Nowa  nazwa  IVECO  Group  oraz  logo zapowiadają przyszłość nowej  organizacji w obszarze On-Highway

Nowa nazwa IVECO Group oraz logo zapowiadają przyszłość nowej organizacji w obszarze On-Highway

1.10.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Nowa organizacja On-Highway nabiera realnego kształtu jako globalna firma, której zadaniem jest ochrona, wspieranie i rozwój ośmiu marek. Jest to nowa spółka IVECO Group, której nowe logo jest kolejnym krokiem w kierunku zakończenia wyodrębnienia tej działalności z CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI / MI: CNHI), co ma nastąpić na początku 2022 roku.

Nową rzeczywistość prezentuje nowe logo firmy, które przedstawia IVECO Group jako spółkę holdingową. Dzięki delikatnemu i dyskretnemu projektowi, logo to kładzie nacisk na marki, które się w nim zawierają i składa hołd ich bogatemu i wspólnemu dziedzictwu, wyraźnie wyznaczając ich wspólną drogę. Nazwa ta podkreśla też długą drogę, którą pokonały te przedsiębiorstwa i w roku 1975 stworzyły Industrial VEhicles CORporation.

Wyjątkowa tożsamość marek i silne skupienie grupy na biznesie zostały podkreślone w nowym logo poprzez ostre linie czcionki. Kolor szary przywołuje poczucie stabilności i silnego przemysłowego DNA marek, wskazuje na skromną ale niezwykle pracowitą drogę, jaką pokonała firma, na jej determinację do osiągania wyznaczonego celu.

Niebieska kropka między „IVECO” i „Group” przerywa schemat kolorów, wskazuje na przyszłość, którą charakteryzuje zrównoważona innowacja. Niebieska kropka nowego logo zlokalizowana w środku, dodaje dynamiki całemu elementowi graficznemu, sugeruje równowagę i jednocześnie zwraca uwagę na szczegóły, tak jak portfolio marek IVECO Group.

Poniżej logo głównego znajdują się nazwy poszczególnych marek, prezentowane w jednej linii. W centrum Grupy znajduje się marka IVECO: pionierski producent pojazdów użytkowych, który projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych oraz FTP Industrial, rdzeń IVECO Group, który dostarcza zaawansowane silniki i skrzynie biegów dla swoich siostrzanych marek oraz pozostaje światowym liderem w dostarczaniu technologii układów napędowych klientom z branży rolniczej, budowlanej, morskiej, produkcji energii oraz pojazdów użytkowych.

Obok IVECO i FTP Industrial znajdują się: IVECO BUS - producent autobusów premium oraz HEULIZ. Dalej IVECO Defence Vehicles - producent wysokospecjalistycznego sprzętu obronnego, w tym pojazdów militarnych; ASTRA – światowy dostawca ciężkich pojazdów budowlanych i przeznaczonych do prac w kamieniołomach; MAGIRUS – renomowany producent pojazdów i sprzętu pożarniczego i wreszcie IVECO CAPITAL - wsparcie finansowe dla marek IVECO Group, umiejscowione strategicznie na początku linii marek. Dział usług finansowych będzie w rzeczywistości stanowić kamień węgielny dla nowej marki IVECO Group, zwłaszcza w obszarze alternatywnych źródeł zasilania.

IVECO Group

Wyświetlenia: 370

Walter Herz skomercjalizuje istniejące budynki w inwestycji OKAM na warszawskim Żeraniu

11.10.2021

W warszawskim Klifie już działa EUROSPAR

15.10.2021

Podatek katastralny w Polsce? Co może oznaczać dla sektora nieruchomości

22.11.2021

Czy gwarancja zastępcza wpłynie na popyt na mieszkania

12.10.2021

Na co zwracać uwagę przy zakładaniu e-sklepu

16.11.2021

Schneider Electric apeluje o zwiększenie wysiłków w działaniach na rzecz dekarbonizacji i osiągnięcia zerowej emisji CO2

13.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Otworzyliśmy oferty na ostatni odcinek S61

1.10.2021

SPAR mówi „Klient nasz pan”

11.10.2021

Andrzej Waszczuk nowym kierownikiem warszawskiego oddziału Dachser

2.11.2021

Zerowy PIT dla seniorów, rozszerzona ulga dla klasy średniej. Co zawiera nowa wersja Polskiego Ładu?

8.10.2021

Scania wprowadza nowy układ napędowy i inne istotne udoskonalenia

11.11.2021

FPP – nowa akcyza – małe zyski, duże szkody

12.10.2021