DKV CARD akceptowana jako metoda płatności  za e-TOLL

DKV CARD akceptowana jako metoda płatności za e-TOLL

8.10.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Od 4 października można wybrać kartę paliwową DKV jako metodę rozliczania opłat drogowych e-TOLL. To ważna zmiana, bo DKV CARD zwiększa bezpieczeństwo i wygodę uiszczania tych opłat: umożliwia automatyczne doładowania konta e-TOLL, a płatności sprowadza do jednej faktury raz na kilka tygodni.

Do tej pory opłaty za e-TOLL można było realizować dwiema drogami: używając boxów EETS od DKV Mobility (automatycznie) lub też wybierając na swoim koncie e-TOLL metody płatności: Mastercard, Visa lub Blik. Przy tych ostatnich, każdej transakcji należało dokonywać odrębnie, pilnując przy tym stanu środków na swoim koncie w systemie e-TOLL. Było to więc rozwiązanie uciążliwe, czasochłonne i przede wszystkim mało bezpieczne, bo groziło karami w przypadku braku zarejestrowania transferu na czas. Teraz wybór zwiększył się o możliwość zapłaty kartą paliwową. Co to zmienia?

„Dzięki dodaniu jako metody płatności karty DKV, skokowo wręcz podnosimy wygodę i bezpieczeństwo rozliczania nowych opłat drogowych” – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Mobility Polska. Po zalogowaniu na koncie klienta e-TOLL lub w aplikacji, należy określić kwotę doładowania, a następnie wskazać DKV CARD jako źródło płatności. Wówczas konto przewoźnika naładuje się daną kwotą, a następnie – po wyczerpaniu limitu środków – system będzie automatycznie pobierać fundusze na kolejne, identyczne doładowania prosto z rachunku DKV. Właściciel karty będzie mógł natomiast rozliczać należności za e-TOLL w zbiorczych fakturach od operatora karty paliwowej, czyli raz na kilka tygodni.

„Tym samym, zdejmujemy z barków klientów problem, jakim jest pilnowanie rozliczeń z e-TOLL” – tłumaczy Michał Bałakier.

Za pomocą DKV CARD mogą się dziś rozliczać zarówno użytkownicy aplikacji mobilnej e-TOLL, posiadacze urządzeń typu ZSL, jak i klienci DKV chcący doładować swoje konto osobiście w punktach obsługi klienta, tzw. POS.

Dla ciężarowych i osobowych

W kontekście e-TOLL, karta paliwowa to pierwsze rozwiązanie, które wspomaga na równi profesjonalnych przewoźników, jak i użytkowników osobowych aut firmowych. Samochody osobowe korzystają dzisiaj najczęściej z aplikacji e-TOLL, która wymusza indywidualne regulowanie płatności. Teraz, dzięki akceptacji karty paliwowej DKV, kierowcy będą mogli zautomatyzować swoje rozliczenia i zapewnić sobie wygodne fakturowanie.

Wpłynie to na łatwiejsze prowadzenie biznesu, bo przy pomocy jednej karty paliwowej przedsiębiorca będzie mógł zapłacić za: paliwo, opłaty drogowe, akcesoria, warsztaty, myjnie, parkingi czy akcesoria na stacjach. A tym samym, wliczyć sobie w koszty prowadzenia działalności wszystkie powyższe pozycje – co w przypadku rozdrobnionych płatności bardzo rzadko się udaje.

EETS działa od miesiąca

Karta paliwowa to już druga metoda rozliczeń oferowana przez DKV Mobility w systemie e-Toll. Pierwszą były akceptowane międzynarodowo uniwersalne urządzenia EETS, z których korzysta profesjonalni przewoźnicy drogowi.

„Już od września klienci, którzy zdeklarowali chęć regulowania opłat drogowych poprzez urządzenia DKV BOX EUROPE , mogą przy ich pomocy obsługiwać e-TOLL. Automatycznie i bez konieczności odrębnego rejestrowania się w polskim systemie” – mówi Michał Bałakier.

Priorytetem dla DKV Mobility jest teraz jak najszybsze zaoferowanie wszystkim użytkownikom polskich dróg dużej puli nowych urządzeń o takiej właśnie funkcjonalności. Chodzi o to, by naliczanie myta było bezobsługowe oraz bez konieczności rejestracji do systemu opłat drogowych w Polsce poprzez stronę czy aplikację e-TOLL. DKV informuje, że zamówienia na kolejne dostawy urządzeń zostały już złożone i dołoży starań, aby wszyscy zainteresowani mogli przestawić się już wkrótce na profesjonalne, szeroko akceptowane boxy OBU (z ang. on-board unit ).DKV Mobility

Wyświetlenia: 285

Eleganckie coupé w standardzie Klasy S: Mercedes-Benz SLC z 1971 r.

11.10.2021

Logistyka dla branży fotowoltaicznej

18.11.2021

Walter Herz skomercjalizuje istniejące budynki w inwestycji OKAM na warszawskim Żeraniu

11.10.2021

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy. Startuje piąta polska edycja programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Live

30.09.2021

Czy gwarancja zastępcza wpłynie na popyt na mieszkania

12.10.2021

Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

13.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Goodyear UltraGrip Performance+ SUV uznana za wzorową w dużym teście opon

14.10.2021

Ewa Galanty wzmacnia dział olejowy Shell

14.10.2021

Które projekty mieszkaniowe powstają przy parkach, lasach i nad wodą

28.10.2021

Bridgestone zachęca kierowców, aby przygotowali się do zimy i zmienili opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

26.11.2021

Solaris Urbino 15 LE electric z prestiżową nagrodą Sustainable Bus Award

22.11.2021

Do 10% oszczędności paliwa dzięki silnikom Renault Trucks nowej generacji

25.11.2021