Hubert Laskowski znowu zachwyca! 15-latek ma tytuły na wyciągnięcie ręki

Hubert Laskowski znowu zachwyca! 15-latek ma tytuły na wyciągnięcie ręki

15.09.2021
Czas czytania ok. 3 minut

15-letni Hubert Laskowski kolejny raz pokazał swój niesamowity talent na trasach mistrzostw Litwy i po wywalczeniu drugiego miejsca w stawce juniorów oraz klasy LARC4 na Rajdzie Elektreny jest o krok od zdobycia wicemistrzowskich tytułów u naszych północnych sąsiadów. Ponadto świetnie spisał się w niezwykle mocno obsadzonej klasie 2WD

Rajd Elektreny stanowił już przedostatnią rundę mistrzostw Litwy i Hubert, który jeszcze nie ma prawa jazdy, pokazał, że szybka i bezpieczna jazda samochodem nie stanowi dla niego żadnego problemu. Po przejechaniu blisko stu kilometrów oesowych pojawił się na drugich miejscach wśród juniorów, czyli kierowców, którzy mają mniej niż 27 lat oraz w klasie LARC4, w której ścigają się popularne także w Polsce auta klasy Rally4.

- Zgodnie z przedstartowymi zapowiedziami nie koncentrowałem się na szybszym wywalczeniu tytułów. W stu procentach poświęciłem się zadaniu, które miałem do wykonania i wyszło to bardzo dobrze. Odnotowałem kolejny oesowy triumf, co zawsze cieszy. Mam nadzieję, że moim startem sprawiłem również radość kibicom – mówił Hubert.

- Rajd Elektreny stanowił spore wyzwanie. Zniszczona, zwłaszcza w drugich przejazdach odcinków droga nie ułatwiała zadania. Daliśmy jednak z siebie wszystko, co byliśmy w stanie pokazać i wynik przyszedł sam. Drugie miejsce w stawce juniorów oraz klasie LARC4 jest czymś, co przed sezonem brałbym w ciemno. Jakby nie patrzeć to dopiero mój trzeci rok startów. Wiem już jednak, co potrafię, ale także ile pracy jeszcze mnie czeka, by znaleźć się za kilka lat wśród najlepszych – dodał.

W klasyfikacji pilotów o tytuły wicemistrzowskie walczy również Adam Jaros, który zasiada na prawym fotelu Peugeota Huberta. Obaj mają jeszcze szanse na końcowy triumf, ale muszą też bacznie oglądać się za swoje plecy, gdzie rywale nie śpią.

- Rajd Elektreny w mojej ocenie był najtrudniejszym z dotychczas rozegranych w tym roku. Tak dla samochodu jak i dla nas. Hubert kolejny raz pokazał, że na technicznych, miejskich próbach czuje się się świetnie, dzięki czemu byliśmy najszybsi na drugim oesie. Ogólnie cały rajd możemy zapisać na "plus". Słowa uznania dla naszego serwisu, który miał trochę więcej pracy przy naszym aucie niż zwykle. Teraz przyszło nam tylko czekać na finał sezonu - komentował Adam Jaros.

Również w niezwykle mocno obsadzonej klasie 2WD, gdzie startują także dużo mocniejsze BMW, Hubert z Adamem pokazali, że trzeba na nich spoglądać. W stawce 40 załóg wywalczyli szóste miejsce i nadal liczą się w walce o podium sezonu. Do trzeciego miejsca brakuje im jedynie siedem punktów. Do wywalczenia w ostatnim rajdzie jest ich aż 35.

- Podium na koniec sezonu w stawce 2WD byłoby czymś niesamowitym. Już jest świetnie, ponieważ w klasyfikacji obejmującej blisko pół setki rywali jestem piąty z niewielką stratą do podium. Ostatni rajd sezonu zapowiada się fenomenalnie i już nie mogę się doczekać, by wrócić za kierownicę – zakończył Hubert.

Sponsorami młodego kierowcy są firmy Marten, Pirelli, Intertrade Logistics Limited, Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce, Atech Racing Polska. Za obsługę auta odpowiada stajnia Car Speed Racing.

Wszystkie informacje dotyczące Huberta Laskowskiego można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/hubert.laskowski.racing.driver/ oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/hubert\_laskowski/. Zapraszamy również do śledzenia kanału na YT: oraz na stronę internetową: hubertlaskowski.pl.

Wyświetlenia: 816

Rośnie aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym

13.10.2021

Goodyear po raz drugi z rzędu zwycięża w rankingu opon całorocznych magazynu Auto Bild

31.10.2021

Bridgestone zachęca kierowców, aby przygotowali się do zimy i zmienili opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

26.11.2021

Długi weekend z Kolejami Dolnośląskimi

9.11.2021

Projekt MAYBACH: Mercedes-Benz i Virgil Abloh znów wyznaczają punkt odniesienia w kreatywnej współpracy na styku motoryzacji i mody

26.10.2021

Fracht FWO rozpoczął realizację dostaw dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w Polsce

6.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wsparcie dla osób dotkniętych przez kryzys na granicy z Białorusią

18.11.2021

Colliers wspierał relokację DB Schenker w Trójmieście

8.11.2021

„Kultura miejska w Muzeum Mercedes-Benz”: kolejna edycja latem 2022 r.

8.10.2021

e-TOLL w pakiecie usług Scania

30.09.2021

Solaris Urbino 15 LE electric z prestiżową nagrodą Sustainable Bus Award

22.11.2021

Produkty MAHLE do zarządzania temperaturą, które trzeba znać

9.11.2021