Elektryzujące osiągi nowego Mustanga Mach-E

Elektryzujące osiągi nowego Mustanga Mach-E

4.10.2021
Czas czytania ok. 3 minut
 • Rewelacyjne osiągi we wszystkich dostępnych wersjach napędowych.
 • Imponujący zasięg połączony ze świetną trakcją i przyśpieszeniem w każdych warunkach drogowych.
 • Nawet 487 KM i aż 860 Nm momentu obrotowego w topowej wersji GT.

  Mustang Mach-E został stworzony po to, aby wzbudzać emocje i elektryzować możliwościami. Całkowicie nowa platforma została opracowana przez zespół Ford Team Edison, aby w pełni wykorzystać poprawiający osiągi rozkład masy i dostarczanie momentu obrotowego przez całkowicie elektryczny układ napędowy. Efekt? Ponadprzeciętne możliwości i dynamika.

Wszystko zaczyna się od akumulatorów

Niezależnie od tego, czy samochód jest wyposażony w 288-ogniwowy, 68 kWh1 wariant o standardowym zasięgu, czy 376-ogniwową, 88 kWh¹ wersję o zwiększonym zasięgu, akumulator litowo-jonowy jest umieszczony centralnie między osiami i pod podłogą, aby zapewnić niski środek ciężkości, a tym samym poprawić dynamikę Mustanga Mach-E.

Wysokowydajne akumulatory – testowane w temperaturach do minus 40 stopni Celsjusza – są zabezpieczone wodoszczelną obudową, zapewniającą ochronę przed uderzeniami. Zaawansowany system aktywnego podgrzewania i chłodzenia reguluje temperaturę akumulatora, zapewniając optymalną wydajność nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, krótszy czas ładowania i dłuższą jazdę z dużą prędkością.

Moc akumulatora jest przekazywana do całkowicie nowego, chłodzonego olejem, montowanego z tyłu silnika prądu zmiennego, który napędza tylne koła, oraz dodatkowego silnika montowanego z przodu w modelach wyposażonych w napęd na wszystkie koła. Synchroniczny tylny silnik z magnesami trwałymi zapewnia maksymalny moment obrotowy w ciągu 0,5 sekundy, zapewniając doskonałą reakcję.

Rewelacyjne osiągi bez względu na wersjęMustang Mach-E dostępny jest w kilku wariantach do wyboru:

 • Napędzany na tylne koła Mustang Mach-E zapewnia 269 KM z akumulatorem o standardowym zasięgu, 294 KM w wersji ze zwiększonym zasięgiem, i moment obrotowy 430 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje od 6,9 do 7 sekund,
 • Napędzany na wszystkie koła Mustang Mach-E zapewnia 269 KM z akumulatorem o standardowym zasięgu, 351 KM w wersji ze zwiększonym zasięgiem, i moment obrotowy 580 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w tym wariancie zajmuje od 5,8 do 6,3 sekundy,
 • Mustang Mach-E GT to topowa odmiana wyposażona standardowo w napęd na wszystkie koła i akumulator o zwiększonym zasięgu dla 487 KM, 860 Nm momentu obrotowego i przyspieszenia 0-100 km/h w 4,4 sekundy (3,7 z wykorzystaniem procedury lotnego startu).

  Dostępny napęd na wszystkie koła przenosi moment obrotowy niezależnie na przednie i tylne koła, aby poprawić przyspieszenie i prowadzenie – zapewniając kwintesencję doskonałych wrażeń. Unikalne ustawienia amortyzatorów, sprężyn, stabilizatorów, układu kierowniczego i układu napędowego zostały dostosowane do typowych w Europie węższych, bardziej krętych dróg i wyższych ograniczeń prędkości. Wszystko po to, aby przyjemność z prowadzenia była zawsze na najwyższym poziomie.

  • Ford podszedł do tematu elektryfikacji w sposób bezkompromisowy – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska Sp. z o.o. Po wysłuchaniu opinii klientów firma podjęła decyzję o elektryfikacji najważniejszych modeli w swoim portfolio – np. E-Transita, czy F-150 Lightining – tak, by dać klientom prawdziwą alternatywę. Chcieliśmy także dać radość z jazdy tym wszystkim, dla których marka Ford jest synonimem doskonałych właściwości jezdnych i którzy cenią nas za osiągi. Tak powstał Mustang Mach-E. O tym, jak poważnie podchodzimy do realizacji stojących przed nami wyzwań, niech świadczy choćby nowy rekord Guinessa w ekonomicznej jeździe, ustanowiony przez całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E – dodał Piotr Pawlak.

  ¹ pojemność baterii - wartość netto

  Ford Motor Company

Wyświetlenia: 486

LOTOS wspiera rozwój sektora biogazu i biometanu

25.11.2021

Colliers wspierał relokację DB Schenker w Trójmieście

8.11.2021

Dachser i CharterWay inwestują w poprawę bezpieczeństwa na drogach

31.10.2021

BM Reflex: Coraz bliżej 6 zł

4.10.2021

Samochód a opony– rusza wielka loteria Goodyear

4.10.2021

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy. Startuje piąta polska edycja programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Live

30.09.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

SPAR mówi „Klient nasz pan”

11.10.2021

Projekt HBO przechodzi do realizacji

30.09.2021

CEVA Logistics w Afryce – nowa inwestycja w wyspecjalizowaną obsługę ładunków wrażliwych i łatwo psujących się

18.11.2021

Kuehne+Nagel zostaje pierwszym dostawcą logistyki lotniczej, oferującym klientom zrównoważone paliwo dla wszystkich przesyłek

12.11.2021

Pandemia: deweloperzy nie chcą sprzedawać sami. Co na to wpływa?

30.09.2021

Czy podwyżki stóp procentowych odbiły się echem na rynku mieszkań

18.11.2021