Ponad 5 milionów pojazdów korzysta z map TomTom dla zautomatyzowanej jazdy

Ponad 5 milionów pojazdów korzysta z map TomTom dla zautomatyzowanej jazdy

10.01.2022
Czas czytania ok. 3 minut

· TomTom ADAS Map wspiera ponad pięć milionów zautomatyzowanych pojazdów poziomu 1 i 2

· Jest to rozwiązanie, które wyróżnia się w branży i jest jedną z najczęściej stosowanych technologii dla zautomatyzowanej jazdy

· Trzy z pięciu wiodących światowych grup producentów samochodów wybrały TomTom HD Map dla swoich najbardziej zaawansowanych, zautomatyzowanych pojazdów.

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji poinformował, że już ponad pięć milionów zautomatyzowanych pojazdów (AV) poziomu pierwszego i drugiego SAE sprzedawanych przez producentów samochodów w Ameryce Północnej i Europie korzysta z TomTom ADAS Map. Dla firmy jest to kolejny krok milowy w obszarze oferowanych przez nią technologii zautomatyzowanej jazdy (AD).

W ciągu ostatnich trzech lat liczba pojazdów korzystających z map ADAS dostarczanych przez TomTom wzrosła dziesięciokrotnie. Dla porównania, tempo wzrostu sprzedaży pojazdów na tych dwóch kontynentach w tym samym okresie było o połowę mniejsze 1 .

TomTom zawarł również umowy z kilkoma z dziesięciu największych grup producentów samochodów na świecie jako dostawca map w wysokiej rozdzielczości (HD), w tym z trzema z pięciu największych 2 . TomTom HD Map została wybrana przez tych czołowych producentów samochodów, aby wspierać ich najbardziej zaawansowane technologie AD.

TomTom oczekuje, że sprzedaż map ADAS będzie nadal rosła szybciej niż rynek globalny

„Wybór map ADAS i HD przez największe na świecie grupy producentów samochodów jako wsparcie dla bezpieczeństwa, komfortu i wydajności najbardziej zaawansowanych funkcji zautomatyzowanej jazdy w ich pojazdach jest dowodem na jakość i solidność naszych rozwiązań,” powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Obecnie wspieramy ponad pięć milionów zautomatyzowanych pojazdów poruszających się po drogach. W ciągu ostatnich kilku lat liczba ta znacznie się powiększyła, a dzięki naszym najnowszym umowom w najbliższych latach będzie nadal rosła szybciej niż rynek globalny, umacniając pozycję firmy TomTom jako lidera”.

Aktualnie TomTom ADAS Map wspiera ponad jedną trzecią wszystkich pojazdów AV wyposażonych w mapę ADAS. Rozwiązanie to dostarcza zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy precyzyjne informacje na temat dróg na całym świecie, w tym o nachyleniu, pasach ruchu, krzywiznach i ograniczeniach prędkości. Dzięki temu umożliwia pojazdom lepsze przewidywanie sytuacji na drodze przed nimi, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy, komfort i wydajność ekologiczną.

TomTom HD Map wspiera pojazdy z częściową lub pełną automatyzacją

TomTom HD Map to bardzo dokładne odwzorowanie drogi, zawierające niezliczone atrybuty, w tym modele i geometrię pasów ruchu, z dokładnością do kilku centymetrów. Mapa HD firmy TomTom może być używana do precyzyjnego lokalizowania pojazdu na drodze, wspomagania czujników w zrozumieniu otoczenia pojazdu oraz planowania manewrów. Dzięki tym cechom TomTom HD Map może być wykorzystywana do włączania i ulepszania różnych funkcji AD, takich jak autopilot i pilot na autostradzie, a także do pełnej automatyzacji jazdy (poziom piąty SAE).

1 Dane dotyczące rzeczywistych i prognozowanych wielkości produkcji samochodów w latach 2019-2021 (źródło: ABI Research, sierpień 2021).

2 Dane przedstawiają prognozowaną wielkość produkcji samochodów na rok 2021 (źródło: LMC Automotive, październik 2021).

TomTom

Wyświetlenia: 329

Już od jutra, 1 grudnia, opłaty e-Toll obejmą wszystkich

30.11.2021

Jakie wzięcie mają lokale usługowe w nowych osiedlach

3.01.2022

Branże usługowe podniosą stawki za swoje usługi

2.12.2021

Grupa EFL z nagrodą specjalną "Friendly Workplace 2021"

14.01.2022

Odblokuj swoją kartę na czas tankowania! DKV z nowatorskim pomysłem na zabezpieczanie transakcji

16.12.2021

ATM Milano rozszerza umowę z Solarisem, zamawiając 50 trolejbusów

10.12.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Goodyear pozostanie wyłącznym dostawcą opon do Mistrzostw Europy FIA w wyścigach pojazdów ciężarowych

16.12.2021

Ponad 5 milionów pojazdów korzysta z map TomTom dla zautomatyzowanej jazdy

10.01.2022

UTA SmartConnect® - rozwiązanie telematyczne zwiększające przejrzyste i efektywne zarządzanie flotą

2.12.2021

Dwie jezdnie na S7 Lubień - Naprawa

1.12.2021

Nowy prezes zarządu PZPO

13.01.2022

Amazon Music już dostępny w TomTom IndiGO

6.01.2022