Dachser zainaugurował kolejną edycję programu stażowego

Dachser zainaugurował kolejną edycję programu stażowego

13.10.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Logistyka stale się rozwija. Podobnie jest z wymaganiami wobec pracowników w tej branży. Dlatego Dachser nieustannie inwestuje w kształcenie przyszłych specjalistów i menedżerów. W tym roku do programu stażowego przystąpiło w Niemczech 583 praktykantów i 30 studentów. W Polsce swoją przygodę z Dachser tej jesieni rozpocznie 14 stażystów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o transport żywności, towarów, czy zaopatrzenie szpitali i gabinetów lekarskich w środki medyczne, logistyka odgrywa w naszym codziennym życiu ważną rolę. Jak jest ona istotna, przekonaliśmy się w czasie pandemii. Pracownicy Dachser dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu zapewnili ciągłość łańcuchów dostaw, wnosząc tym samym istotny wkład w funkcjonowanie całego społeczeństwa.

W pandemii logistyka zyskała na znaczeniu

Wizerunek branży logistycznej poprawił się w czasie kryzysu. Sektor ten stał się bardziej atrakcyjny na rynku pracy dzięki perspektywie stabilnej, obiecującej kariery zawodowej.

Ze względu na to, że wiele targów pracy zostało odwołanych, mieliśmy ograniczone możliwości organizowania spotkań informacyjnych oraz samych staży. Etap rekrutacji do naszego programu był w tym roku dość trudny – przyznaje Vera Weidemann, Head of Corporate Human Resources w Dachser.

Tym bardziej zadowalający jest fakt, że udało się przyciągnąć 600 utalentowanych młodych ludzi, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową w niemieckich oddziałach Dachser. Wśród nowo przyjętych jest 90 początkujących kierowców ciężarówek – to zawód, który dużo zyskał w oczach opinii publicznej podczas pandemii koronawirusa.

Satysfakcjonujące wyniki rekrutacji

Dachser jest zadowolony z zainteresowania swoim programem stażowym. Zwłaszcza że biorąc pod uwagę dane niemieckiej Federalnej Agencji Pracy, liczba młodych osób ubiegających się o stanowisko stażysty w tym roku spadła o 32 tysiące, przez co wiele wakatów pozostało nieobsadzonych.

Pomimo tych wszystkich wyzwań, pozostajemy wierni naszej idei odpowiedzialności za rozwój młodych talentów, ponieważ dobrze wyszkoleni pracownicy są podstawą naszej działalności. W ciągu ostatniego półtora roku nasi stażyści i studenci wykazali się ogromną motywacją do pracy, przyczyniając się do sukcesu firmy. Przez cały czas udało nam się utrzymać wysoką wydajność i jakość naszych usług. Było to możliwe przede wszystkim dzięki poświęceniu i zaangażowaniu naszych pracowników – podkreśla Burkhard Eling, CEO Dachser.

Dachser, jako firma rodzinna, przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości szkoleń połączonych z dzieleniem się wiedzą. Stażyści stanowią około 10% pracowników. Dotychczas w programach szkoleniowych Dachser wzięło udział łącznie 1 699 praktykantów i studentów. Największą, liczącą 283 osób, grupę wśród tegorocznych stażystów stanowią spedytorzy i logistycy, na drugim miejscu są magazynierzy – 121 praktykantów. W Polsce program stażowy jest realizowany już od 10 lat. W tym czasie skorzystało z niego 115 młodych ludzi.

Dachser Polska

Wyświetlenia: 329

Mercedes-Benz VISION AVTR: obsługa interfejsu użytkownika z mocą myśli

13.09.2021

Rozgrywki Piłki Nożnej Prologis na Węgrzech powróciły po rocznej przerwie!

21.09.2021

Europejski rynek leasingu budzi się – wskazują na to wyniki I połowy 2021 r.

12.10.2021

Bez ciśnienia ani rusz

30.09.2021

Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo promują paliwa neutralne pod względem emisji CO2

8.10.2021

CEVA transportuje platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii

8.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Martes Sport uruchomi magazyn w obiekcie 7R BTS Beskid III

14.09.2021

Ewa Galanty wzmacnia dział olejowy Shell

14.10.2021

Po raz pierwszy w Europie: Browar Feldschlösschen odbiera kluczyki do 20 pojazdów elektrycznych Renault Trucks

15.09.2021

Światowa premiera Urbino 9 LE electric

1.10.2021

Procter&Gamble powierza ID Logistics zarządzanie operacjami magazynowymi w Chile

15.09.2021

Nowa królowa szos – wybrano „Pomorską Miss Scania 2021”

7.09.2021