Czerwony alarm, niebieskie światła? I zielone rozwiązanie...  z Mustangiem Mach-E - nowym w pełni elektrycznym policyjnym radiowozem

Czerwony alarm, niebieskie światła? I zielone rozwiązanie... z Mustangiem Mach-E - nowym w pełni elektrycznym policyjnym radiowozem

21.09.2021
Czas czytania ok. 2 minut

· Ford pracuje nad koncepcyjnym radiowozem policyjnym, na bazie w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E

· Praktyczny i dynamiczny SUV to zielone rozwiązanie dla brytyjskich policjantów.

Nowy Ford Mustang Mach-E poruszył już wyobraźnię tysięcy klientów i fanów na całym świecie, ale spore zainteresowanie wykazał również nowy kontrahent – ​​brytyjska policja.

Entuzjazm brytyjskiej policji dla oszałamiającego, nowego, całkowicie elektrycznego SUV-a Forda był tak duży, że już siedem rodzajów służb albo przetestowało nowy pojazd, albo poprosiło o pełną wycenę specjalnie zbudowanego samochodu koncepcyjnego. W wyniku wielu zapytań ze strony brytyjskiej policji, poszukujących bardziej ekologicznych rozwiązań, zbudowano pełny samochód testowy w kolorze żółto-niebieskim.

Początkowa koncepcja to demonstracyjny model Mustang Mach-E ze standardowym zasięgiem i napędem na wszystkie koła AWD. Ford planuje także oferować wersję z rozszerzonym zasięgiem w wersjach RWD (napęd na tylne koła) i AWD. Wersje z baterią o większej pojemności zapewniłyby policji jeszcze większy zasięg, a tym samym wszechstronność i możliwości podczas operacji policyjnych.

Błyskawiczne i superszybkie przyspieszenie – nowy Mach-E rozpędza się do 100 km/h w 3,7 sekundy (wersja GT) i osiąga 180 km/h – będzie przydatną bronią przeciwko przestępczości. Mach-E jest również jednym z najbardziej ekonomicznych i przyjaznych dla środowiska samochodów. Mustang Mach-E jest już także rekordzistą Guinnessa - osiągnął najniższe zużycie energii podczas podróży samochodem elektrycznym. Jest zdolny do pokonania nawet 610 kilometrów na jednym ładowaniu.

Technicy Forda zajęli się również kwestią zasilania niebieskich świateł, syren oraz innych zaawansowanych technicznie elementów samochodu policyjnego.

- Zasięg auta jest niezagrożony, ponieważ zasilanie niebieskich świateł jest pobierane z 12V akumulatora pojazdu, a nie z akumulatora napędowego - powiedział Terry Adams, kierownik sprzedaży bezpośredniej do służb, Ford of Britain and Ireland. - W przyszłości będziemy dążyć do zwiększenia pojemności tej baterii, aby umożliwić zamontowanie dodatkowego wyposażenia - dodał.

Konwersję oryginalnego Mustanga Mach-E przeprowadził długoletni partner Forda, Safeguard SVP, wyspecjalizowany konstruktor samochodów specjalnych z siedzibą w Essex. Wśród wyposażenia zamontowanego w samochodzie koncepcyjnym, znajdują się wykonane na zamówienie uchwyty montażowe i wsporniki, które zapewniają odpowiednie warunki podczas pracy operacyjnej, przy minimalnej ingerencji w pojazd. Całe oświetlenie jest wykonane w technologii LED o bardzo niskim zużyciu energii, aby zmniejszyć pobór prądu z systemu zasilania pojazdu 12V.

Projekt specjalnego malowania został wykonany przy użyciu materiałów najwyższej jakości, aby zmaksymalizować widoczność zarówno w dzień jak i w nocy.

Wyświetlenia: 420

Goodyear po raz drugi z rzędu zwycięża w rankingu opon całorocznych magazynu Auto Bild

31.10.2021

Jakimi autami jeżdżą Polacy? Ranking najczęściej ubezpieczanych samochodów

8.10.2021

Inwestorzy wciąż aktywni w regionie EMEA

3.11.2021

Na co zwracać uwagę przy zakładaniu e-sklepu

16.11.2021

DKV CARD akceptowana jako metoda płatności za e-TOLL

8.10.2021

Nowa promocja na oleje Shell

3.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

650 ton asfaltu LOTOSU na litewskim lotnisku

15.11.2021

GEFCO optymalizuje usługi ostatniej mili z Tarot Analytics

30.09.2021

Brak kaca o poranku? Kierowco, uważaj na nieświadomą nietrzeźwość!

11.10.2021

Klienci Banku Pocztowego „pod jednym dachem” - dobiega końca migracja do nowej bankowości internetowej Pocztowy24

22.10.2021

GEFCO partnerem logistycznym Citroëna Obsługa innowacyjnego auta elektrycznego AMI

4.11.2021

Nowoczesna oferta flotowa. Jak Ford jest przygotowany na wyzwania teraźniejszości i przyszłości?

18.11.2021