MOVE 2021: Bridgestone i Webfleet Solutions prezentują nowe rozwiązania z zakresu mobilności wspierające elektryfikację flot samochodowych

MOVE 2021: Bridgestone i Webfleet Solutions prezentują nowe rozwiązania z zakresu mobilności wspierające elektryfikację flot samochodowych

9.11.2021
Czas czytania ok. 4 minut
  • Sponsorzy MOVE 2021, jednego z największych i najważniejszych wydarzeń w dziedzinie mobilności na świecie - Bridgestone i Webfleet Solutions, prezentują swoje działania mające na celu pomóc we wdrożeniu elektrycznych aut do flot samochodowych.
  • Badanie Webfleet Solutions wykazało, że 61 procent pojazdów użytkowych w Europie można zastąpić pojazdami elektrycznymi.[1]
  • Oprogramowanie do zarządzania flotą stworzone przez Webfleet Solutions - WEBFLEET, obecnie zintegrowane z narzędziem Fleet Electrification Planning Report, wspomaga proces elektryfikacji floty.

W ramach zaangażowania w kształtowanie zrównoważonej przyszłości mobilności, Bridgestone EMIA i jej spółka zależna Webfleet Solutions – wiodący dostawca rozwiązań telematycznych w Europie – wspierają wdrażanie zelektryfikowanych flot w całym regionie. Jako sponsorzy MOVE 2021, jednego z największych i najważniejszych wydarzeń sektora mobility na świecie, obie firmy prezentują dziś w Londynie swoje działania mające na celu rozwianie obaw klientów flotowych związanych z pojazdami elektrycznymi i przyspieszenie rozwoju elektrycznej przyszłości.

Floty złożone z pojazdów elektrycznych zapewniają ich operatorom oszczędność paliwa jak i pieniędzy, a także przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2. Jednak wraz z rosnącym trendem elektryfikacji floty pojawiają się pilne wyzwania, takie jak obawy operatorów związane z zasięgiem i brakiem rozbudowanej infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, które Bridgestone planuje rozwiązać poprzez niedawno ogłoszone partnerstwo z EVBox. Webfleet Solutions adresuje te obawy wspierając menedżerów flot i firmy w procesie elektryfikacji za pomocą opartego na danych rozwiązania przeznaczonego do zarządzania flotą – WEBFLEET.

Przejście na elektryczność

W obliczu zaostrzających się przepisów dotyczących emisji dwutlenku węgla i programów dopłat zachęcających do zakupu aut elektrycznych – w połączeniu z rosnącym pragnieniem osób prywatnych i firm, aby żyć i pracować w sposób bardziej zrównoważony – wdrażanie pojazdów elektrycznych jest obecnie ważnym tematem dla operatorów flot. Webfleet Solutions umożliwia flotom efektywne zarządzanie eksploatacją pojazdów elektrycznych, pomaga im w sprawnym i skutecznym dodawaniu pojazdów elektrycznych do floty oraz minimalizuje koszty ładowania pojazdów elektrycznych.

Pomimo obaw operatorów flot dotyczących opłacalności wprowadzania pojazdów elektrycznych do ich flot komercyjnych, Webfleet Solutions przewiduje, że zdecydowana większość samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych używanych w całej Europie może zostać zastąpiona przez modele elektryczne. Analizując anonimowe i zbiorcze dane dotyczące jazdy ze 100 000 podłączonych pojazdów użytkowych na swojej platformie w okresie 12 miesięcy, Webfleet Solutions szacuje, że 61 procent pojazdów użytkowych w Europie mogłoby zostać zastąpione przez pojazdy elektryczne, opierając się o średni dzienny dystans jazdy tych pojazdów. Ponadto, firmy, które rzeczywiście wprowadziłyby pojazdy elektryczne do swoich flot, zmniejszyłyby zużycie benzyny o ponad 42 procent, a oleju napędowego o nieco ponad 30 procent. Taka oszczędność paliwa może prowadzić do łącznej redukcji emisji CO2 o 31 procent.

Poszukiwania możliwości elektryfikacji

Kontynuując wsparcie w monitorowaniu i optymalizacji zachowań kierowców i operacji flotowych, WEBFLEET oferuje teraz również narzędzie Fleet Electrification Planning Report. Narzędzie to pomaga użytkownikom WEBFLEET zidentyfikować pojazdy w swojej flocie, które mogłyby zostać zastąpione przez model elektryczny. Narzędzie może być zastosowane we flotach każdej wielkości, aby zmaksymalizować możliwości konwersji na elektryfikację

Dzięki WEBFLEET, menedżerowie flot mogą uzyskać zdalny wgląd w swoje pojazdy elektryczne i hybrydowe, otrzymując w czasie rzeczywistym informacje o poziomie naładowania baterii, pozostałym zasięgu jazdy, czasie potrzebnym do pełnego naladowania pojazdu, a także lokalizacji najbliższych stacji ładowania. WEBFLEET działa również jako narzędzie do planowania dla flot, dając wgląd w to, kiedy i gdzie pojazdy są ładowane i dostarczając dane potrzebne do optymalnego planowania podróży.

"Webfleet Solutions ma na celu nie tylko wsparcie naszych klientów w uzyskaniu jak największej wartości z ich pojazdów elektrycznych, ale także pomóc im w ocenie kiedy mają najlepsze możliwości do ich wdrożenia", mówi Jan-Maarten de Vries, dyrektor generalny Bridgestone Mobility Solutions, przemawiając na MOVE 2021. "Nieustannie opracowujemy nowe funkcje dla WEBFLEET, aby ułatwić naszym klientom flotowym drogę do zelektryfikowanej przyszłości. Z dumą przyczyniamy się do realizacji ambicji Bridgestone w zakresie zrównoważonego rozwoju i w pełni zintegrowanego podejścia do tego, aby mobilność elektryczna była bardziej wydajna i dostępna dla kierowców i flot.”

Bridgestone

[1] W oparciu o dane z codziennej jazdy 100 000 pojazdów na platformie Webfleet Solutions w okresie 12 miesięcy.

Wyświetlenia: 534

Mycie auta w pełnym komforcie na stacjach Circle K

2.11.2021

Na co zwracać uwagę przy zakładaniu e-sklepu

16.11.2021

Świąteczne doręczenia paczek w DPD Polska

26.11.2021

Bridgestone Blizzak LM005 zwycięża w teście magazynu Motor

17.11.2021

Ruszyła procedura środowiskowa dla drogi ekspresowej S11 Ujście - Oborniki

4.11.2021

Produkty MAHLE do zarządzania temperaturą, które trzeba znać

9.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Solaris umacnia swoją pozycję lidera e-mobilności we Włoszech

11.10.2021

Klasa C Limuzyna i Kombi z hybrydowym napędem plug-in – ponad 100 km zasięgu w trybie elektrycznym (WLTP)

4.11.2021

Bridgestone zachęca kierowców, aby przygotowali się do zimy i zmienili opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

26.11.2021

XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii – GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne

2.12.2021

Podatek katastralny w Polsce? Co może oznaczać dla sektora nieruchomości

22.11.2021

DKV CARD akceptowana jako metoda płatności za e-TOLL

8.10.2021