który stanowi również rajd zaliczany do mistrzostw Estonii. Sprawia to, że lista zgłoszeń jest arcyciekawa i liczy aż 96 pozycji. W najważniejszej dla 15-latka klasie LRC4 powalczy siedem duetów. W klasie EMV4 znalazło się dziewięć załóg.

- Za mną niezwykle intensywne wakacje. Od ostatniego startu nie było mowy o chwili wytchnienia i m.in. miałem okazję zaprezentować się podczas Pride of Cars w Janowie Podlaskim. Zaliczyłem również wakacyjny obóz sportowy, by moja kondycja w drugiej części sezonu była na najwyższym poziomie. Drugą część sezonu zaczynamy od niezwykle trudnego i ważnego rajdu w Estonii. Nie mogę się już doczekać, by wrócić za kierownicę Peugeota i walczyć o jak najlepsze rezultaty. Zwłaszcza że po dwóch pierwszych rajdach jesteśmy wiceliderami mistrzostw – mówił Hubert Laskowski.

W tegorocznym harmonogramie znalazło się dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 84 kilometrów. Oznacza to, że każdy metr trasy będzie niezwykle ważny, by osiągnąć dobry rezultat. Biorąc pod uwagę liczbę szczytów i hop, które czekają na zawodników już na zapoznaniu z trasą rajd będzie można wygrać lub przegrać.

- Starałem się zebrać jak najwięcej informacji o trasie rajdu i wiem, że czeka mnie niezwykle wymagające zadanie. Wiele szczytów, hop, wąskich i szybkich partii sprawia, że zapoznanie będzie bardzo ważne. Wiem jednak, że na prawym fotelu mam bardzo doświadczonego pilota i nie martwię się o swoje notatki. Mocno skoncentrujemy się na opisie, by perfekcyjnie wykorzystać go podczas właściwej rywalizacji – dodał 15-latek.

Na prawym fotelu rajdówki zasiądzie Michał Kuśnierz, który startuje z Hubertem w mistrzostwach Łotwy.

- Przede mną i Hubertem kolejne trudne zadanie, ale w tym sezonie pokazaliśmy już, że potrafimy im sprostać. W tak młodym wieku Huberta oczywiście bardzo ważne jest zdobyte doświadczenie, ale o tym mówią nawet mistrzowie świata, więc nie powinno to dziwić. Chcemy jednak pokazać też, że jesteśmy szybką i niezawodną załogą, która potrafi walczyć w nieznanym sobie terenie. Jak zawsze damy z siebie sto procent i zobaczymy, jakie da to efekty – komentował Michał Kuśnierz.

Po dwóch rundach mistrzostw Łotwy Hubert znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji sezonu w klasie LRC4. Taką samą pozycję zajmuje w stawce juniorów.

Sponsorami młodego kierowcy są firmy Marten, Pirelli, Intertrade Logistics Limited, Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce, Atech Racing Polska. Za obsługę auta odpowiada stajnia Car Speed Racing.

Wszystkie informacje dotyczące Huberta Laskowskiego można znaleźć na facebookowym profilu: oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/hubert\_laskowski/. Zapraszamy również do śledzenia kanału na YT: oraz na stronę internetową: hubertlaskowski.pl.

Wyświetlenia: 566

„Kultura miejska w Muzeum Mercedes-Benz”: kolejna edycja latem 2022 r.

8.10.2021

ELI pozyskało 111 milionów euro kredytu od Berlin Hyp na rozwój portfolio logistycznego

13.10.2021

Projekt HBO przechodzi do realizacji

30.09.2021

Jak sprzedawały się nowe mieszkania w wakacje

8.10.2021

Rośnie aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym

13.10.2021

Andrzej Waszczuk nowym kierownikiem warszawskiego oddziału Dachser

2.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Właściciele współczesnych i klasycznych Mercedesów zaproszeni do udziału w Rajdzie Żubrów

6.10.2021

Zwiększony zasięg w elektrycznym Renault Trucks Master Z.E.

26.11.2021

Goodyear po raz drugi z rzędu zwycięża w rankingu opon całorocznych magazynu Auto Bild

31.10.2021

Nowy Prezes Euromaster ECN

9.11.2021

Bridgestone zachęca kierowców, aby przygotowali się do zimy i zmienili opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

26.11.2021

Jak nauczyciel może rozliczyć przychody z udzielania korepetycji?

13.10.2021