e-TOLL w pakiecie usług Scania

e-TOLL w pakiecie usług Scania

30.09.2021
Czas czytania ok. 1 minuty

Scania oferuje wygodne rozwiązanie dla przewoźników mających obowiązek sprostać nowym wymaganiom prawnym dotyczącym poboru opłat drogowych.

Rozwiązania teleinformatyczne Scania zostały włączone do systemu e-TOLL. Usługa „Scania FMS e-Toll” jest już dostępna w ramach oferty Scania Connected Services.

Dzięki systemowi Scania FMS fabrycznie zamontowanemu w pojazdach (ZSL), Scania umożliwia klientowi sprawne rozliczanie się z opłat drogowych, bez konieczności montażu dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Ponadto, właściciel pojazdu nie musi instalować żadnych dodatkowych aplikacji, co jest wygodnym rozwiązaniem. Każdy nowy pojazd Scania jest przygotowany do współpracy ze Scania FMS, a tym samym z e-TOLL – komentuje Adrian Kulisz, kierownik rozwoju działu usług Scania Polska S.A.

Jak to działa?

Urządzenie Scania dostarcza informacji na temat bieżącego położenia pojazdu, co pozwala na automatyczne naliczanie opłat za korzystanie z płatnych odcinków dróg zarządzanych przez GDDKiA.

Usługa „Scania e-Toll” jest oferowana razem z Pakietem FMS Kontrola i polega na subskrypcji, natomiast samo rozliczenie opłat drogowych następuje już bezpośrednio pomiędzy właścicielem pojazdu, a Ministerstwem Finansów (Dept. Poboru Opłat Drogowych).

Scania Polska

Wyświetlenia: 842