Czołowy operator logistyczny otwiera oddział w Kaliszu

Czołowy operator logistyczny otwiera oddział w Kaliszu

3.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Rohlig Suus Logistics, jeden z krajowych liderów branży logistycznej, otwiera magazyn w Kaliszu. Nowa lokalizacja znacznie zwiększa możliwości operacyjne firmy w tym regionie i wspiera obsługę logistyczną trzech województw – Wielkopolski, Dolnego Śląska i Łódzkiego.

Jak podaje raport „Diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej i przestrzennej województwa wielkopolskiego”, Wielkopolska jest jednym z najlepiej rozwiniętych pod względem gospodarczym regionów w Polsce. Charakteryzuje się znacznym stopniem uprzemysłowienia, wysokim poziomem zaawansowania technologicznego oraz rozbudowaną siecią połączeń komunikacyjnych[1]. Dostrzegając potencjał rynkowy oraz lokalizacyjny, Rohlig Suus Logistics zdecydował się na uruchomienie własnego magazynu w Kaliszu. Do tej pory firma działała w tym regionie wykorzystując lokalizacje partnerskie. Nowy oddział będzie przede wszystkim służył do obsługi lokalnych producentów oraz dystrybucji krajowej.

– Kalisz to niewątpliwie miasto z dużym potencjałem, położone w samym centrum trójkąta tworzonego przez trzy duże miasta – Poznań, Łódź i Wrocław. Dodatkowym atutem jest również dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, w postaci m.in. autostrady A2, łączącej Europę Zachodnią z Rosją i krajami wschodnimi. Jest to region z długimi tradycjami produkcji towarów, których zapotrzebowanie niezmiennie rośnie w kraju i za granicą. Długa lista atutów sprawia, że region ten jest szczególnie atrakcyjny dla czołowych operatorów logistycznych w Polsce – mówi Krzysztof Gąsiewski, Regional Director w Rohlig Suus Logistics.

– Pomysł utworzenia magazynu w tej lokalizacji narodził się ponad 2 lata temu, jednak ze względu na pandemię wstrzymaliśmy się z tym ruchem. Gdy tylko pojawiła się szansa na uruchomienie oddziału w Kaliszu, postanowiliśmy ją wykorzystać. Będziemy przede wszystkim odpowiadali na potrzeby lokalne: dostawy AGD, E-commerce jednocześnie obsługując nadania lokalnych producentów. Liczymy, że oddział sprosta oczekiwaniom nadawców z okolic Kalisza obsługując codzienne wysyłki za pośrednictwem naszej, elastycznej sieci drobnicowej – dodaje Jakub Mikołajczyk, Branch Director w Rohlig Suus Logistics.

Obiekt magazynowy o powierzchni 1000 m kw., zlokalizowany w przemysłowym centrum Kalisza, zostanie odebrany na początku listopada. Kilka dni później Rohlig Suus Logistics ruszy z działaniami operacyjnymi. Magazyn ma charakter cross-dockowy, a więc umożliwiający dwustronny przeładunek towaru. Będzie służył do obsługi zarówno transportu krajowego, jak i międzynarodowego.

Rohlig Suus Logistics

[1] Diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej i przestrzennej województwa wielkopolskiego, Wielkopolskie Regionalne Obserwatorium Terytorialne, wrzesień 2019, Poznań.

Wyświetlenia: 613

DPD Polska rozszerza sieć DPD Pickup o punkty w marketach sieci Dino

30.11.2021

Pierwszy pociąg Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych już na torach!

2.12.2021

Polscy kierowcy igrają z bezpieczeństwem – ich wzrok pozostawia wiele do życzenia

12.12.2021

Dlaczego w Polsce wciąż nie ma miliona aut elektrycznych? Główne bariery rozwoju elektromobilności

9.12.2021

Nowy oddział Kolei Dolnośląskich powstaje w Jaworzynie Śląskiej

13.12.2021

Amazon Music już dostępny w TomTom IndiGO

6.01.2022
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Elektryczne Solarisy będą wozić dzieci do szkoły w kolejnych pięciu gminach w Polsce

1.12.2021

IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000. egzemplarza Daily w historycznej fabryce w Suzzarze

9.12.2021

Rok 2022 będzie albo dobry, albo zły - każda prognoza może się sprawdzić

3.01.2022

Według raportu „Global Investor Outlook 2022" ESG i ograniczona podaż napędzają wyścig inwestorów po najlepsze aktywa biurowe

10.12.2021

Branżowy Barometr EFL na IV kwartał 2021 Czwarta fala koronawirusa ponownie najgroźniejsza dla HoReCa. Obawia się jej aż 85 proc. hotelarzy i restauratorów

25.11.2021

Zespoły wyposażone w opony Goodyear zajęły pierwsze sześć miejsc w klasyfikacji końcowej Rajdu Dakar 2022

14.01.2022