IVECO T WAY uhonorowany prestiżową niemiecką nagrodą za wzornictwo

IVECO T WAY uhonorowany prestiżową niemiecką nagrodą za wzornictwo

6.12.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Decyzją Niemieckiej Rady Wzornictwa IVECO T‑WAY wygrał rywalizację o nagrodę za „doskonałe wzornictwo produktu” w kategorii pojazdów użytkowych. Ten najcięższy pojazd w ofercie samochodów ciężarowych IVECO, zaprojektowany pod kątem wytrzymałości i niezawodności w najtrudniejszych warunkach terenowych, wyróżnia się elementami stylistycznymi charakterystycznymi dla nowej linii IVECO WAY, opartymi na tradycyjnym DNA marki.

IVECO T‑WAY otrzymał prestiżową nagrodę za „ doskonałe wzornictwo produktu ” w kategorii pojazdów użytkowych, przyznaną w plebiscycie German Design Awards 2022 , uznawanym za jeden z najbardziej prestiżowych w obszarze wzornictwa we wszystkich branżach. Laureatów nagrody wybiera Niemiecka Rada Wzornictwa, jedno z najważniejszych na świecie centrów kompetencji w dziedzinie komunikacji i zarządzania markami w obszarze wzornictwa. Decyzję w sprawie nagrody dla IVECO T‑WAY podjęło jury złożone z 37 wybitnych ekspertów z 10 krajów, reprezentujących branżę wzornictwa, biznes oraz środowiska naukowe i akademickie.

Hasłem przewodnim dziesiątej jubileuszowej edycji German Design Awards było pytanie: „Jak myślą projektanci?”. Zwraca ono uwagę na różnorodność sposobów, w jakich projektanci starają się znaleźć odpowiedzi na coraz bardziej złożone kwestie, począwszy od nowych technologii cyfrowych po klimatyczną neutralność produkcji. Tak też było w przypadku IVECO T‑WAY, najcięższego pojazdu w ofercie marki, zaprojektowanego pod kątem wytrzymałości i niezawodności w najbardziej ekstremalnych misjach terenowych.

Przy projektowaniu pojazdu IVECO T‑WAY szczególny nacisk położono na dostosowanie głównych cech linii IVECO WAY do eksploatacji w specyficznych, terenowych warunkach. Samochód wyróżnia się surową, ale elegancką stylistyką, w której estetyczne proporcje między kabiną a podwoziem, wraz z masywnym, w całości metalowym zderzakiem, wyrażają moc i wzbudzają zaufanie do solidności konstrukcji. Z kolei doskonale ergonomiczne wnętrze kabiny podporządkowano komfortowi i bezpieczeństwu kierowcy, wyposażając je w zaawansowaną technologię i opcje łączności. Każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby oferować maksymalną funkcjonalność na nieutwardzonych drogach. Do najważniejszych elementów stylistycznych nawiązujących do DNA marki IVECO należą duże logo na wyrazistym grillu z ciekawie zaprojektowanymi detalami oraz charakterystyczny kształt reflektorów.

Marco Armigliato, CNH Industrial Strategic Design, powiedział: „ Jesteśmy bardzo dumni z tego, że IVECO T‑WAY zdobył uznanie potwierdzone tak prestiżową nagrodą. Zastosowaliśmy w nim rozwiązania podporządkowane potrzebom kierowców. Są one wspólne dla całej serii ciężkich pojazdów IVECO WAY, która błyskawicznie zyskuje popularność wśród użytkowników. Pod względem konstrukcji i wzornictwa jest to ambitny projekt podnoszący standardy solidności, niezawodności, efektywności i komfortu pracy kierowcy — w dodatku w świetnym stylu!’

IVECO

Wyświetlenia: 895

Ostatnio dodane wiadomości

DKV współpracuje z Imagine Foundation

28.03.2022

Nowe partnerstwo w Święcicach: Kuehne+Nagel i Cam Cam Copenhagen podpisali trzyletni kontrakt na obsługę logistyczną e-commerce

29.03.2022

Uszczelniona skrzynia do transportu mokrej ziemi

28.03.2022

GLS ze Złotym Certyfikatem EcoVadis

28.03.2022

Jakie ułatwienia rząd powinien jeszcze wprowadzić dla uchodźców z Ukrainy?

24.03.2022