Czołowy operator logistyczny otwiera oddział w Kaliszu

Czołowy operator logistyczny otwiera oddział w Kaliszu

3.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Rohlig Suus Logistics, jeden z krajowych liderów branży logistycznej, otwiera magazyn w Kaliszu. Nowa lokalizacja znacznie zwiększa możliwości operacyjne firmy w tym regionie i wspiera obsługę logistyczną trzech województw – Wielkopolski, Dolnego Śląska i Łódzkiego.

Jak podaje raport „Diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej i przestrzennej województwa wielkopolskiego”, Wielkopolska jest jednym z najlepiej rozwiniętych pod względem gospodarczym regionów w Polsce. Charakteryzuje się znacznym stopniem uprzemysłowienia, wysokim poziomem zaawansowania technologicznego oraz rozbudowaną siecią połączeń komunikacyjnych[1]. Dostrzegając potencjał rynkowy oraz lokalizacyjny, Rohlig Suus Logistics zdecydował się na uruchomienie własnego magazynu w Kaliszu. Do tej pory firma działała w tym regionie wykorzystując lokalizacje partnerskie. Nowy oddział będzie przede wszystkim służył do obsługi lokalnych producentów oraz dystrybucji krajowej.

– Kalisz to niewątpliwie miasto z dużym potencjałem, położone w samym centrum trójkąta tworzonego przez trzy duże miasta – Poznań, Łódź i Wrocław. Dodatkowym atutem jest również dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, w postaci m.in. autostrady A2, łączącej Europę Zachodnią z Rosją i krajami wschodnimi. Jest to region z długimi tradycjami produkcji towarów, których zapotrzebowanie niezmiennie rośnie w kraju i za granicą. Długa lista atutów sprawia, że region ten jest szczególnie atrakcyjny dla czołowych operatorów logistycznych w Polsce – mówi Krzysztof Gąsiewski, Regional Director w Rohlig Suus Logistics.

– Pomysł utworzenia magazynu w tej lokalizacji narodził się ponad 2 lata temu, jednak ze względu na pandemię wstrzymaliśmy się z tym ruchem. Gdy tylko pojawiła się szansa na uruchomienie oddziału w Kaliszu, postanowiliśmy ją wykorzystać. Będziemy przede wszystkim odpowiadali na potrzeby lokalne: dostawy AGD, E-commerce jednocześnie obsługując nadania lokalnych producentów. Liczymy, że oddział sprosta oczekiwaniom nadawców z okolic Kalisza obsługując codzienne wysyłki za pośrednictwem naszej, elastycznej sieci drobnicowej – dodaje Jakub Mikołajczyk, Branch Director w Rohlig Suus Logistics.

Obiekt magazynowy o powierzchni 1000 m kw., zlokalizowany w przemysłowym centrum Kalisza, zostanie odebrany na początku listopada. Kilka dni później Rohlig Suus Logistics ruszy z działaniami operacyjnymi. Magazyn ma charakter cross-dockowy, a więc umożliwiający dwustronny przeładunek towaru. Będzie służył do obsługi zarówno transportu krajowego, jak i międzynarodowego.

Rohlig Suus Logistics

[1] Diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej i przestrzennej województwa wielkopolskiego, Wielkopolskie Regionalne Obserwatorium Terytorialne, wrzesień 2019, Poznań.

Wyświetlenia: 830