Akceptacja boxów EETS od DKV w systemie e-Toll

Akceptacja boxów EETS od DKV w systemie e-Toll

27.08.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Od teraz można poprzez DKV dokonać rejestracji boxów EETS dla rozliczeń w systemie e-Toll. Uiszczanie opłat przy pomocy urządzeń DKV Box Europe będzie możliwe, według planu, już we wrześniu.

DKV Mobility, jeden z wiodących dostawców usług mobilnych dla transportu w Europie, zapowiada uruchomienie już wkrótce pełnych możliwości rozliczania opłat e-Toll: bezgotówkowo, bezkolizyjnie, przy pomocy urządzenia pokładowego lub karty paliwowej.

Na razie do rejestracji zostali zaproszeni przewoźnicy międzynarodowi, ponieważ pierwsza możliwość rozliczeń opłat e-Toll przez DKV pojawia się dla urządzeń EETS. Urządzenia te akceptowane są na trasach całej Europy i pozwalają na rozliczanie jednym boxem myta w wielu krajach, tak by przewoźnik otrzymywał z tego tytułu jedną fakturę. Z przyczyn technicznych na obecną chwilę liczba boxów EETS na rynku jest ograniczona. Ważne, aby po instalacji w pojeździe urządzenia DKV Box Europe (oraz aktywacji usługi rozliczania polskich dróg) usunąć z kabiny dotychczasowy viaBox, ponieważ systemy viaToll oraz e-Toll nie są kompatybilne. Dla bezpieczeństwa, rekomendujemy korzystanie z boxów viaToll do końca września.

Oficjalnie opłaty e-Toll będą obowiązywać o 1 października br. Wszystkie zainteresowane firmy mogą już teraz rejestrować swoją chęć rozliczeń przez DKV pod tym linkiem (publiczny link ze strony DKV Mobility / Opłaty drogowe).

„Jesteśmy dumni, że możemy już teraz zaoferować klientom DKV konkretne rozwiązanie w zakresie opłat drogowych w Polsce”, mówi Jérôme Lejeune, dyrektor zarządzający opłatami drogowymi w DKV Mobility. Operator zapowiada, że nie spocznie w swoich staraniach o wypracowanie wraz z e-Toll rozwiązania, które satysfakcjonować będzie każdego użytkownika dróg w Polsce. Obecnie za pośrednictwem DKV można rozliczać opłaty drogowe w ponad 30 krajach Europy.

DKV

Wyświetlenia: 459

Bez ciśnienia ani rusz

30.09.2021

Specjalna wystawa „Fascynujący SL – samochód marzeń od 70 lat”

30.09.2021

Magazyny nową gwiazdą inwestycyjną

15.10.2021

Posadź las z EFL! Warmia zyska 30 tysięcy drzew

14.09.2021

Bohaterowie Marvela na stacjach Circle K

8.09.2021

TOP30 ekoprzedmiotów, które można wziąć w leasing

1.09.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Elektryczne vany DHL Express wyruszają na polskie drogi

20.09.2021

Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo promują paliwa neutralne pod względem emisji CO2

8.10.2021

Jak sprzedawały się nowe mieszkania w wakacje

8.10.2021

Oddajemy do ruchu S19 Lasy Janowskie - Zdziary

11.10.2021

Ford prezentuje zupełnie nowy samochód wielofunkcyjny Tourneo Connect, który zapewnia przestrzeń i wszechstronność podczas tygodniowej pracy, jak i podczas rodzinnego weekendowego wypoczynku

12.10.2021

Ekofloty w Polsce nabiorą prędkości dzięki EFL

21.09.2021