Nowy prezes zarządu PZPO

Nowy prezes zarządu PZPO

13.01.2022
Czas czytania ok. 2 minut

W gronie członków PZPO są najwięksi producenci opon na świecie

Prezesem zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) na 2022 rok został Radosław Bółkowski (Bridgestone), wiceprezesami natomiast Dariusz Wójcik (Continental) oraz Jacek Pryczek (Goodyear). Do zarządu jako nowy reprezentant Trelleborga dołączył także Krzysztof Święch, zastępując Andrzej Włodarczyka.

Członkowie Związku są największymi w Polsce i na świecie producentami opon. Reprezentują branżę zatrudniającą bezpośrednio w naszym kraju ponad 11.000 pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych. Codziennie z tych fabryk wyjeżdża ponad 130 tys. opon z napisem „made in Poland” do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, czy maszyn rolniczych i przemysłowych.

– Związek prowadzi wiele akcji edukacyjnych i informuje o najlepszych praktykach odnośnie dbania o opony. Z jednej strony wspieramy technicznie i szkoleniowo serwisy – pokazując, jak ważna jest dokładność i ostrożność w pracy z oponami. Z drugiej strony uświadamiamy kierowców, że są one jedynym punktem styku ich aut z drogą. W obu przypadkach działamy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Współczesne opony renomowanych producentów to bardzo zaawansowane technologicznie produkty, w których stosuje się innowacyjne rozwiązania i wysokiej jakości komponenty. Choć z pozoru wszystkie są czarne i okrągłe – to różnice są dużo większe niż może się wydawać – nowoczesny skład mieszanki gumowej, zaawansowane polimery, długość drogi hamowania i trzymanie na zakrętach, odporność na poślizgi. Między innymi tym porządne opony różnią się od najtańszych. Warto poświecić więcej uwagi, by dobrze je dopasować do własnego pojazdu i potrzeb – wskazuje Radosław Bółkowski, nowy prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Radosław Bółkowski – dyrektor zarządzający Bridgestone w regionie Europy Wschodniej. Jest absolwentem Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w branży oponiarskiej, z którą jest związany od ponad 20 lat.

Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO)

Wyświetlenia: 236

Sieć stacji Circle K wprowadza do oferty nowość dla wegetarian - w 100% roślinnego Burgera Vege

12.01.2022

XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii – GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne

2.12.2021

Ford marką numer 1 na rodzimym rynku w czwartym kwartale ubiegłego roku

10.01.2022

Elektryczne Solarisy będą wozić dzieci do szkoły w kolejnych pięciu gminach w Polsce

1.12.2021

Weryfikacja stanu manualnej skrzyni biegów

4.01.2022

GLS Poland Logistycznym Operatorem Roku

15.12.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Amazon Music już dostępny w TomTom IndiGO

6.01.2022

Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2021 roku

12.01.2022

Udostępniamy kolejne kilometry szlaku Via Baltica. Odcinek S61 Wysokie - Raczki otwarty

4.01.2022

ID Logistics przejmuje Colisweb i wzmacnia ofertę za e-commerce w zakresie dostaw ostatniej mili

13.01.2022

Urządzenia rozruchowe NOCO pomagają kierowcom w Rzeszowie

3.01.2022

FB Antczak z rekordem na rynku magazynowo-przemysłowym w 2021 roku

6.01.2022