Prologis uhonorowany przez Księcia Walii odznaczeniem Terra Carta Seal

Prologis uhonorowany przez Księcia Walii odznaczeniem Terra Carta Seal

9.11.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Jego Królewska Wysokość Książę Walii przyznał Terra Carta Seal, odznaczenie wyróżniające firmy, które wdrażają innowacyjne rozwiązania mające potencjał zmieniać rynek w zrównoważony sposób. Nagroda, która powstała w ramach inicjatywy Sustainable Markets Initiative (SMI) przyznawana jest jedynie 45 firmom na świecie - tym, które wyróżniły się jako liderzy innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Prologis od dziesięcioleci udowadnia kolejnymi działaniami swoje wszechstronne zaangażowanie w zrównoważone budownictwo oraz rozwój innowacji i technologii. Jako największy globalny deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych firma ustanowiła nowy cel w zakresie ESG – jest nim uzyskanie akredytacji środowiskowej dla wszystkich nowych inwestycji oraz modernizacji na całym świecie.

Ben Bannatyne, Prezes Prologis Europe, odebrał nagrodę z rąk Księcia Walii podczas oficjalnego wydarzenia w Kelvingrove.

Mamy zaszczyt być częścią tej prestiżowej inicjatywy, która stawia naturę, planetę oraz jej mieszkańców w centrum globalnego, odpowiedzialnego biznesu. Chcemy dzielić się z rynkiem naszą wizją przyjaznych środowisku, innowacyjnych nieruchomości logistycznych. To sprawia, że budujemy trwałe relacje i lepsze otoczenie dla wszystkich - klientów, pracowników i społeczności, których częścią jesteśmy” - powiedział Ben Bannatyne, Prezes Prologis Europe.

Inicjatywa na rzecz lepszego świata dla przyszłych pokoleń

To dla nas ogromna satysfakcja, że możemy dołączyć do Jego Królewskiej Wysokości Księcia Walii oraz prac Sustainable Markets Initiative. Dzięki temu możemy pomóc w kształtowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości. W Prologis od dawna praktykujemy takie podejście. Nasze zadanie to tworzyć lepszy świat dla nas i przede wszystkim dla przyszłych pokoleń” - powiedział współzałożyciel i Dyrektor Generalny Prologis, Hamid R. Moghadam.

Jego Królewska Wysokość Książę Walii powiedział: „Terra Carta Seal wyróżnia organizacje, które gruntownie zaangażowały się w bardziej zrównoważoną przyszłość i stawiają naturę i ludzi w sercu gospodarki. Jeśli chcemy uratować planetę dla naszych dzieci i wnuków, już dziś wszyscy musimy włączyć się w proces zmian. Firmy odznaczone Terra Carta Seal zobowiązały się do tego, aby nam to działanie ułatwić”.

Terra Carta Seal 2021 nagradza firmy, które stymulują powstawanie innowacji, inwestują w pozytywne zmiany oraz są głęboko zaangażowane w tworzenie prawdziwie zrównoważonej gospodarki. Odznaczenie jest przyznawane firmom, których cele są zgodne z ambicjami Terra Carta - zapoczątkowanego w styczniu 2021 planu odbudowy dla natury, ludzi i planety. Terra Carta Seal wyróżnia firmy, które zajmują pozycję lidera w swojej branży i posiadają rzetelne, oparte na celach naukowych plany działania na rzecz przemian i osiągnięcia zerowych emisji netto do roku 2050 lub wcześniej.

Lider ekologicznego budownictwa i zrównoważonego rozwoju

W ramach strategicznych działań ESG na rzecz zmniejszenia światowej emisji dwutlenku węgla Prologis zobowiązał się do osiągnięcia do 2025 roku 100% zeroemisyjności z procesu powstawania swoich budynków na całym świecie. W tym celu współpracuje również ze swoimi klientami, wspierając ich w dekarbonizacji działalności oraz intensywnie inwestuje w odnawialne źródła energii – w ciągu najbliższych czterech lat chce osiągnąć 400 megawatów mocy słonecznej generowanej we własnych parkach.

Jako branżowy lider zrównoważonego rozwoju Prologis emituje także zielone obligacje, aby finansować inwestycje w zrównoważone budynki i projekty w zakresie energii odnawialnej na całym świecie.

Rregularnie przeprowadza również kompleksową ocenę istotności, w której biorą udział różnorodni interesariusze, w tym pracownicy, klienci, organizacje non-profit oraz dostawcy. Dzięki temu Prologis zdobywa szeroką wiedzę pozyskaną z różnych źródeł na temat swojego wpływu społecznego, ekonomicznego i środowiskowego. Od 15 lat raportuje także stopień osiągnięcia swoich celów z zakresu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i etyki prowadzenia biznesu.

Prologis

Wyświetlenia: 571

XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii – GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne

2.12.2021

Circle K przedłuża akcję z darmową kawą dla służb mundurowych i ratowników medycznych w pobliżu granicy z Białorusią

8.12.2021

Jakie działania proekologiczne i prospołeczne podejmują deweloperzy

6.12.2021

e-TOLL na stacjach i w aplikacjach PKN ORLEN

3.12.2021

Polscy kierowcy igrają z bezpieczeństwem – ich wzrok pozostawia wiele do życzenia

12.12.2021

Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

8.12.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Według raportu „Global Investor Outlook 2022" ESG i ograniczona podaż napędzają wyścig inwestorów po najlepsze aktywa biurowe

10.12.2021

Grupa EFL z nagrodą specjalną "Friendly Workplace 2021"

14.01.2022

Dwie ciężarówki PETRONAS Team De Rooy IVECO konsekwentnie w najlepszej dziesiątce przez pierwszą połowę rajdu Dakar 2022

14.01.2022

Bridgestone zachęca kierowców, aby przygotowali się do zimy i zmienili opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

26.11.2021

Branżowy Barometr EFL na IV kwartał 2021 Czwarta fala koronawirusa ponownie najgroźniejsza dla HoReCa. Obawia się jej aż 85 proc. hotelarzy i restauratorów

25.11.2021

Branżowy Barometr EFL na IV kwartał 2021 Czy Polacy ruszą na świąteczne zakupy? Co trzecia firma handlowa liczy na wzrost zamówień

8.12.2021