Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

13.10.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Finał projektu Akademia SEGRO organizowanego przez firmę SEGRO, dewelopera, zarządcę i właściciela powierzchni produkcyjno-magazynowych i Fundację Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”, odbył się 12 października w SEGRO Logistics Park Stryków. Akademia SEGRO to pierwszy tego typu projekt edukacyjny w Polsce, popularyzujący naukę języka angielskiego, przy jednoczesnym przybliżaniu młodzieży branży magazynowo-produkcyjnej.

W pierwszej edycji projektu wzięło udział prawie 300 uczniów trzecich klas z siedmiu szkół średnich z Łodzi i Poznania oraz ich okolic, a zatem z dwóch z sześciu lokalizacji, w których znajdują się parki logistyczne SEGRO w Polsce. Pierwszy etap, realizowany pod koniec września w szkołach, polegał na autorskiej grze negocjacyjnej przygotowanej w języku angielskim przez fundację „Innowatorium”. Połowa uczniów wcieliła się w klienta, połowa w zarządcę magazynu, a zadaniem było wynegocjowanie jak najlepszych stawek. Z każdej z siedmiu szkół do finału dostało się czterech uczniów. Finał, również prowadzony w języku angielskim, polegał na jak najlepszym zarządzeniu klientami w powierzchni magazynowej, biorąc pod uwagę specyfikę ich branży oraz indywidualne potrzeby. Zwycięzcy z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu oraz Technikum Energetycznego w Poznaniu otrzymali profesjonalne kursy języka angielskiego.

Jednym z długofalowych celów programu „Odpowiedzialne SEGRO” jest wsparcie lokalnych społeczności, między innymi w obszarach edukacji, zatrudnienia czy ochrony środowiska naturalnego. Akademia SEGRO to wsparcie dla młodzieży, szczególnie z mniej zasobnych środowisk, w obszarze nauki języka, a jednocześnie próba przybliżenia im branży magazynowo-produkcyjnej jako atrakcyjnego miejsca pracy w dorosłym życiu.

Akademia SEGRO realizowana we współpracy z Fundacją „Innowatorium” idealnie wpisuje się w cele naszego nowego programu „Odpowiedzialne SEGRO”. W kreatywny sposób, przy wykorzystaniu autorskich gier symulacyjnych, zachęcamy młodzież do nauki języka, a przy okazji prezentujmy zasady funkcjonowania naszej branży. Jesteśmy dumni, ponieważ jest to w naszym kraju pierwszy tego typu projektmówi Bożena Krawczyk, Dyrektor d.s. Inwestycji SEGRO na Europę Centralną i dodaje: Mamy nadzieję, że kursy języka angielskiego zwiększą szansę młodzieży na rynku pracy, a same gry będą inspiracją dla wielu uczniów, którzy zastanawiają się nad kierunkiem swojej dalszej edukacji, a w przyszłości również i kariery zawodowej.

Za opracowanie merytorycznej części projektu odpowiadała Fundacja „Innowatorium”, która działa od 2010 roku, a jej głównym celem jest wprowadzanie nowoczesnych narzędzi do systemu nauczania oraz podnoszenie wiedzy nauczycieli. W ramach swojej działalności fundacja wspiera rozwój kompetencji miękkich, umiejętności podejmowania decyzji i komunikacji oraz zarządzania.

Bardzo cieszymy się z efektów wspólnej inicjatywy z SEGRO w ramach Akademii. Edukacja to często dla młodzieży monotonny obowiązek, a tego typu projekty pozwalają urozmaicić szkolną codzienność i wnoszą mnóstwo dodatkowych, świeżych informacji do młodych, chłonnych głów. Fundacja stara się budzić w młodzieży nowe zainteresowania, które pomogą im przyszłości wybrać własną ścieżkę zawodową. Chcemy, aby nastąpiła zmiana, która pozwoli na dostosowanie procesu edukacyjnego do obecnych realiów oraz do potrzeb rynku, również tego magazynowego – wyjaśnia Teodor Sobczak, Prezes Zarządu Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”.

SEGRO

Wyświetlenia: 331

Jak sprzedawały się nowe mieszkania w pierwszym półroczu

1.09.2021

Magazyny nową gwiazdą inwestycyjną

15.10.2021

Rośnie aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym

13.10.2021

Ewa Galanty wzmacnia dział olejowy Shell

14.10.2021

Nowa królowa szos – wybrano „Pomorską Miss Scania 2021”

7.09.2021

Samochód a opony– rusza wielka loteria Goodyear

4.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Ponad 2 mln Polaków otrzymuje minimalne wynagrodzenie. Kolejna podwyżka już w 2022 roku

20.09.2021

14 elektrycznych Solarisów już w Sosnowcu

3.09.2021

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 wygrywa w teście opon całorocznych magazynu Auto Bild

5.10.2021

Solaris umacnia swoją pozycję lidera e-mobilności we Włoszech

11.10.2021

Ford łączy ducha przygody i elegancję, poszerzając gamę kamperów Nugget o nowe wersje Active i Trail

30.08.2021

BM Reflex: Coraz bliżej 6 zł

4.10.2021