Pierwszy elektryczny pojazd ciężarowy w Lidl Italia

Pierwszy elektryczny pojazd ciężarowy w Lidl Italia

2.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Zeroemisyjny pojazd Scania BEV (pojazd elektryczny zasilany z baterii) odbiera towary z centrum logistycznego Lidl w Arcole niedaleko Werony zaopatrując w nie supermarkety w północno-wschodnich Włoszech.

Lidl Italia, wiodąca włoska sieć supermarketów, odebrała niedawno swój pierwszy pojazd ciężarowy o napędzie elektrycznym. Lidl Italia jest jednym z pionierów zrównoważonego systemu transportowego, a inwestycja w Scania BEV to wynik długofalowej współpracy Italscania, włoskiej spółki zależnej Scania, z firmą transportową LC3 Transporti.

Nowy BEV wyprodukowany przez Scania ma zasięg około 250 km na jednym ładowaniu. Pojazd to chłodnia na 23 europalety, chłodzona ciekłym azotem dostarczonym przez partnera Lidl – firmę LC3 Trasporti.

Nowy napęd całkowicie redukuje emisje dwutlenku węgla, cząstek stałych i tlenków azotu oraz istotnie obniża poziom hałasu. Trzyosiowe podwozie BEV wyposażono w silnik elektryczny o mocy ciągłej 230 kW (313 KM) i mocy szczytowej 295 kW (401 KM). Chłodnia zapewnia dwie odrębne strefy do transportu towarów w różnych temperaturach przechowywania.

Podróż ku dekarbonizacji transportu

Naszym długoterminowym celem jest dekarbonizacja transportu, a wprowadzenie na rynek nowego pojazdu ciężarowego o napędzie elektrycznym jest ważnym krokiem naprzód w tym kierunku – podkreśla Luca Ros, dyrektor ds. logistyki Lidl Italia .

Scania wspiera Lidl Italia w tej bezprecedensowej transformacji nie tylko jako dostawca pojazdów, lecz także w kluczowych działaniach związanych z analizowaniem dynamiki operacyjnej, w projektowaniu infrastruktury ładowania, czy choćby oferując usługi naszej szerokiej sieci w całym regionie – podsumowuje Enrique Enrich, prezes i dyrektor generalny Italscania .

Tylko w pierwszej połowie 2021 roku nasze zobowiązanie na rzecz zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska transportu towarowego zaowocowało milionami kilometrów pokonanymi przez pojazdy LC3 Trasporti, które korzystają z alternatywnych i odnawialnych źródeł energii, takich jak bio-CNG i bio-LNG, co znacznie zmniejsza emisje. Kontynuujemy realizację naszego zobowiązania, wyruszając w kolejną, czystą podróż w przyszłość na pokładzie pierwszego w 100% elektrycznego pojazdu Scania. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy uczestniczyć w tym innowacyjnym projekcie wspólnie z liderem rynku, takim jak Lidl Italia – dodaje Michele Ambrogi, prezes LC3 Trasporti Group .

Scania Polska

Wyświetlenia: 527

Badanie Goodyear Sustainable Reality potwierdza, że polskie floty pozytywnie reagują na wyzwania klimatyczne

6.12.2021

Pełne ciśnienie hamowania: 25 lat temu wprowadzono układ wspomagania hamowania Mercedes-Benz – BAS

3.12.2021

LOTOS wspiera rozwój sektora biogazu i biometanu

25.11.2021

Bridgestone zachęca kierowców, aby przygotowali się do zimy i zmienili opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

26.11.2021

Pojemność silnika reliktem przeszłości przy wyliczaniu składki OC?

1.12.2021

e-TOLL na stacjach i w aplikacjach PKN ORLEN

3.12.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pierwszy odcinek A1 z dwiema jezdniami po trzy pasy ruchu

2.12.2021

Dlaczego w Polsce wciąż nie ma miliona aut elektrycznych? Główne bariery rozwoju elektromobilności

9.12.2021

InPost: Twoja paczka tego samego dnia już w 20 miastach w Polsce

1.12.2021

Pierwszy pociąg Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych już na torach!

2.12.2021

Nieruchomości komercyjne w nowej odsłonie

12.01.2022

ID Logistics przejmuje Colisweb i wzmacnia ofertę za e-commerce w zakresie dostaw ostatniej mili

13.01.2022