GEFCO partnerem logistycznym Citroëna Obsługa innowacyjnego auta elektrycznego AMI

GEFCO partnerem logistycznym Citroëna Obsługa innowacyjnego auta elektrycznego AMI

4.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

GEFCO, światowy ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, został partnerem logistycznym Citroëna we Włoszech w zakresie obsługi innowacyjnego i w pełni elektrycznego pojazdu czterokołowego AMI. W ramach umowy GEFCO będzie zarządzać transportem, operacjami poprodukcyjnymi i magazynowaniem, a także dostawą pod drzwi i przekazaniem auta nowemu właścicielowi.

GEFCO Włochy odbierze Citroëna AMI na swoim placu składowym w Guasticce (Livorno), gdzie wyspecjalizowany personel przeprowadzi wszystkie czynności poprodukcyjne, niezbędne do wprowadzenia pojazdu na drogi. Ponadto GEFCO udostępni powierzchnie magazynowe dla pojazdów Citroën AMI, oczekujących na dostawy do obiorców z Włoch.

Operacje poprodukcyjne obejmują mycie pojazdu, kontrolę płynów, konfigurację, montaż akcesoriów oraz pakietów MY AMI POP i MY AMI VIBE. GEFCO pomoże uzyskać wysoki poziom personalizacji poprzez montaż dodatkowych elementów dekoracyjnych, które zmieniają wygląd zewnętrzny pojazdów, nadając im charakterystyczny styl. Citroën AMI - lekki czterokołowiec, dostępny dla 14-latków z prawem jazdy kategorii AM - spełnia nowe potrzeby w zakresie mobilności, dzięki łatwemu i intuicyjnemu systemowi cyfrowemu, pomagającemu w codziennym użytkowaniu pojazdu.

W ramach partnerstwa GEFCO będzie również realizować dostawy do domu. Wszyscy kierowcy pracujący dla operatora logistycznego zostali przeszkoleni w zakresie dystrybucji i prezentacji pojazdu, aby umożliwić klientom natychmiastowe korzystanie z każdej funkcji. W połączeniu z w pełni cyfrowymi umowami zakupu Citroëna, takie rozwiązanie zapewnia klientom nowe doświadczenie.

„Jesteśmy zadowoleni, że możemy pracować dla Citroëna AMI, zaprojektowanego w taki sposób, aby zrewolucjonizować wizję miejskiej mobilności. GEFCO zarządza transportem, konfiguracją i personalizacją oraz dostawą auta bezpośrednio do domu klienta, zgodnie z aktualnymi procedurami bezpieczeństwa w pandemii. Pracujemy z Citroën Włochy, aby oferować klientom naprawdę wyjątkowe doświadczenia!" - mówi Fabrice Barthe, Dyrektor Zarządzający GEFCO Włochy.

GEFCO

Wyświetlenia: 618

Bridgestone zachęca kierowców, aby przygotowali się do zimy i zmienili opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

26.11.2021

Ford i Erwin Hymer Group uzgadniają strategiczne partnerstwo

13.01.2022

Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2021 roku

12.01.2022

GEFCO instaluje 290 stacji ładowania e-Totem na swoich europejskich placach składowych pojazdów

14.12.2021

ATM Milano rozszerza umowę z Solarisem, zamawiając 50 trolejbusów

10.12.2021

Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

8.12.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Branżowy Barometr EFL na IV kwartał 2021 Czy Polacy ruszą na świąteczne zakupy? Co trzecia firma handlowa liczy na wzrost zamówień

8.12.2021

Do 10% oszczędności paliwa dzięki silnikom Renault Trucks nowej generacji

25.11.2021

Badanie Goodyear Sustainable Reality potwierdza, że polskie floty pozytywnie reagują na wyzwania klimatyczne

6.12.2021

VISION EQXX – zupełnie nowy poziom zasięgu i efektywności aut elektrycznych

7.01.2022

Nieruchomości komercyjne w nowej odsłonie

12.01.2022

DPD Polska rozszerza sieć DPD Pickup o punkty w marketach sieci Dino

30.11.2021