Dachser przechodzi na zieloną energię

Dachser przechodzi na zieloną energię

8.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Dachser, globalny dostawca usług logistycznych, zapowiedział, że od 1 stycznia 2022 roku będzie kupować energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Ponadto firma zainstaluje i rozbuduje systemy fotowoltaiczne w swoich oddziałach, dzięki czemu czterokrotnie zwiększy produkcję zielonej energii elektrycznej we własnym zakresie.

Dotychczas z zielonej energii korzystały oddziały w Niemczech i Holandii. Teraz Dachser zasili nią 387 placówek w 42 krajach na całym świecie, zwiększając udział zielonej energii z około 60 proc. do 100 proc. Ponadto firma znacznie zwiększy produkcję własnej energii odnawialnej – w pierwszej kolejności zainstaluje oraz rozbuduje systemy fotowoltaiczne na dachach swoich europejskich obiektów logistycznych i biurowych. Do 2025 r. ich moc wzrośnie czterokrotnie, do ponad 20 000 kWp mocy zainstalowanej elektrycznej.

Kupując wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych – wiatrową, słoneczną i wodną oraz zwiększając własną produkcję ekologicznej energii elektrycznej, realizujemy założenia naszej strategii ochrony klimatu w zakresie zmniejszanie śladu węglowego. Jednocześnie przyczyniamy się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Europie – powiedział Stefan Hohm, Chief Development Officer (CDO) w Dachser SE.

Długoterminowa strategia ochrony klimatu

Efektywność, innowacyjność i odpowiedzialność społeczna to główne cele długoterminowej strategii Dachser w zakresie ochrony klimatu. Firma w ten sposób realizuje globalny cel porozumienia paryskiego, jakim jest utrzymanie wzrostu średniej temperatury na świecie poniżej 2°C. To także szansa na osiągnięcie celów ochrony klimatu Unii Europejskiej i wielu innych krajów. W tym zakresie Dachser współpracuje z klientami i partnerami, którym również zależy na rozwoju logistyki w kierunku technologii nisko- i bezemisyjnych. Również pracownicy uczestniczą w działaniach na rzecz ochrony klimatu, a ich zaangażowanie w sprawy społeczne i socjalne wykracza poza bezpośrednią działalność biznesową Dachser.

Dachser

Wyświetlenia: 653

Ford Mustang Mach-E z tytułem Car of the Year Polska

2.12.2021

LOTOS wspiera rozwój sektora biogazu i biometanu

25.11.2021

Według raportu „Global Investor Outlook 2022" ESG i ograniczona podaż napędzają wyścig inwestorów po najlepsze aktywa biurowe

10.12.2021

Goodyear rozszerza technologię opon bezpowietrznych na autonomiczne roboty Starship

12.01.2022

Szara strefa obrotu alkoholem to rynek wart 2 mld zł rocznie. W nowym roku branża spodziewa się jej zwiększenia

12.01.2022

Ekologiczne rozwiązania w transporcie i paliwa alternatywne to rzeczywistość

30.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jedyny sportowy crossover stworzony bez kompromisów. Dlaczego Puma ST budzi ekscytację?

3.01.2022

Goodyear pozostanie wyłącznym dostawcą opon do Mistrzostw Europy FIA w wyścigach pojazdów ciężarowych

16.12.2021

Schneider Electric laureatem konkursu „Firma Dobrze Widziana”

1.12.2021

Projekt MAYBACH z Virgilem Ablohem: instalacja w hołdzie wizjonerowi, zaufanemu partnerowi i współpracownikowi

9.12.2021

Dlaczego w Polsce wciąż nie ma miliona aut elektrycznych? Główne bariery rozwoju elektromobilności

9.12.2021

Pierwszy odcinek A1 z dwiema jezdniami po trzy pasy ruchu

2.12.2021