Wsparcie dla osób dotkniętych przez kryzys na granicy z Białorusią

Wsparcie dla osób dotkniętych przez kryzys na granicy z Białorusią

18.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Firma Circle K postanowiła okazać wsparcie osobom dotkniętym przez kryzys na wschodniej granicy kraju. Firma przekazuje bony paliwowe dla Polskiego Czerwonego Krzyża, który niesie pomoc osobom znajdującym się w pasie przygranicznym, poza obszarem objętym stanem wyjątkowym. Równocześnie myśląc o trudach pracy pograniczników, policjantów i żołnierzy a także ratowników medycznych, Circle K na wybranych stacjach znajdujących się w pobliżu granicy z Białorusią, oferuje przedstawicielom służb mundurowych darmową kawę i inne ciepłe napoje.

Dzięki współpracy Circle K i Polskiego Czerwonego Krzyża, wsparcie w postaci pakietów pomocowych i przedmiotów pierwszej potrzeby, przekazanych przez darczyńców, a także środków medycznych i wsparcia medycznego dotrze do potrzebujących.

Ratownicy medyczni i służby działające na granicy mogą natomiast skorzystać z darmowej kawy, herbaty i czekolady, na stacjach Circle K w Bielsku Podlaskim, Białymstoku i Suwałkach. Napój zabrany do własnego termosu lub kubka termicznego, pozwoli na ogrzanie przez długi czas. Akcja potrwa przez dwa tygodnie do 3 grudnia 2021 r. włącznie.

- Sytuacja przy granicy jest krytyczna, jako firma działająca na terenie Polski i po prostu jako ludzie, nie możemy i nie chcemy patrzeć na to obojętnie. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć zarówno służby mundurowe, dbające między innymi o nienaruszalność granic, oferując im chwilę wytchnienia nad gorącym napojem, jak i Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, niosącemu pomoc ludziom poszkodowanym przez tę sytuację w pasie przygranicznym – mówi Michał Ciszek, Prezes Zarządu Circle K Polska .- Niesienie pomocy i wsparcie potrzebujących jest dla nas bardzo ważne. Wierzymy, że prawa człowiekasą uniwersalne i niezbywalne, dlatego istotne jest dla nas, że możemy pomóc wielu osobom, niezależnie od ich wieku, płci, narodowości czy wyznania.

Wspólne działanie z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach tej akcji to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez sieć stacji Circle K z PCK. Organizacje długofalowo współpracują przy projekcie Drogowe ABC, edukującym dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w zeszłym roku niosły wsparcie dla seniorów, przekazując im w okresie świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia paczki żywnościowe. Firma wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, przekazując środki na Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Circle K Polska

Wyświetlenia: 288

MOVE 2021: Bridgestone i Webfleet Solutions prezentują nowe rozwiązania z zakresu mobilności wspierające elektryfikację flot samochodowych

9.11.2021

Prologis z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2021 w Polsce!

30.09.2021

Światowa premiera Urbino 9 LE electric

1.10.2021

Jakimi autami jeżdżą Polacy? Ranking najczęściej ubezpieczanych samochodów

8.10.2021

BM Reflex: Średnie ceny Pb95 i ON jeszcze poniżej 6 zł/l.

17.10.2021

Historia twojego kierowcy… lub kierowczyni. Prof. Bralczyk komentuje kampanię firmy Uber

8.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Grzegorz Gapiński z Gapiński Transport mistrzem jazdy ekonomicznej Optifuel Challenge 2021

20.10.2021

BM Reflex: Coraz bliżej 6 zł

4.10.2021

Oddajemy do ruchu S19 Lasy Janowskie - Zdziary

11.10.2021

Bridgestone Blizzak LM005 zwycięża w teście magazynu Motor

17.11.2021

Logistyka dla branży fotowoltaicznej

18.11.2021

IdoSell i Packeta pomogą wyjść sprzedawcom na zagraniczne rynki

11.10.2021