Urządzenia rozruchowe NOCO pomagają kierowcom w Rzeszowie

Urządzenia rozruchowe NOCO pomagają kierowcom w Rzeszowie

3.01.2022
Czas czytania ok. 3 minut

W zdecydowanej większości przypadków rozładowanie akumulatora w samochodzie jest doraźnym problemem. Do pomocy w jego rozwiązaniu włączyli się strażnicy miejscy ze stolicy Podkarpacia.

Tuż przed rozpoczęciem kalendarzowej zimy Straż Miejska w Rzeszowie nabyła urządzenie rozruchowe NOCO Boost Pro GB150 (3000A). Dzięki tej inwestycji mobilny patrol może pomóc kierowcy pojazdu, w którym rozładowany akumulator uniemożliwia rozruch silnika. Pierwsza okazja nadarzyła się już w dniu przekazania tej informacji przez lokalne media. Od tej pory rośnie liczba telefonów od zmotoryzowanych z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu takiego problemu.

„Straż Miejska wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Rzeszowa podjęła inicjatywę mającą na celu udzielanie pomocy kierowcom w przypadkach problemów z uruchomieniem swoich pojazdów. Podjęta inicjatywa okazała się być skuteczna i trafiona. W grudniu 2021 roku uruchomiliśmy ponad pięćdziesiąt samochodów”

- mówi Starszy Specjalista Krzysztof Bułdak ze Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Inicjatywa Straży Miejskiej w Rzeszowie zaskoczyła przedstawicieli firmy NOCO. Nie tyle w kwestii wyboru marki urządzenia, co częstotliwości jego wykorzystania na co dzień. W efekcie zapadła decyzja o bezpłatnym przekazaniu kolejnego boostera. Tym razem jest to model GBX75 (2500A). Także i on przeszedł już chrzest bojowy w praktyce.

„Do awarii akumulatora może dojść zawsze, bez względu na panującą porę roku. Ale gwałtowne spadki temperatur uwypuklają problemy z rozruchem silnika. To zawsze jest niekomfortowa sytuacja, na którą większość kierowców nie jest przygotowana. Z reguły należy szukać pomocy u przypadkowych kierowców, do tego trzeba się liczyć z posiadaniem kabli i podobnymi parametrami akumulatora, który będzie dawcą prądu. W tym kontekście na wyróżnienie zasługuje inicjatywa Straży Miejskiej w Rzeszowie”

- dodaje Sławomir Gosławski, przedstawiciel firmy NOCO w Polsce.

Urządzenia rozruchowe NOCO z serii GB i GBX przeznaczone są do awaryjnego rozruchu baterii 12V bez względu na technologię ich wykonania. Ich konstrukcję oparto na współczesnych rozwiązaniach technicznych. Z jednej strony jest para kabli z zaciskami do bieguna akumulatora, z drugiej wydajna baterię litowo-jonową. W praktyce upraszcza to procedurę rozruchu silnika, nie trzeba powiem dysponować drugim, sprawnym samochodem i tradycyjnymi przewodami.

Co więcej zaciski zabezpieczono przed ryzykiem błędnego połączenia biegunów (odwrotna polaryzacja), wbudowana bateria pozwala na przeprowadzenie nawet kilkudziesięciu startów rozrusznika, zaś w przypadku całkowitego rozładowania akumulatora pojazdu podjęcie próby umożliwia przełącznik trybu manualnego (override). Oba urządzenia zostały wyposażone w praktyczne latarki LED z efektem stroboskopu i sygnału S.O.S.

Ponowne ładowanie boosterów odbywa się za pomocą portu usb (typ C w modelu GBX) lub samochodowego gniazda 12V. Urządzenie może też pełnić funkcję power banku do zasilania smartfonów czy tabletów. Model NOCO Boost Pro GB150 wyróżnia się wbudowanym woltomierzem.

Wyświetlenia: 690