Oddaj używany sprzęt elektryczny i elektroniczny przez paczkomat® InPost

Oddaj używany sprzęt elektryczny i elektroniczny przez paczkomat® InPost

16.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Koncepcja ‘zero waste’ w strategii eko InPost

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – wprowadza nową usługę Elektro Zwroty, czyli zwrot używanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ten sposób można zadbać o prawidłowy recykling lub nadać drugie życie niepotrzebnej elektronice zgodnie z ideą „zero waste” i „reuse”. Wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz, odebrać kod na darmową wysyłkę, umieścić go na paczce i nadać w jednym z ponad 15 tys. Paczkomatów®, bez żadnych dodatkowych warunków i bez żadnych dodatkowych opłat.

W ten sposób można oddać laptopy, komputery, telefony, tablety, małe AGD, radia, sprzęt audio, video, fotograficzny, elektronarzędzia, zabawki elektroniczne, a nawet drony czy sprzęt sportowy.

Nie można natomiast przesyłać baterii, źródeł światła, odpadów medycznych czy chemicznych oraz sprzętu niekompletnego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.re-paczka.pl

Oddając sprzęt, z którego nie korzystasz, a który jest potencjalnie sprawny dajesz mu szansę na ponowne użycie przez inną osobę lub instytucję – a dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko. Koszt serwisu i jego ślad węglowy będzie niższy niż wytworzenie nowego urządzenia o podobnych funkcjonalnościach i parametrach. W przypadku, kiedy koszty serwisu przekroczą koszty produkcji, urządzenie zostanie poddane procesom recyklingu w wyniku których odzyskane zostaną cenne surowce w tym metale żelazne, nieżelazne oraz tworzywa sztuczne czy szkło. Oddając sprzęt świadomie dbasz o środowisko, a Twoje działanie wpisuje się w idee Zero Waste oraz Reuse, które są ważnymi elementami gospodarki obiegu zamkniętego. Przekazany sprzęt ma być przeznaczony do ponownego użycia, a jego diagnostyka lub naprawa mają sprawić, aby bez negatywnego wpływu na środowisko wrócił ponownie do użytkowania podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Sprzęt trafia do profesjonalnej firmy, gdzie jest sprawdzany pod kątem sprawności i możliwości ponownego wykorzystania w części lub w całości. Sprzęt zostanie poddany testom zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi ponownego użycia (DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2012/19/UE z dnia 4 lipca 2012 r. w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE). Jeżeli usterki lub wady pozwalają na zachowanie pierwotnej funkcji urządzenia, a koszty jego serwisu nie przekraczają kosztów wytworzenia, produkt może zostać ponownie wprowadzany do obiegu. Jeżeli sprzęt nie nadaje się do ponownego użycia jest on przekazywany do profesjonalnych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie z niego ponad 80 procent materiałów, które posłużą do budowy nowych urządzeń.

InPost

Wyświetlenia: 369

CEVA Logistics oferuje rozwiązania w transporcie lądowym z Chin z wykorzystaniem kodów celnych e-commerce

30.09.2021

Barometr COVID-19: co trzecie MŚP boi się kolejnych miesięcy. Co piąte nie liczy w powrót koniunktury

16.11.2021

Brak kaca o poranku? Kierowco, uważaj na nieświadomą nietrzeźwość!

11.10.2021

Mocny wrzesień Forda w USA. Dynamicznie rosną: sprzedaż do klientów indywidualnych, rezerwacje oraz zamówienia

11.10.2021

Ruszyła procedura środowiskowa dla drogi ekspresowej S11 Ujście - Oborniki

4.11.2021

Ekstremalne testy: Ranger nowej generacji przechodzi katorgę w drodze do klientów

27.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Czołowy operator logistyczny otwiera oddział w Kaliszu

3.11.2021

GLS wprowadza odświeżoną identyfikację wizualną marki

4.10.2021

Goodyear po raz drugi z rzędu zwycięża w rankingu opon całorocznych magazynu Auto Bild

31.10.2021

CEVA transportuje platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii

8.10.2021

Elektryzujące osiągi nowego Mustanga Mach-E

4.10.2021

Perspektywy rynku nieruchomości mieszkalnych w raporcie tabelaofert.pl: ceny wysokie, a deweloperzy nie nadążają budować

11.10.2021