Właściciele współczesnych i klasycznych Mercedesów zaproszeni do udziału w Rajdzie Żubrów

Właściciele współczesnych i klasycznych Mercedesów zaproszeni do udziału w Rajdzie Żubrów

6.10.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Masz Mercedesa i lubisz sportową jazdę? Wystartuj w Rajdzie Żubrów!

Rajd Żubrów powraca po rocznej przerwie – w dniach 22-23 października na Podhalu odbędzie się 54. edycja tej słynnej imprezy, której inicjatorem w 1966 r. był Sobiesław Zasada. To gratka zarówno dla byłych rajdowców, jak i dla sympatyków sportu samochodowego, w tym posiadaczy współczesnych oraz klasycznych Mercedesów. W ramach rajdu wystartuje bowiem specjalna grupa Mercedes Zasada Auto, stworzona dla właścicieli samochodów Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG. Zapisy trwają!

Kiedy w 1966 r. Sobiesław Zasada zdobył swoje pierwsze Mistrzostwo Europy (które w tamtych latach było równoznaczne z tytułem dla najlepszego kierowcy rajdowego na świecie), postanowił zorganizować zawody, jakich jeszcze nie było. Na trasę wyjechali wówczas działacze sportowi i sympatycy motorsportu, a profesjonalni kierowcy wcielili się w rolę organizatorów. I choć uczestników podzielono jedynie na kategorie wiekowe, rajd miał niewątpliwie sportowy charakter i bazował na regulaminie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Na starcie pierwszej edycji stanęło 60 kierowców. Kolejne lata udowadniały, że pomysł „chwycił” – Rajd Żubrów stał się cenioną imprezą towarzysko-sportową. W 1974 r. metę i bazę imprezy przeniesiono do nowego wówczas hotelu Kasprowy. W kolejnych latach formuła rajdu ewoluowała, ale jego idea pozostaje niezmienna – oprócz sportowego charakteru z elementami rywalizacji nadrzędnym celem jest tu przede wszystkim integracja kierowców rajdowych, działaczy oraz sympatyków motosportu.

W tegorocznej, 54. edycji Rajdu Żubrów może wystartować nawet 100 załóg. Tak jak w ostatnich latach miejscem startu, mety oraz bazą rajdu będzie Hotel „Kasprowy” w Zakopanem. Jego trasa przebiega asfaltowymi drogami Podhala i liczy łącznie 300 km, na których rozegra się 10 odcinków specjalnych (tzw. prób sportowych). Zawodnicy będą klasyfikowani w kilku grupach wiekowych; minimalny wiek kierowcy wynosi 30 lat, a pilota – 18 lat. Pomijając kategorie Classic i Open/Open Weteran, w imprezie startują niezmodyfikowane pojazdy, a samochody w wybranych grupach są dzielone na klasy pod względem pojemności silnika i jego typu. Tradycyjnie wydarzenie zakończy się Balem Żubrów połączonym z rozdaniem nagród.

W tym roku w Rajdzie Żubrów wystartuje specjalna grupa Mercedes Zasada Auto, sformowana dla właścicieli współczesnych i klasycznych samochodów spod znaku trójramiennej gwiazdy. To niespotykana okazja dla kierowców, którzy chcą wypróbować własne umiejętności – i swojego Mercedesa – w rajdowej imprezie z prawdziwego zdarzenia. Jak się zapisać? Załogi mogą zgłaszać się drogą e-mailową: , a następnie wypełnić i przesłać do organizatora – Automobilklubu Krakowskiego oficjalną kartę zgłoszeniową na adres . Uwaga! Każdy z uczestników rajdu powinien dysponować kaskiem przeznaczonym do sportów motorowych.

Zbieranie zgłoszeń trwa do 8 października 2021 r. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail: lub telefonicznie: +48 725 242 004, a także na stronie internetowej Rajdu Żubrów: .

Wyświetlenia: 318

EFL rusza ze spotkaniami z kobietami i przede wszystkim dla kobiet

30.09.2021

Schneider Electric apeluje o zwiększenie wysiłków w działaniach na rzecz dekarbonizacji i osiągnięcia zerowej emisji CO2

13.10.2021

DHL Global Forwarding spedytorem międzynarodowym Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w dostawach szczepionek do krajów trzecich

1.10.2021

Fordy Rangery ze specjalistycznymi zabudowami dla straży pożarnej

1.10.2021

Goodyear po raz drugi z rzędu zwycięża w rankingu opon całorocznych magazynu Auto Bild

31.10.2021

BM Reflex: Średnie ceny Pb95 i ON jeszcze poniżej 6 zł/l.

17.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DHL Express inwestuje w fotowoltaikę w swoich oddziałach

25.11.2021

Otworzyliśmy oferty na ostatni odcinek S61

1.10.2021

Kuehne+Nagel zostaje pierwszym dostawcą logistyki lotniczej, oferującym klientom zrównoważone paliwo dla wszystkich przesyłek

12.11.2021

Real Management sprzedało budynek Canal+

21.10.2021

Perspektywy rynku nieruchomości mieszkalnych w raporcie tabelaofert.pl: ceny wysokie, a deweloperzy nie nadążają budować

11.10.2021

Elektryzujące osiągi nowego Mustanga Mach-E

4.10.2021