Goodyear rozszerza technologię opon bezpowietrznych na autonomiczne roboty Starship

Goodyear rozszerza technologię opon bezpowietrznych na autonomiczne roboty Starship

12.01.2022
Czas czytania ok. 2 minut

Podczas tegorocznych targów CES firma Goodyear Tire & Rubber Company ogłosiła, że opracowała i testuje specjalnie zaprojektowaną oponę niepneumatyczną (bezpowietrzną) do obsługi dostawczych robotów firmy Starship.

Starship Technologies, spółka należąca do portfolio funduszu Goodyear Ventures, buduje i obsługuje sieć ponad 1000 autonomicznych robotów pracujących na końcowym odcinku dostaw, które przewożą i dostarczają paczki, artykuły spożywcze i żywność bezpośrednio do klientów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Starship związanym z kondycją i konserwacją opon, Goodyear opracował specjalną oponę bez powietrza, która charakteryzuje się dłuższą żywotnością i zarazem wymaga mniej czynności konserwacyjnych wykonywanych przez flotę dostawczą Starship.

Goodyear i Starship rozpoczęły fazę testów terenowych na Uniwersytecie Stanowym Bowling Green, aby ocenić zależności między pojazdem a oponą. Pierwsze wyniki testów opon samochodowych pokazały pozytywne rezultaty w zakresie zużycia bieżnika, hamowania i tłumienia drgań.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą unikalną konstrukcję opon bezpowietrznych na nowe formy mobilności” - mówi Michael Rachita, starszy menedżer programu Goodyear ds. opon niepneumatycznych. „Opony do transportu w skali mikro mają inne potrzeby, a nasza technologia NPT idealnie je spełnia, umożliwiając bezobsługową i długotrwałą jazdę.”

„Nasze roboty dostawcze realizują codziennie tysiące dostaw w każdych warunkach pogodowych i terenowych - powiedział Siim Viilup, kierownik ds. inżynierii mechanicznej w Starship Technologies. „Aby mieć pewność, że nadążamy za rosnącym zapotrzebowaniem na nasze usługi, potrzebujemy opon, które są niezawodne i utrzymują nasze roboty w ruchu przez całą dobę i na całym świecie. Wspaniale widzieć te nowe opony, które zapewniają niezawodność, a także oszczędność kosztów w sytuacji, gdy rozszerzamy naszą działalność.”

Goodyear

Wyświetlenia: 684