Nowy Prezes Euromaster ECN

Nowy Prezes Euromaster ECN

9.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Od 1 grudnia br. stanowisko Prezesa Zarządu Euromaster Europe Central North obejmie Tomasz Nastaj. Zastąpi on Mindaugasa Kelpša, który został powołany do innej misji w Grupie Michelin we Francji. Sieć Euromaster jest częścią Grupy Michelin, ale poza strategicznym dostawcą – firmą Michelin – współpracuje z innymi producentami opon oraz producentami i dystrybutorami części samochodowych, akcesoriów, a także materiałów i płynów eksploatacyjnych do aut. Sieć zrzeszonych serwisów specjalizuje się w zakresie serwisowania opon oraz lekkiej mechanice. Swoje usługi świadczy dla klientów indywidualnych, flot aut osobowych i pojazdów ciężarowych oraz dla firm transportowych w kraju i za granicą.

Tomasz Nastaj od lat związany jest z branżą motoryzacyjną, a swoją ścieżkę zawodową w Grupie Michelin rozpoczął w 2015 roku. Dotychczas pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży w firmie Michelin Polska Sp. z o.o. Był odpowiedzialny za linię produktową opon do samochodów osobowych i dostawczych, gdzie z sukcesem zarządzał zmianami dystrybucyjnymi firmy oraz innowacyjnymi projektami w kierunku digitalizacji środowiska pracy. Jest ekspertem od handlu w kanale hurtowym oraz eCommerce. Specjalizuje się w optymalizacji jednostek handlowych. Posiada doświadczenie w kierowaniu zespołem na szczeblu międzynarodowym i wielokulturowym.

W ciągu swojej ponad 20-letniej kariery pełnił różne funkcje kierownicze wyższego szczebla, m.in. Szefa Rozwoju Sieci Dealerskiej marki Nissan w Czechach i na Słowacji z siedzibą w Pradze oraz Regionalnego Kierownika Retail Marketingu Europy Centralno-Wschodniej w Budapeszcie. Pierwsze kroki w branży motoryzacyjnej stawiał w roli reportera i korespondenta dla specjalistycznych magazynów i portali motoryzacyjnych. Współpracował z mediami, m.in. radiem i telewizją publiczną.

- To dla mnie zaszczyt móc kierować organizacją Euromaster w kolejnych latach, w których coraz większą rolę będzie odgrywać digitalizacja i upraszczanie procesów handlowych w ścieżce zakupowej, prowadząc tym samym do zwiększenia satysfakcji pracy zespołu i naszych kontrahentów. Rynek motoryzacyjny zmienia się w bardzo dynamicznym tempie. Będzie mi zależało na utrzymaniu tego tempa, pozyskiwaniu nowych partnerów do współpracy oraz na wzmocnieniu obecności marki Euromaster na powierzonych mi rynkach – komentuje Tomasz Nastaj.

Nowy Prezes Zarządu będzie kierował strukturami Euromaster na Litwie, w Polsce i Czechach. Wyniki regionu będzie raportował bezpośrednio do Globalnego Szefa Franczyzy we Francji.

Tomasz Nastaj ukończył Wydział Ochrony Środowiska na UMCS w Lublinie. Posiada dyplom Uniwersytetu Uppsala w Szwecji. Jest fanem narciarstwa i windsurfingu. W przeszłości odnosił sportowe sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Wolny czas spędza aktywnie ze swoją rodziną, najchętniej w Czechach, stąd m.in. jego biegła znajomość tego języka oraz zamiłowanie do geografii, literatury i historii tego narodu.

Wyświetlenia: 672

UTA SmartConnect® - rozwiązanie telematyczne zwiększające przejrzyste i efektywne zarządzanie flotą

2.12.2021

Nowy prezes zarządu PZPO

13.01.2022

Branże usługowe podniosą stawki za swoje usługi

2.12.2021

Ford i Erwin Hymer Group uzgadniają strategiczne partnerstwo

13.01.2022

Rozgrzany rynek nieruchomości. Jakie są koszty wykończenia mieszkania od dewelopera i na co zwrócić uwagę?

1.12.2021

Szara strefa obrotu alkoholem to rynek wart 2 mld zł rocznie. W nowym roku branża spodziewa się jej zwiększenia

12.01.2022
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Ponad 5 milionów pojazdów korzysta z map TomTom dla zautomatyzowanej jazdy

10.01.2022

Branżowy Barometr EFL na IV kwartał 2021 Czy Polacy ruszą na świąteczne zakupy? Co trzecia firma handlowa liczy na wzrost zamówień

8.12.2021

Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

8.12.2021

Przez zmiany klimatu najbardziej ucierpią biedniejsze kraje

14.01.2022

Dwie jezdnie na S7 Lubień - Naprawa

1.12.2021

Pierwsze autobusy wodorowe w Czechach: prestiżowe zamówienie dla Solarisa

9.12.2021