Przegląd i cechy akumulatorów Exide, co warto wiedzieć?

Przegląd i cechy akumulatorów Exide, co warto wiedzieć?

8.12.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Exide dostarcza akumulatory kwasowo-ołowiowe producentom samochodów od ponad 100 lat. Nabyte w tym czasie doświadczenie i znajomość branży pozwoliły opracować wszechstronną gamę produktów, które pokrywają w całości zapotrzebowanie rynkowe. Obecnie oferta obejmuje zarówno konstrukcje najbardziej zaawansowane technologicznie, jak i te prostsze, przeznaczone do pojazdów z mniejszymi wymaganiami energetycznymi.

Niezaprzeczalny trend

Restrykcyjne przepisy Unii Europejskiej, mające na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla, skłaniają producentów samochodów do projektowania bardziej wydajnych pojazdów, wyposażonych w systemy wspierające oszczędzanie paliwa np. Start- Stop. Warto podkreślić, że procentowy udział tych pojazdów w rynku co roku wzrasta.

Zmiany zachodzące na rynku motoryzacyjnymZmiany zachodzące na rynku motoryzacyjnym

Specjaliści z Exide opracowali konstrukcje wspierające obowiązujące trendy.

Przykładem jest akumulator Exide AGM. Przeznaczony dla najbardziej wymagających pojazdów z systemem Start-Stop. Cechuje się najlepszą zdolnością przyjmowania ładunku oraz najwyższą wydajnością w całym okresie eksploatacji dzięki zastosowaniu nowej technologii LifeGrid.

Exide AGM to produkt zaprojektowany i zbudowany tak, aby wytrzymać ciągłe rozładowywanie i ładowanie akumulatora przez system Start- Stop.

Exide EFB to konstrukcja zapewniająca wysoką zdolność do przyjmowania ładunku, optymalną pracę w komorze silnika oraz dużo lepszą wydajność niż tradycyjne akumulatory.

Zmodernizowane i udoskonalone o technologię Carbon Boost 2.0 akumulatory Exide EFB przeznaczone są do wszystkich rodzajów pojazdów, zarówno z systemem Start-Stop, jak i bez niego, z dużym zapotrzebowaniem na cykliczność.

Tradycyjnie i nowocześnie

Zaprezentowane akumulatory przeznaczone są do pojazdów z najwyższymi wymaganiami energetycznymi, naszpikowanymi elektroniką i nowinkami technicznymi, co jednak z posiadaczami pojazdów nieco mniej wymagających?

Jednym z rozwiązań jest na pewno akumulator Exide Premium.

Zaprojektowany, by sprostać ekstremalnym temperaturom, dużemu zapotrzebowaniu energetycznemu i intensywnej jeździe miejskiej, w swojej kategorii stanowi klasę sam dla siebie. Ładuje się do 2 razy szybciej niż tradycyjne akumulatory oraz oferuje 30% więcej mocy rozruchowej niż klasyczne rozwiązania. Jest idealny do dobrze wyposażonych aut z mocnymi silnikami i gwarantuje długą, bezproblemową żywotność i nienaganny rozruch nawet przy niesprzyjających warunkach.

Kolejną propozycją jest akumulator Exide Excell.

To bardzo wszechstronny model, przeznaczony do standardowego użytkowania oraz zapewniający 15% więcej mocy rozruchowej. Jest zaprojektowany w oparciu o doświadczenie wyniesione z produkcji akumulatorów na pierwsze wyposażenie (OE), co zapewnia wysoką jakość. Doskonale sprawdzi się w przypadku aut ze standardowym wyposażeniem.

Exide Classic – akumulator przeznaczony do aut z podstawowym wyposażeniem. Optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o relację ceny do jakości. Znakomicie sprawdzi się w autach starszych.

Decydując się na nowy akumulator, warto postawić na sprawdzone produkty znanych producentów. Exide należy do tych najbardziej doświadczonych, istniejących na rynku najdłużej. Przy prawidłowym doborze pomocna okaże się poniższa tabela prezentująca wymagania stawiane przez pojazdy i cechy akumulatorów.

grafika_artykul_2.png

Wyświetlenia: 911

Ostatnio dodane wiadomości

Nowe partnerstwo w Święcicach: Kuehne+Nagel i Cam Cam Copenhagen podpisali trzyletni kontrakt na obsługę logistyczną e-commerce

29.03.2022

Uszczelniona skrzynia do transportu mokrej ziemi

28.03.2022

Jakie ułatwienia rząd powinien jeszcze wprowadzić dla uchodźców z Ukrainy?

24.03.2022

DKV współpracuje z Imagine Foundation

28.03.2022

GLS ze Złotym Certyfikatem EcoVadis

28.03.2022