Colliers skomercjalizuje Poznań Financial Center

Colliers skomercjalizuje Poznań Financial Center

7.09.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Colliers, międzynarodowa firma doradcza oferująca usługi w zakresie nieruchomości oraz zarządzania inwestycjami, została wyłącznym doradcą w procesie komercjalizacji Poznań Financial Center przy pl. Władysława Andersa 5 w Poznaniu.

Wieżowiec Poznań Financial Center (PFC) to drugi najwyższy budynek biurowy w stolicy Wielkopolski. 18 nadziemnych kondygnacji oferuje do wynajęcia ponad 28 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Do dyspozycji najemców jest 180 miejsc postojowych w dwukondygnacyjnym podziemnym garażu. Na wygodny dojazd do budynku mogą liczyć również osoby niezmotoryzowane – w pobliżu znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, a także ścieżki rowerowe.

Budynek wyróżnia wyjątkowo dogodna lokalizacja w ścisłym centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się m.in. Stary Browar - jedno z najbardziej rozpoznawalnychmiejsc handlowych i kulturalnych na mapie Poznania, popularna ul. Półwiejska oraz liczne hotele, restauracje i parki. Zaledwie w ciągu kilkuminutowego spaceru można dotrzeć z biurowca na Stary Rynek, zaś niewiele dalej zlokalizowane są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Dworzec Główny. Od Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego i wjazdu na autostradę A2 obiekt dzieli ok. 15 minut jazdy samochodem.

  • Wysokość oraz doskonałe położenie czynią Poznań Financial Center jednym z najbardziej charakterystycznych biurowców w mieście. Najemcy doceniają stałe działania podejmowane przez właściciela obiektu mające na celu dostosowanie Poznań Financial Center do obecnych realiów – poza certyfikatem BREEAM budynek posiada także certyfikat COVID-19 by SAFE Asset Group, który potwiedza zastosowanie wszystkich usprawnień poprawiających bezpieczeństwo użytkowników w czasie pandemii. Ponadto na dachu PFC zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, które nie tylko realizują strategię waściciela w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale przynoszą korzyść samym najemcom poprzez obniżenie opłat za media. W tym roku rozpocznie się również remont lobby budynku, które zostanie zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi – mówi Hubert Filipczak , Senior Associate w poznańskim biurze Colliers.

    W przeszłości Poznań Financial Center został wyróżniony licznymi nagrodami m.in. II stopnia w konkursie „Budowa Roku 2000”, I miejscem w konkursie „Inteligentny Budynek” w kategorii „Najbardziej Inteligentny Budynek Roku” czy im. Jana Baptysty Quadro za najlepiej zaprojektowany i zrealizowany obiekt architektoniczny w 2000 roku w Poznaniu.

Czas najemcy

Jak podkreślają eksperci Colliers, trwa właśnie korzystny czas na poszukiwanie i zabezpieczenie atrakcyjnej powierzchni biurowej do najmu.

  • Wiąże się to z zauważalną, większą elastycznością deweloperów i właścicieli nieruchomości w negocjacjach z potencjalnymi najemcami. 1,5 roku od rozpoczęcia pandemii widzimy, że rynek biurowy pozostaje w dobrej kondycji, wbrew pierwotnym obawom o jego przyszłość. W strukturze transkacji wciąż dominują nowe umowy najmu oraz renegocjacje, ale szybko rośnie także udział podnajmów. Współczynnik wolnej powierzchni na koniec I poł. 2021 r. wyniósł 12,9%, co oznacza spadek o 1,6% w porównaniu do analigocznego okresu 2020 r. Popyt, kształtujący się w I poł. 2021 r. na poziomie blisko 20 tys. mkw., pokazuje, że rynek z tego dobrego czasu zaczyna korzystać – mówi Sebastian Bedekier , Partner, Dyrektor Regionalny Colliers w Poznaniu.

Colliers

Wyświetlenia: 563

Jakimi autami jeżdżą Polacy? Ranking najczęściej ubezpieczanych samochodów

8.10.2021

Projekt „Eko poradnik” Mercedes-Benz Polska z nagrodą w kategorii Wydarzenie Medialne Roku

13.10.2021

Które projekty mieszkaniowe powstają przy parkach, lasach i nad wodą

28.10.2021

Nowe produkty w ofercie Textar

5.11.2021

Nowy Prezes Euromaster ECN

9.11.2021

„Kultura miejska w Muzeum Mercedes-Benz”: kolejna edycja latem 2022 r.

8.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

LOTOS Zielona księga dla rozwoju CCS w Polsce

3.11.2021

Brak kaca o poranku? Kierowco, uważaj na nieświadomą nietrzeźwość!

11.10.2021

Długi weekend z Kolejami Dolnośląskimi

9.11.2021

Andrzej Waszczuk nowym kierownikiem warszawskiego oddziału Dachser

2.11.2021

Nowa stacja Circle K w Lubawie

1.10.2021

Hegelmann Poland pokazuje swoich “Trucker Heroes” w ramach wspólnej kampanii z Transporeon

10.11.2021