Nowe stawki dla płatności automatycznych za przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków  Z A4Go w formule pre-paid można jeździć przez kolejne dwa lata według dotychczasowych stawek preferencyjnych

Nowe stawki dla płatności automatycznych za przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków Z A4Go w formule pre-paid można jeździć przez kolejne dwa lata według dotychczasowych stawek preferencyjnych

13.09.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Kierowcy korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go w formule pre-paid jeszcze tylko przez trzy tygodnie mogą nabywać impulsy na przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków tańsze nawet ponad 30 proc., ważne przez kolejne dwa lata. Od 1 października br. koncesjonariusz zmienia warunki stawek preferencyjnych dla płatności automatycznych. Przejazd samochodem osobowym z aplikacjami Autopay, SkyCash oraz IKO, videotollingiem z kartami flotowymi ORLEN albo z urządzeniem pokładowym A4Go będzie tańszy o 3 zł na każdej bramce. Stawki preferencyjne dla pozostałych kategorii pojazdów zostaną zniesione.

Użytkownicy elektronicznego poboru opłat A4Go w formule pre-paid mają możliwość zagwarantowania sobie przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków w cenie:

· 8 zł dla pojazdów kategorii 1;

· 17 zł dla pojazdów kategorii 2 i 3;

· oraz 30 zł dla pojazdów kategorii 4

przez kolejne dwa lata, niezależnie od ewentualnych zmian stawek opłat. Wystarczy, że do końca września br. doładują swoje urządzenie pokładowe impulsami (przejazdami) lub zarejestrują się w usłudze A4Go i razem z urządzeniem nabędą pakiet co najmniej 20. impulsów na start.

Od 1 października br. stawki preferencyjne dla płatności automatycznych obowiązywać będą tylko w przypadku samochodów osobowych . Kierowcy, którzy wybiorą przejazdy z A4Go, Telepass lub aplikacjami: Autopay, SkyCash, IKO, bądź videotolling z kartami flotowymi ORLEN, zapłacą 9 zł na każdym PPO – o 3 zł mniej, niż płacący gotówką czy kartą. Stawki preferencyjne dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5 zostaną zniesione. Dodatkowo, zmniejszeniu ulegnie bonifikata, z jakiej do tej pory korzystali kierowcy pojazdów kategorii 2 i 3 – z kwoty 15 zł do 13 zł. W ślad za tymi zmianami, stawki opłat za przejazd autostradą z wykorzystaniem płatności tradycyjnych bądź automatycznych wynosić będą:

· 22 zł dla pojazdów kategorii 2 i 3;

· 35 zł dla pojazdów kategorii 4 i 5.

Stawka dla użytkowników autostrady A4 Katowice-Kraków poruszających się pojazdami kat. 1 i niekorzystających z płatności automatycznych wynosić będzie nadal 12 zł na każdym placu poboru opłat. Motocyklistom wciąż przysługiwać będzie bonifikata w wysokości 6 zł, zapłacą więc 6 zł na każdej bramce.

– Elektroniczny pobór opłat A4Go w formule pre-paid to prosty sposób na to, żeby, poprzez kupienie impulsów na zapas, na kolejne dwa lata uniezależnić się od ewentualnych zmian cennika i skorzystać z obecnie obowiązujących stawek preferencyjnych dla wszystkich kategorii pojazdów. W przypadku niewykorzystania impulsów w ciągu dwóch lat pełne nienaruszone pakiety 20. impulsów można zwrócić i odzyskać środki finansowe zaangażowane w zakup – mówi Marta Dobrzańska z biura prasowego SAM S.A. – W godzinach szczytu udział płatności automatycznych w transakcjach ogółem sięga poziomu ponad 45 proc. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, uruchomiliśmy drugą bramkę specjalne dedykowaną płatnościom automatycznym, otwieraną w sytuacjach dużego natężenia ruchu na skrajnych lewych pasach placów poboru opłat. Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć przepustowość bramek i komfort podróżowania naszą autostradą – dodaje.

Informacje o dostępnych opcjach automatycznego płacenia za przejazdy można znaleźć na stronach www.automatycznaA4.pl oraz www.a4go.pl

Wyświetlenia: 662

Goodyear po raz drugi z rzędu zwycięża w rankingu opon całorocznych magazynu Auto Bild

31.10.2021

Właściciele współczesnych i klasycznych Mercedesów zaproszeni do udziału w Rajdzie Żubrów

6.10.2021

MAHLE coraz silniejsze w obszarze zarządzania temperaturą

5.10.2021

Valery Muyard nowym prezesem Renault Trucks Polska

11.11.2021

W warszawskim Klifie już działa EUROSPAR

15.10.2021

Ewa Galanty wzmacnia dział olejowy Shell

14.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Rośnie aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym

13.10.2021

SPAR – pierwszy koncept TOPS! otwarty w Poznaniu

16.11.2021

Hegelmann Poland pokazuje swoich “Trucker Heroes” w ramach wspólnej kampanii z Transporeon

10.11.2021

Goodyear współpracuje z Citroënem w celu zapewnienia autonomicznej mobilności w mieście

1.10.2021

Solaris umacnia swoją pozycję lidera e-mobilności we Włoszech

11.10.2021

Projekt HBO przechodzi do realizacji

30.09.2021