Goodyear rozszerza technologię opon bezpowietrznych na autonomiczne roboty Starship

Goodyear rozszerza technologię opon bezpowietrznych na autonomiczne roboty Starship

12.01.2022
Czas czytania ok. 2 minut

Podczas tegorocznych targów CES firma Goodyear Tire & Rubber Company ogłosiła, że opracowała i testuje specjalnie zaprojektowaną oponę niepneumatyczną (bezpowietrzną) do obsługi dostawczych robotów firmy Starship.

Starship Technologies, spółka należąca do portfolio funduszu Goodyear Ventures, buduje i obsługuje sieć ponad 1000 autonomicznych robotów pracujących na końcowym odcinku dostaw, które przewożą i dostarczają paczki, artykuły spożywcze i żywność bezpośrednio do klientów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Starship związanym z kondycją i konserwacją opon, Goodyear opracował specjalną oponę bez powietrza, która charakteryzuje się dłuższą żywotnością i zarazem wymaga mniej czynności konserwacyjnych wykonywanych przez flotę dostawczą Starship.

Goodyear i Starship rozpoczęły fazę testów terenowych na Uniwersytecie Stanowym Bowling Green, aby ocenić zależności między pojazdem a oponą. Pierwsze wyniki testów opon samochodowych pokazały pozytywne rezultaty w zakresie zużycia bieżnika, hamowania i tłumienia drgań.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą unikalną konstrukcję opon bezpowietrznych na nowe formy mobilności” - mówi Michael Rachita, starszy menedżer programu Goodyear ds. opon niepneumatycznych. „Opony do transportu w skali mikro mają inne potrzeby, a nasza technologia NPT idealnie je spełnia, umożliwiając bezobsługową i długotrwałą jazdę.”

„Nasze roboty dostawcze realizują codziennie tysiące dostaw w każdych warunkach pogodowych i terenowych - powiedział Siim Viilup, kierownik ds. inżynierii mechanicznej w Starship Technologies. „Aby mieć pewność, że nadążamy za rosnącym zapotrzebowaniem na nasze usługi, potrzebujemy opon, które są niezawodne i utrzymują nasze roboty w ruchu przez całą dobę i na całym świecie. Wspaniale widzieć te nowe opony, które zapewniają niezawodność, a także oszczędność kosztów w sytuacji, gdy rozszerzamy naszą działalność.”

Goodyear

Wyświetlenia: 271

Ważne terminy w 2022 roku w gospodarce odpadami

5.01.2022

Pełne ciśnienie hamowania: 25 lat temu wprowadzono układ wspomagania hamowania Mercedes-Benz – BAS

3.12.2021

Nowy prezes zarządu PZPO

13.01.2022

UTA SmartConnect® - rozwiązanie telematyczne zwiększające przejrzyste i efektywne zarządzanie flotą

2.12.2021

Goodyear pozostanie wyłącznym dostawcą opon do Mistrzostw Europy FIA w wyścigach pojazdów ciężarowych

16.12.2021

DACHSER rozszerza działalność czarterową

12.01.2022
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Badanie Goodyear Sustainable Reality potwierdza, że polskie floty pozytywnie reagują na wyzwania klimatyczne

6.12.2021

Dlaczego brakuje gazu w Europie?

10.01.2022

FB Antczak z rekordem na rynku magazynowo-przemysłowym w 2021 roku

6.01.2022

Nowe znaki na polskich drogach

3.12.2021

Goodyear i Hebe umożliwiają predykcyjną konserwację opon

13.01.2022

2021 rokiem sukcesów na rynku magazynowym. Co nas czeka w 2022 r.?

16.12.2021