Podróż do Czech jeszcze łatwiejsza

Podróż do Czech jeszcze łatwiejsza

30.08.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Koleje Dolnośląskie uruchomiły internetową sprzedaż biletów na połączenia do północnych Czech. Poprzez platformę KOLEO pasażerowie mogą nie tylko skorzystać z oferty KD, ale także kilku czeskich przewoźników. Tym samym podróż do popularnych przygranicznych atrakcji turystycznych stała się jeszcze łatwiejsza.

Od lipca pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą ponownie korzystać z ponad 40 pociągów łączących Dolny Śląsk z czeskimi miejscowościami: Královcem, Lichkovem i Harrachovem. Jeszcze w czerwcu wznowiono również cieszące się ogromnym zainteresowaniem połączenie do Adršpachu. Korzystają z niego przede wszystkim turyści podróżujący do Skalnego Miasta. Ta baśniowa kraina, położona niedaleko polskiej granicy, przyciąga tłumy odwiedzających, a jej urok docenili nawet twórcy filmu „Opowieści z Narnii – Książę Kaspian”, nagrywając tam kilka scen.

Teraz, podczas ostatnich tygodni lata, turystyczna wyprawa do Czech będzie jeszcze łatwiejsza. Koleje Dolnośląskie uruchomiły bowiem internetową sprzedaż biletów na połączenia do północnych Czech – poprzez platformę KOLEO.

Pasażerowie nie muszą już kupować biletów w kasach czy automatach lub szukać w pociągu konduktora. Wystarczy, że pojawią się na pokładzie z biletem elektronicznym zapisanym we własnym smartfonie. Dla podróżnych to jest najwygodniejszy sposób, pozwala też zaoszczędzić czasbez stresu i pośpiechu w poszukiwaniu kasy biletowej można udać się na przykład na weekendowy odpoczynek. Tym bardziej, że nasze czeskie połączenia cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na przygraniczne atrakcje turystyczne. Jest to więc dobra propozycja choćby na krótki wyjazd w ostatnich tygodniach lata – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Do Czech z KOLEO

Zintegrowana platforma KOLEO pozwala na zakup biletów na dalszą podróż pociągami innych polskich przewoźników, dlatego pasażerowie za pomocą jednej aplikacji mogą zaplanować swoją podróż z drugiego końca Polski. Bilety elektroniczne na połączenia do Czech dostępne są na trasach:

· Wrocław Główny – Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Smržovka – Liberec,

· Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Smržovka – Josefův Důl,

· Wrocław Główny – Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Plavy,

· Wrocław Główny / Jelenia Góra – Sędzisław – Lubawka – Královec – Trutnov – Svoboda nad Úpou,

· Wrocław Główny – Kłodzko Główne – Międzylesie – Lichkov – Ústí n.Orlicí,

· Wrocław Główny / Jelenia Góra – Boguszów-Gorce Wschód – Mieroszów – Meziměstí – Teplice nad Metují – Adršpach

W sprzedaży internetowej dostępne są wyłącznie połączenia bezpośrednie. Poprzez platformę KOLEO można również kupić bilet w ramach oferty „KD+Czechy”, która za 19 zł umożliwia całodzienną podróż po północnych Czechach. Taki bilet obowiązuje w pociągach Kolei Dolnośląskich na odcinkach Lubawka – Lubawka, Mieroszów – Mieroszów, Międzylesie – Lichkov, Szklarska Poręba Jakuszyce – Jakuszyce oraz na określonych trasach w pociągach České Dráhy a.s. (ČD), GW Train Regio a.s. (GWTR) oraz LEO Express Tenderss.r.o. Obszary obowiązywania biletu na trasach czeskich przewoźników znajdują się na stronie kolejedolnoslaskie.pl w zakładce „oferty”.

Podróż w dobie koronawirusa

Koleje Dolnośląskie przypominają, że osoby podróżujące z Polski do Czech mają obowiązek okazania zaświadczenia o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 lub przechorowaniu koronawirusa (jeśli upłynęło nie więcej niż pół roku) lub wykonania testów: antygenowego, który jest ważny 48 godzin lub PCR, ważnego 72 godziny. Honorowane są tzw. paszporty COVID-owe lub zaświadczenia krajowe przetłumaczone na język czeski/angielski. Przed przekroczeniem granicy podróżujący mają obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Z obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego zwolnieni są m.in.: pracownicy transgraniczni, dzieci do 5. roku życia i osoby podróżujące do Czech z państw bezpośrednio sąsiadujących do 24h w uzasadnionym celu.

Koleje Dolnośląskie

Wyświetlenia: 460

Paczkomaty® InPost – strefa ułatwionego dostępu dla osób niewysokich

1.10.2021

Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo promują paliwa neutralne pod względem emisji CO2

8.10.2021

Goodyear UltraGrip Performance+ SUV uznana za wzorową w dużym teście opon

14.10.2021

Rozpoczynamy drugi etap remontu autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego

13.10.2021

Eleganckie coupé w standardzie Klasy S: Mercedes-Benz SLC z 1971 r.

11.10.2021

Posadź las z EFL! Warmia zyska 30 tysięcy drzew

14.09.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Dachser zainaugurował kolejną edycję programu stażowego

13.10.2021

TEDi wprowadza się na Półwiejską

3.09.2021

GEFCO wzmacnia korytarz handlowy między Afryką Północną i Europą

14.09.2021

Jak sprzedawały się nowe mieszkania w pierwszym półroczu

1.09.2021

Circle K i „Stacja Regeneracja” dodadzą energii biegaczom podczas 43. Maratonu Warszawskiego

21.09.2021

Pandemia: deweloperzy nie chcą sprzedawać sami. Co na to wpływa?

30.09.2021