Posadź las z EFL! Warmia zyska 30 tysięcy drzew

Posadź las z EFL! Warmia zyska 30 tysięcy drzew

14.09.2021
Czas czytania ok. 2 minut

17 września br. w warmińskim Wipsowie powstanie nowy las. Europejski Fundusz Leasingowy wspólnie z partnerami, klientami i pracownikami posadzi aż 30 tysięcy młodych drzew. W akcji może wziąć udział każdy, kto chce dołożyć choć jedną „sadzonkę” do lasu. W jubileuszowym roku EFL zachęca klientów do proekologicznej postawy i przejścia na elektroniczną fakturę. Z takiej możliwości skorzystało już 66% leasingobiorców EFL.

- Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu każdego, kto chciałby zasadzić choćby jedną sadzonkę w nowym lesie. Dla uczestników przygotowaliśmy pakiety powitalne, a na zakończenie ognisko z poczęstunkiem. Wystarczy wziąć kalosze i dużo energii. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim naszym klientom, którym dobrostan środowiska naturalnego nie jest obojętny. Aż 66% z nich zrezygnowało z faktury papierowej na rzecz elektronicznej. Zamiast ścinać kolejne kilkaset drzew potrzebnych do produkcji papieru, dołożyli w ten sposób kilka tysięcy nowych drzew do warmińskiego lasu – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Zapraszamy wolontariuszy

EFL wspólnie z partnerami, klientami, pracownikami i wolontariuszami zalesi ponad 5 hektarów na Warmii, w miejscowości Wipsowo. Sadzenie lasu rozpocznie się 17 września br., zbiórka o godz. 8:15 na parkingu przy nadleśnictwie Wipsowo (Wipsowo 51C, 11-010 Barczewo). Wydarzenie zakończy się ok. godz. 13:00 ogniskiem z poczęstunkiem, smakołyki dla wolontariuszy przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich „Wipsowianie”. W akcji sadzenia wezmą udział pracownicy Nadleśnictwa Wipsowo oraz dzieci z lokalnej szkoły, dla dzieci są przewidziane warsztaty i zabawy.

W akcji może wziąć udział każdy chętny – wystarczy zapisać się na stronie:https://www.webankieta.pl/ankieta/660794/sadzimy-las-na-warmii.html

Sprzęt potrzebny do sadzenia drzewek, rękawice jak również napoje i przekąski zapewnia organizator.

Drzewo za e-fakturę

Leasingodawca w jubileuszowym roku zachęca klientów do proekologicznej postawy i przekonuje o wyższości e-faktur nad jej papierowymi odpowiednikami. Każda zgoda przejścia na elektroniczną fakturę oznacza jedno posadzone drzewo w imieniu klienta. Do września z takiej możliwości skorzystało aż 2 na 3 klientów EFL. Wciąż można aktywować e-fakturę: przez portal KlientEFL, wysyłając maila lub poprzez infolinię.

Do współpracy przy akcji, z okazji 30-lecia działalności, EFL zaprosił startup Dotlenieni.org. To oni wraz z wolontariuszami odpowiadać będą za logistyczną stronę, czyli zakup drzewek i ich posadzenie. Wśród sadzonek będą dęby, sosny, brzozy, modrzewie i olchy.

30 tysięcy sadzonek łącznie zajmie obszar o powierzchni około 5 hektarów. Zakładając, że 1 hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu i zaspokaja dobowe zapotrzebowanie 2,5 tys. osób, las EFL może „dotlenić” 12,5 tys. Polaków. Czyli tyle, ile mieszkańców liczą niewielkie miasteczka w Polsce.

Szczegółowe informacje o akcji, plan wydarzenia są dostępne na stronie: .

EFL

Wyświetlenia: 423

Perspektywy rynku nieruchomości mieszkalnych w raporcie tabelaofert.pl: ceny wysokie, a deweloperzy nie nadążają budować

11.10.2021

Wyższy poziom osiągnięty! Ford wykorzystuje gry i rzeczywistość wirtualną, aby zmienić sposób tworzenia, projektowania i testowania pojazdów

14.09.2021

Elektryzujące osiągi nowego Mustanga Mach-E

4.10.2021

Grupa VELUX oraz Schneider Electric zawiązują rozszerzone partnerstwo – celem przyspieszona dekarbonizacja

22.09.2021

Sztuczna inteligencja ograniczy emisję CO2 z promu Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona

14.09.2021

Ford prezentuje zupełnie nowy samochód wielofunkcyjny Tourneo Connect, który zapewnia przestrzeń i wszechstronność podczas tygodniowej pracy, jak i podczas rodzinnego weekendowego wypoczynku

12.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Sektor handlowy wciąż przyciąga deweloperów

12.10.2021

Już 14.000 Paczkomatów® InPost

3.09.2021

Solaris umacnia swoją pozycję lidera e-mobilności we Włoszech

11.10.2021

Podróż do Czech jeszcze łatwiejsza

30.08.2021

ID Logistics: dynamiczny rozwój i wzrost przychodów o 15 proc. po I półroczu

1.09.2021

LOTOS Projekt VETNI wystartował

1.10.2021