Mercedes-Benz AG planuje wprowadzenie w swoich autach doświadczenia Dolby Atmos Music

Mercedes-Benz AG planuje wprowadzenie w swoich autach doświadczenia Dolby Atmos Music

9.11.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Mercedes-Benz ogłosił, że uzupełni ofertę swoich topowych modeli o Dolby Atmos® – format, który zapewni klientom najwyższą jakość dźwięku w samochodzie i pozwoli wykorzystać pełen potencjał utworów muzycznych.

Doświadczenie Dolby Atmos zostanie zintegrowane z opcjonalnym wysokiej klasy nagłośnieniem Burmester® 3D i 4D. Najpierw rozwiązanie otrzyma Mercedes-Maybach, a wkrótce potem – Mercedes-Benz Klasy S. W ten sposób samochody z gwiazdą zamienią się w najnowocześniejsze sale koncertowe na kołach.

Zestaw liczący łącznie 31 głośników i 8 przetworników audio (znanych także jako wzbudnice), które również będą zamontowane w siedzeniach, zaoferuje audiofilom „wciągający” krajobraz dźwiękowy, niespotykany dotąd w samochodach.

Klienci Mercedes-Benz oczekują najwyższego poziomu przyjemności słuchania muzyki w samochodzie – i słusznie. Dlatego jako jedna z pierwszych marek samochodów luksusowych na świecie polegamy na przełomowej technologii Dolby Atmos – powiedziała Britta Seeger, członek zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialna za sprzedaż. Dzięki Dolby Atmos i nagłośnieniu Burmester zaoferujemy klientom ekscytujące wrażenia akustyczne w aucie – wrażenia, które są prawie niczym koncert na żywo. Jestem pewna, że nasi klienci będą zachwyceni.

Sprzęt wchodzący w skład wysokiej klasy nagłośnienia 4D Burmester® zamontowanego w Maybachu i Klasie S obejmuje już:

• 31 głośników, w tym 6 głośników 3D emitujących dźwięk z góry, 4 głośniki przyuszne wbudowane

w przednie fotele, 18,5-litrowy subwoofer

• 8 przetworników dźwięku (dwa na jedno siedzenie)

• 2 wzmacniacze

Łączna moc tego zestawu wynosi 1750 watów

John Couling, starszy wiceprezes ds. partnerstw handlowych w Dolby Laboratories, powiedział: W Dolby z pasją rozwijamy doświadczenie Dolby Atmos Music – tak, aby konsumenci mogli cieszyć się nim w dowolnym miejscu. Mercedes-Benz podziela naszą wizję. Cieszymy się, że możemy współpracować nad przyspieszeniem wprowadzenia tego wciągającego doświadczenia w samochodach. Integracja Dolby Atmos w Klasie S i Maybachu zapewni klientom dodatkową, wspaniałą funkcję – niezależnie od tego, czy zajmą miejsce kierowcy, czy pasażera.

Dolby Atmos Music dodaje muzyce więcej przestrzeni, czystości i głębi. Technologia ta umożliwia twórcom umieszczanie dyskretnych elementów lub obiektów audio w trójwymiarowym polu dźwiękowym, wykraczając poza możliwości mono lub stereo.

Dolby Atmos dostosowuje się do każdego środowiska odtwarzania, co oznacza, że fani mogą słuchać muzyki z niezrównaną czystością, dopasowaną do oryginalnej wizji artysty w studiu.

Maybach jest jednym z pierwszych samochodów na świecie i pierwszym modelem w gamie Mercedes-Benz Cars oferującym doskonałe, wielowymiarowe wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Idealnie wpisują się one w zespół cech tej luksusowej marki. Luksus od zawsze był częścią DNA Mercedes-Benz i pozostaje ponadczasową koncepcją – ale stale ewoluuje. Mercedes-Benz stara się kształtować przyszłość luksusu zarówno dzięki dziedzictwu, jak i progresywnej wizji. Liczy się tu niezwykłość, która budzi pożądanie. W rezultacie Maybach może jeszcze skuteczniej trafiać do wszystkich zmysłów podróżujących. Technologia Dolby Atmos będzie dostępna w Mercedesie-Maybachu od lata 2022 r., a niedługo później zostanie zaoferowana w innych modelach wyposażonych w nowy system MBUX, wprowadzony w najnowszej Klasie S Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz

Wyświetlenia: 648

FB Antczak z rekordem na rynku magazynowo-przemysłowym w 2021 roku

6.01.2022

LOTOS wspiera rozwój sektora biogazu i biometanu

25.11.2021

VISION EQXX – zupełnie nowy poziom zasięgu i efektywności aut elektrycznych

7.01.2022

IVECO T WAY uhonorowany prestiżową niemiecką nagrodą za wzornictwo

6.12.2021

Świąteczne doręczenia paczek w DPD Polska

26.11.2021

Elektryczny samochód ciężarowy Volvo o dużej ładowności zostaje wystawiony na próbę: wyróżnia się zarówno zasięgiem, jak i wydajnością energetyczną

5.01.2022
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Sieć stacji Circle K wprowadza do oferty nowość dla wegetarian - w 100% roślinnego Burgera Vege

12.01.2022

2021 rokiem sukcesów na rynku magazynowym. Co nas czeka w 2022 r.?

16.12.2021

Rok 2022 będzie albo dobry, albo zły - każda prognoza może się sprawdzić

3.01.2022

Jakie wzięcie mają lokale usługowe w nowych osiedlach

3.01.2022

Branżowy Barometr EFL na IV kwartał 2021 Czwarta fala koronawirusa ponownie najgroźniejsza dla HoReCa. Obawia się jej aż 85 proc. hotelarzy i restauratorów

25.11.2021

CEVA Logistics, spółka zależna CMA CGM Group, przejmuje Ingram Micro CLS i wzmacnia ofertę w zakresie obsługi e-commerce oraz usług omnichannel fulfilment

4.01.2022