CUPRA wybrała opony letnie Goodyear dla elektrycznego modelu Born

CUPRA wybrała opony letnie Goodyear dla elektrycznego modelu Born

25.11.2021
Czas czytania ok. 2 minut

• Gama EfficientGrip Performance w rozmiarach od 18 do 20 cali na fabrycznym wyposażeniu CUPRA Born.

• Born to pierwszy w pełni elektryczny samochód drogowy marki CUPRA.

CUPRA wybrała gamę opon letnich Goodyear na oryginalne wyposażenie modelu Born, swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu drogowego.

W ostatnich miesiącach CUPRA powiększyła swoją gamę hot-hatchy i crossoverów, m.in. o najmocniejszy samochód w historii, Formentor VZ5 - jego niepowtarzalnego charakteru dopełniają opony Goodyear Eagle F1 SuperSport. Teraz także pierwszy w pełni elektryczny samochód drogowy tej marki będzie wyposażony w opony Goodyear.

CUPRA Born w najwyższej wersji wyposażenia będzie mogła przejechać do 540 km na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 77 kWh. Od 0 do 50 km/h przyspiesza w zaledwie 2,9 sekundy.

CUPRA Born będzie wyposażona w opony Goodyear EfficientGrip Performance w rozmiarach 215/55R18, 215/50R19 i 215/45R20. Zostały one zaprojektowane tak, aby zapewnić kierowcom długie przebiegi i zasięg przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej skuteczności hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Jest to możliwe dzięki dużej elastyczności i sprężystości bieżnika, co wpływa na jego wolniejsze zużycie, oraz mniejszej sztywności mieszanki, która ułatwia uginanie się klocków, pomagając w ten sposób w odprowadzaniu wody na mokrej nawierzchni. Większe klocki bieżnika zwiększają sztywność na zakrętach, zapewniając kierowcom większą stabilność podczas manewrów awaryjnych na suchej nawierzchni.

Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear ds. wyposażenia fabrycznego w regionie EMEA, powiedział: „To dla nas zaszczyt, że CUPRA wybrała opony Goodyear na oryginalne wyposażenie ekscytującego nowego modelu Born. Już teraz mamy bardzo dobre relacje z tą marką, więc cieszymy się, że możemy uczestniczyć w produkcji jej pierwszego w pełni elektrycznego samochodu drogowego. Elektryfikacja jest kluczowym elementem również naszej strategii, co odzwierciedla szeroka gama opon dostosowanych do wyjątkowych wymagań i osiągów samochodów elektrycznych.”

Współpraca Goodyear z marką CUPRA jest znacznie szersza i trwa także na torze wyścigowym. Jako wyłączny dostawca opon do PURE ETCR, pierwszych na świecie mistrzostw w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek, Goodyear dostarcza opony do wszystkich elektrycznych aut wyścigowych o mocy 670 KM, startujących w tej nowatorskiej serii. CUPRA jest zaangażowana w platformę ETCR (Electric Touring Car Racing) od samego początku, a model CUPRA e-Racer z Mattiasem Ekströmem za kierownicą wygrał sezon otwarcia.

Goodyear

Wyświetlenia: 129

Koniec oczekiwania: Ford ogłasza datę premiery Rangera nowej generacji

3.11.2021

Historia twojego kierowcy… lub kierowczyni. Prof. Bralczyk komentuje kampanię firmy Uber

8.10.2021

Ruszyła procedura środowiskowa dla drogi ekspresowej S11 Ujście - Oborniki

4.11.2021

Goodyear UltraGrip Performance+ SUV uznana za wzorową w dużym teście opon

14.10.2021

Scania wprowadza nowy układ napędowy i inne istotne udoskonalenia

11.11.2021

InPost rozpoczyna współpracę z eBay w Wielkiej Brytanii

18.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Dachser i CharterWay inwestują w poprawę bezpieczeństwa na drogach

31.10.2021

Zielone światło dla reorganizacji LOTOSU

15.10.2021

Projekt MAYBACH: Mercedes-Benz i Virgil Abloh znów wyznaczają punkt odniesienia w kreatywnej współpracy na styku motoryzacji i mody

26.10.2021

Goodyear i Dunlop prowadzą w testech opon zimowych ADAC

12.10.2021

Słupsk jako pierwszy testuje autobus elektryczny Scania

8.11.2021

Bridgestone Blizzak LM005 zwycięża w teście magazynu Motor

17.11.2021