Schneider Electric apeluje o zwiększenie wysiłków w działaniach na rzecz dekarbonizacji i osiągnięcia zerowej emisji CO2

Schneider Electric apeluje o zwiększenie wysiłków w działaniach na rzecz dekarbonizacji i osiągnięcia zerowej emisji CO2

13.10.2021
Czas czytania ok. 5 minut

Trwa Schneider ElectricInnovation Summit World Tour 2021. Jego celem jest wezwanie do przyspieszenia redukcji emisji dwutlenku węgla, aby osiągnąć założenie zerowej emisji do 2050 r. Firma apeluje o przyspieszenie działań na rzecz zmniejszenia o połowę emisji CO2jeszcze w tej dekadzie, do czego może przyczynić się wykorzystanie ekologicznej energii elektrycznej i automatyzacji nowej generacji.

Świat może przyspieszyć działania na rzecz klimatu i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla (CO 2 ) o połowę do 2030 roku – twierdzi Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zdobywca pierwszego miejsca w rankingu Corporate Knights 2021 w obszarze zrównoważonego rozwoju. Rozpoczynając Innovation Summit World Tour 2021, prezes i dyrektor generalny Schneider Electric Jean-Pascal Tricoire opowiedział się za wskazanymi w raporcie „The 2030 imperative: A race against time” ścieżkami prowadzącymi do osiągnięcia zerowej emisji CO 2 , określając je jako w pełni osiągalne. Raport opracował Schneider Electric Sustainability Research Institute.

Tegoroczny Schneider Electric Innovation Summit World Tour (odbywa się od 12 października do 12 listopada br.) jest poświęcony globalnym wyzwaniom klimatycznym. Uczestnicy wydarzenia mogą zapoznać się z cyfrowymi innowacjami Schneider Electric oraz dowiedzieć się więcej na temat Elektryczności 4.0 i automatyki nowej generacji.

Pilna potrzeba szybkiego działania na rzecz dekarbonizacji

Prezes Jean-Pascal Tricoire w swoim przemówieniu na konferencji Innovation Summit World Tour 2021 wezwał uczestników do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz dekarbonizacji. Przedstawił raport Schneider Electric, który może stanowić plan na rzecz utrzymania globalnego ocieplenia w granicach 1,5° Celsjusza. Raport opisuje potrzebę redukcji emisji o 30-50 proc. w porównaniu do obecnego poziomu – i to jeszcze w tej dekadzie. Brak działań praktycznie uniemożliwi ograniczenie wzrostu temperatury do progu 1,5°C określonego przez Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu (ang. Intergovernmental Panel for Climate Change – IPCC).

Modele Schneider Electric Sustainability Research Institute pokazują, w jaki sposób można faktycznie i bez wygórowanych kosztów ograniczyć emisję o 10 gigaton CO 2 / rok do 2030 roku. W scenariuszu „The 2030 imperative” stwierdzono, że 30 Gt z obecnych emisji wynoszących 50 Gt CO 2 / rok związane jest z produkcją i wykorzystaniem energii. Scenariusz pozwala na redukcję tej wielkości o 30 proc. (czyli 10 Gt CO 2 / rok), co stanowi znaczne przyspieszenie w stosunku do obecnych zobowiązań. Te wynoszą ok. 3 Gt CO 2 / rok, czyli zaledwie 10 proc. celu redukcji emisji. Pozostaje jednak kwestia emisji około 20 Gt CO 2 / rok niezwiązanych z energią, których nie uwzględniono w modelowaniu przedstawionym w sprawozdaniu.

Dlatego Schneider Electric apeluje do rządów i przedsiębiorstw o podjęcie trzy-, a nawet pięciokrotnie większego wysiłku. Według specjalistów z Sustainability Research Institute jedyną realną drogą do sukcesu jest, obok zwiększenia elektryfikacji, wdrożenie sprawdzonych technologii cyfrowych, co ma stanowić najszybszy sposób dekarbonizacji budynków, transportu i przemysłu. Prezentowane podejście pozwala zyskać czas na zajęcie się sektorami, w których przeprowadzenie dekarbonizacji będzie trudniejsze. Modelowanie wyraźnie pokazuje bowiem, że alternatywne ścieżki będą stanowić zbyt duże obciążenie dla konsumentów.

Pomimo rosnącego tempa działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i coraz większej liczby firm określających ambitne cele w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym, nasze badania pokazują, że musimy mocno przyspieszyć. Wiemy też, że jako Schneider Electric stanowimy wyjątkową część tego rozwiązania. Dlatego, aby wesprzeć organizacje w dążeniu do szybkiej dekarbonizacji i realizacji zobowiązań klimatycznych, przyspieszamy rozwój naszej globalnej działalności doradczej w zakresie zrównoważonego rozwoju. Pozwoli nam to sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na znaczący postęp w realizacji celów związanych z transformacją energetyczną i działaniami na rzecz klimatu –powiedział Jean-Pascal Tricoire, prezes i dyrektor generalny Schneider Electric.

Jak dodał prezes Schneider Electric – Organizacje potrzebują dziś zaufanego partnera, który łączy planowanie strategiczne i wyznaczanie celów z udokumentowanym doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań, aby szybciej osiągać wymierne rezultaty w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jako że sami z powodzeniem pokonaliśmy wiele wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, a tym samym opracowaliśmy wiodące na świecie rozwiązania cyfrowe i elektryczne wykorzystywane w naszych własnych obiektach, jesteśmy dobrze przygotowani, aby wesprzeć inne organizacje w tym procesie.

Strategie i rozwiązania dla dekarbonizacji łańcuchów wartości

W oparciu o pozycję lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz ambitne założenia „Schneider Sustainability Index” na lata 2021-2025, firma Schneider Electric przyspiesza rozwój globalnej działalności konsultingowej w zakresie zrównoważonego rozwoju i kontynuuje historię sukcesów w dziedzinie usług energetycznych i zrównoważonego rozwoju.

Schneider Electric to światowy lider w obszarze efektywności energetycznej, zarządzania energią, raportowania emisji dwutlenku węgla, oceny ryzyka klimatycznego i dekarbonizacji łańcucha dostaw. Firma dostarcza oprogramowanie i usługi konsultingowe dla ponad 30 proc. organizacji z listy Fortune 500. Wśród klientów Schneider Electric znajdują się m.in. Johnson & Johnson, Walmart, Faurecia, Kellogg, Takeda, Grupa Velux, Unilever i T-Mobile.

Za decyzją o rozszerzeniu działań stoi rosnący popyt na ambitne i aktywne usługi doradcze Schneider Electric, które obejmują:

· doradztwo w zakresie działań na rzecz klimatu oraz powiązane usługi dekarbonizacji łańcucha dostaw i oceny ryzyka klimatycznego,

· usługi komunikacyjne, w tym raportowanie i oceny ESG oraz oświadczenia dotyczące reputacji i zrównoważonego rozwoju,

· usługi w zakresie wdrażania gospodarki w obiegu zamkniętym,

· moduły dla obszaru związanego z ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny) dla wielokrotnie nagradzanej platformy EcoStruxure™ Resource Advisor do śledzenia społecznych i zarządczych wskaźników.

Wyświetlenia: 329

SPAR w Poznań Plaza przy ul. Drużbickiego

5.10.2021

Krajowy rynek leasingu na dużym plusie

23.10.2021

Rozpoczynamy drugi etap remontu autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego

13.10.2021

Śląsk wśród najbardziej pożądanych lokalizacji logistycznych w Europie

20.09.2021

BM Reflex: Coraz bliżej 6 zł

4.10.2021

Zakup Diesla – świadomy wybór

8.09.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Prologis z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2021 w Polsce!

30.09.2021

Sektor handlowy wciąż przyciąga deweloperów

12.10.2021

Przyszłość o jeden krok bliżej: Mercedes-Benz F 200 Imagination z 1996 r

19.10.2021

eCity powered by Solaris

13.09.2021

LOTOS Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

8.10.2021

Circle K i „Stacja Regeneracja” dodadzą energii biegaczom podczas 43. Maratonu Warszawskiego

21.09.2021