Procter&Gamble powierza ID Logistics zarządzanie operacjami magazynowymi w Chile

Procter&Gamble powierza ID Logistics zarządzanie operacjami magazynowymi w Chile

15.09.2021
Czas czytania ok. 2 minut

· ID Logistics rozszerza współpracę z Procter&Gamble w Chile

· Operator zarządza magazynem w Macul o powierzchni 21 tys. mkw.

· Innowacyjne rozwiązania zwiększają efektywność obsługi magazynowejID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej, wzmocnił w Chile partnerstwo z Procter&Gamble, jednym ze światowych liderów branży kosmetycznej i środków higieny osobistej. Operator rozszerzył dotychczasowy zakres współpracy w zakresie usług co-packingu o zarządzanie obsługą magazynową i kompletowanie zamówień.

Zespół ID Logistics odpowiadał za zarządzanie procesami co-packingu Procter&Gamble w Chile od 2020 roku. W związku z dynamicznym rozwojem działalności, w ramach outsourcingu, lider branży kosmetycznej i środków higieny osobistej zdecydował się przekazać operatorowi także obsługę procesów magazynowych. Zespół 86 pracowników magazynu w Macul (region Santiago) zapewnia odbiór i magazynowanie palet, kompletowanie zamówień oraz wysyłkę towarów do firm z sektora handlu detalicznego w całym kraju. W obiekcie o łącznej powierzchni 21 tys. mkw. składowanych jest ponad 20 tys. palet, a obsługiwany asortyment obejmuje 1200 referencji produktów szybko zbywalnych (FMCG). Każdego dnia wyjeżdża stąd średnio 15 samochodów ciężarowych.

Rozwiązania ID Logistics optymalizują przepływy i zwiększają bezpieczeństwo

Rozszerzając zakres usług ID Logistics Chile jednocześnie zapewnił nowe wyposażenie i wdrożył w magazynie liczne rozwiązania oraz technologie wspierające procesy operacyjne. Wśród nich wymienić można:

- Przenośnik teleskopowy. To rozwiązanie pomaga pracownikom szybko i sprawnie załadować i/lub rozładować każdy rodzaj towarów masowych, bez konieczności przenoszenia ciężkich ładunków.

- ID Smart. System kamer zainstalowanych na wózkach kompletacyjnych umożliwia rejestrację procesu kompletowania zamówień. Nagrania wykorzystywane są głównie w przypadku reklamacji. System połączony jest z modułem „Put to light", który ma wspierać pracę magazynierów przygotowujących zamówienia.

- Moduł „Put to light", dzięki alarmom świetlnym, pozwala na scentralizowanie realizacji kilku zamówień przygotowywanych w tym samym czasie do wysyłki. Szybko i automatycznie wskazuje on pracownikom miejsce na regałach i ilość towaru, która musi być pobrana, tym samym znacznie ułatwiając im pracę.

ID Logistics

Wyświetlenia: 419

Nowa promocja na oleje Shell

3.11.2021

Świąteczne doręczenia paczek w DPD Polska

26.11.2021

BM Reflex: Czy tańsza ropa przełoży się na spadek cen paliw na stacjach?

22.11.2021

Premio Opony-Autoserwis, wiodąca sieć serwisów samochodowych typu fast-fit, świętuje 15-lecie swojej działalności w Polsce

1.10.2021

e-TOLL obowiązkowy dla aut osobowych

3.11.2021

Schneider Electric nagrodzony w konkursie DCS Awards 2021

22.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Rozpoczynamy drugi etap remontu autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego

13.10.2021

Ford pomaga w odzyskaniu skradzionych pojazdów wyposażonych w systemy łączności Connected Car

8.10.2021

Naprawa samochodu droższa nawet o 42%. Fiat, Opel i Toyota liderem podwyżek

14.10.2021

Raport Gemius: Paczkomaty® i kurier InPost najlepszą opcją dostawy

30.09.2021

W tych dzielnicach Warszawy najlepiej kupować nieruchomości

3.11.2021

Firma Ford Polska wyróżniona nagrodą eMobility Media Awards w kategorii „Kampania medialna roku”

11.10.2021