GEFCO wzmacnia korytarz handlowy między Afryką Północną i Europą

GEFCO wzmacnia korytarz handlowy między Afryką Północną i Europą

14.09.2021
Czas czytania ok. 2 minut

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, odgrywa coraz większą, strategiczną rolę w wymianie handlowej między Europą a krajami Maghrebu. Za pośrednictwem swoich oddziałów w Cusago (Włochy) i w porcie Radès (Tunezja), operator logistyczny zarządza rosnącą liczbą transportów dla firm działających na rynkach międzynarodowych.

Zgodnie z danymi Tunezyjskiego Narodowego Instytutu Statystyki (INS), Włochy są wiodącym eksporterem towarów do Tunezji, z około 15% udziałem w 2020 roku. Oczekuje się, że w najbliższych latach Tunezja zwiększy przepływy towarów do Włoch, aby skrócić łańcuchy dostaw dla głównych branż, takich jak tekstylna i modowa, mechaniczna, motoryzacyjna i elektroniczna. Wykorzystując 70-letnie doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu łańcuchami dostaw w tych sektorach, GEFCO jest jedną z wiodących firm oferujących usługi transportowe i logistyczne do i z krajów Maghrebu oraz oferuje rozwiązania dopasowane do specyfiki tego rynku.

Włoski oddział GEFCO, dzięki swojemu centrum konsolidacyjnemu w Cusago (prowincja Mediolan) i codziennym połączeniom ze 130 oddziałami, jest bramą zarówno do rynku włoskiego oraz do pozostałych krajów Europy. Wymiana towarowa z Tunezją zarządzana jest przez dedykowany zespół operacyjny, oferujący pełen zakres wsparcia, od transportu pojedynczej palety po pełną ciężarówkę. GEFCO Italia zapewnia połączenia między tymi dwoma krajami za pomocą transportu lotniczego lub morskiego, jak również dzięki elastycznym rozwiązaniom RO-RO z regularnymi cotygodniowymi wyjazdami oraz 3-4 dniowym czasem tranzytu w modelu door-to-door . Procedury przyspiesza dedykowany zespół ds. operacji celnych.

„Konsekwentne wzmacnianie korytarza handlowego między Europą i Tunezją jest osiągnięciem GEFCO Italia, które zawsze uwzględnia potrzeby firm planujących rozszerzenie działalności poza Europę, szczególnie w krajach Maghrebu. Dobre relacje, jakie nawiązaliśmy z Tunezją na przestrzeni lat, odzwierciedlają rosnącą wymianę handlową pomiędzy naszymi dwoma krajami” – mówi Fabrice Barthe, dyrektor generalny GEFCO Italia. „GEFCO Italia odnotowało stały wzrost wymiany handlowej z Tunezją o około 14% przez ostatnie cztery lata (z wyłączeniem 2020 roku). W najbliższych latach spodziewany jest dalszy, znaczny wzrost przepływów handlowych, a naszym celem jest oferowanie coraz szybszych i bardziej elastycznych rozwiązań logistycznych, które pomogą firmom w zdobywaniu nowych rynków” – dodaje.

GEFCO

Wyświetlenia: 410

Goodyear i Dunlop prowadzą w testech opon zimowych ADAC

12.10.2021

Wysoka inflacja się utrzyma

22.11.2021

Otworzyliśmy oferty na ostatni odcinek S61

1.10.2021

Opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005 po raz kolejny zdobyła najbardziej prestiżowe nagrody w tegorocznych testach

18.10.2021

Oddajemy do ruchu S19 Lasy Janowskie - Zdziary

11.10.2021

Na co zwracać uwagę przy zakładaniu e-sklepu

16.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Produkty MAHLE do zarządzania temperaturą, które trzeba znać

9.11.2021

Bridgestone Blizzak LM005 zwycięża w teście magazynu Motor

17.11.2021

AS24 Polska otwiera stację w sercu Polski!

1.10.2021

Rozpoczynamy drugi etap remontu autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego

13.10.2021

e-TOLL w pakiecie usług Scania

30.09.2021

CEVA Logistics oferuje rozwiązania w transporcie lądowym z Chin z wykorzystaniem kodów celnych e-commerce

30.09.2021