Kolejny krok DHL Parcel w kierunku zerowej emisji – elektryczne rowery dla pracowników

Kolejny krok DHL Parcel w kierunku zerowej emisji – elektryczne rowery dla pracowników

19.11.2021
Czas czytania ok. 3 minut

DHL Parcel wykonuje kolejny krok w kierunku w realizacji polityki DHL GoGreen, której celem jest osiągnięcie zerowej emisyjności do 2050 r. Do biur firmy w całej Polsce trafiło 60 rowerów z napędem elektrycznym. Jednoślady pozwolą pracownikom DHL na ekologiczne poruszanie się po miastach, wszędzie tam, gdzie będzie można zastąpić samochody.

Wszystkie rowery dla pracowników biurowych zostały już dostarczone do poszczególnych biur DHL Parcel w Polsce.

Udostępniliśmy pracownikom rowery elektryczne, by mogli je przetestować i przekonać się do takiego rozwiązania np. w kontekście dojazdu do pracy. Rowery pozwalają uniknąć korków i skracają czas poszukiwania wolnego miejsca parkingowego, a przy tym pomagają dbać o formę. Dzięki elektrycznemu napędowi możemy pokonać większe odległości i sami decydować, jakiego zakresu wspomagania potrzebujemy w trasie. Pracownicy są bardzo zaciekawieni nowymi pojazdami w naszej flocie, które mają okazję testować w całej Polscemówi Magdalena Bugajło – Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej i PR w DHL Parcel.

Wdrożenie rowerów elektrycznych do użytku przez pracowników, to kolejny krok w realizacji polityki DHL GoGreen. Dotychczas jednoślady były już wykorzystywane testowo przez kurierów DHL umożliwiając im ekologiczne doręczanie przesyłek i poruszanie się po mieście bez spalin, wibracji i hałasu. Rowery są również doskonałą alternatywą dla samochodów ze względu na możliwość łatwego dotarcia w miejsca trudno dostępne, a także w strefy zeroemisyjne. Rowery elektryczne są rozwiązaniem, które sprawdza się doskonale również w okresach, gdy w miastach odbywają się wydarzenia o dużej skali, wiążące się z intensyfikacją ruchu drogowego lub jego ograniczeniami.

Do niedawna mobilność w przedsiębiorstwach kojarzona była wyłącznie z samochodami służbowymi. Jednak to podejście szybko się zmienia, szczególnie w przypadku firm zlokalizowanych w większych miastach, gdzie na niewielkie odległości łatwiej i szybciej poruszać się rowerem niż szukać miejsc do pozostawienia samochodu. Rowery, szczególnie te z napędem elektrycznym, to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie biznesu na alternatywne formy mobilności. DHL Parcel jest jedną z pierwszych firm, które wprowadzają to rozwiązanie na szeroką skalę i jestem przekonany, że pracownicy polubią nowy środek transportu – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny **Arval Service Lease Polska**.

Jak pokazują wyniki tegorocznego Barometru Flotowego Arval Mobility Observatory, w ciągu trzech lat w niemal połowie flot w Polsce mogą pojawić się rowery lub inne rozwiązania związane z mikromobilnością, z czego 17% badanych firm już je wdrożyło.

DHL Parcel od lat konsekwentnie rozwija swoją bezemisyjną flotę. Do końca roku firma będzie korzystała ze 150 samochodów elektrycznych, a w najbliższych latach planuje poszerzyć flotę ekologicznych pojazdów do ponad 600 aut. Wszystkie samochody elektryczne, którymi poruszają się kurierzy DHL Parcel, obsługuje w ramach wynajmu długoterminowego z pełną obsługą Arval Service Lease Polska.

DHL Parcel

Wyświetlenia: 198

W warszawskim Klifie już działa EUROSPAR

15.10.2021

Krajowy rynek leasingu na dużym plusie

23.10.2021

Solaris umacnia swoją pozycję lidera e-mobilności we Włoszech

11.10.2021

Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

13.10.2021

Przyszłość o jeden krok bliżej: Mercedes-Benz F 200 Imagination z 1996 r

19.10.2021

Walter Herz skomercjalizuje istniejące budynki w inwestycji OKAM na warszawskim Żeraniu

11.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

1 drzewo za 1 flexitank – Hillebrand wspiera wyjątkowy projekt na rzecz lokalnych społeczności i zalesiania Mozambiku

30.09.2021

Do 10% oszczędności paliwa dzięki silnikom Renault Trucks nowej generacji

25.11.2021

ROBYG realizuje inwestycje publiczne

11.10.2021

Opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005 po raz kolejny zdobyła najbardziej prestiżowe nagrody w tegorocznych testach

18.10.2021

Jak zmieniły się preferencje nabywców mieszkań

20.10.2021

BM Reflex: Średnie ceny Pb95 i ON jeszcze poniżej 6 zł/l.

17.10.2021