Dott z ogromnymi wzrostami w 2021 r. Ponad dwukrotnie więcej osób wybrało Dott, aby uwolnić swoje miasta od korków

Dott z ogromnymi wzrostami w 2021 r. Ponad dwukrotnie więcej osób wybrało Dott, aby uwolnić swoje miasta od korków

13.01.2022
Czas czytania ok. 3 minut

Dott, wiodący europejski operator współdzielonej mikromobilności, w 2021 r. obsłużył we wszystkich swoich lokalizacjach o 125% więcej przejazdów niż w 2020 r.! Dwukrotnie większa (o 104%) była również liczba użytkowników. Szczytowym miesiącem okazał się wrzesień, kiedy to w dużej części Europy nastąpił powrót do pracy w biurach, co doprowadziło do 80% wzrostu liczby użytkowników i 120% zrealizowanych podróży względem roku poprzedzającego.

Dott działa już obecnie w 38 miastach w 9 krajach. Dla porównania w roku 2020 z usług operatora można było skorzystać w 20 lokalizacjach w 7 państwach.

2021 był rokiem transformacji dla Dott, ponieważ osiągnęliśmy kamień milowy, jakim było wprowadzenie e-rowerów do największych miast w całej Europie. Tym samym zapewniliśmy naszym użytkownikom możliwość wyboru pojazdu, który odpowiada ich indywidualnym preferencjom. Znaczące wzrosty pokazują, że coraz więcej osób odkrywa, w jaki sposób Dott umożliwia wydajne, bezpieczne i niezawodne podróżowanie po przestrzeni miejskiej – Henri Moissinac, współzałożyciel i dyrektor generalny Dott.

Stajemy się multimodalni

Dott powiększył swoją flotę hulajnóg elektrycznych w Europie do ponad 40 000, co stanowi 100% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Ważnym wydarzeniem dla marki było wprowadzenie jesienią 2021 r. ponad 10 000 sztuk e-rowerów do Paryża, Brukseli, Rzymu, Mediolanu oraz Kolonii. W obecnym roku te pojazdy pojawią się w kolejnych miastach.

Oferta przystępna cenowo

Współdzielone elektryczne hulajnogi i rowery są cenowo porównywalne z transportem publicznym. W 2021 roku użytkownicy Dott często wykupywali pakiety, aby obniżyć koszty regularnego korzystania z usług operatora. Obecnie 38% przejazdów odbywa się przy tego typu zniżkach.

Niezawodność to drugie imię firmy

Na wszystkich rynkach, na których funkcjonuje Dott, średnia odległość podróży wynosi 2,8 km, a trwa ona ponad 11 minut. To pokazuje, że współdzielone e-hulajnogi i e-rowery mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla podróży prywatnym samochodem.

W niektórych miastach Dott jest jednym z głównych środków transportu. Przykładowo we francuskim Lyonie, w szczytowym okresie tego roku aż 40% mieszkańców to lojalni użytkownicy marki.

Najpopularniejsza pora podróżowania to godziny pomiędzy 16:00 a 19:00. Użytkownicy wybierają wtedy pojazdy współdzielonej mikromobilności, aby uniknąć korków w godzinach szczytu podczas powrotów z pracy.

Odpowiedzialność przede wszystkim

W 2021 r. Dott zredukował emisję CO2 o 40%, a także z sukcesem wprowadził nowe narzędzie do jej monitoringu. Pochodzące z niego szczegółowe dane pozwalają firmie mierzyć wpływ prowadzonych inicjatyw na zmniejszanie śladu węglowego.

Środowisko i wpływ społeczny są podstawą każdej decyzji biznesowej w Dott. Firma pracuje nad ponownym wykorzystywaniem, przetwarzaniem lub recyklingiem wszystkich używanych pojazdów, a jej celem jest przekroczenie pięcioletniego okresu ich eksploatacji. Dott stawia w 100% na elektryczną flotę logistyczną i energię odnawialną we wszystkich lokalizacjach, w których działa. Firma ściśle współpracuje z lokalnymi społecznościami, by oferować równomierne rozłożenie pojazdów we wszystkich obszarach, a komunikując się z lokalnymi organizacjami, pomaga w ulepszaniu infrastruktur miast.

Dott w Polsce

W Polsce w 2021 r. liczba użytkowników Dott wzrosła o 105% i wykonali oni o 130% więcej przejazdów niż w roku poprzedzającym. Szczytowym miesiącem także był wrzesień, ponieważ połączenie złagodzonych restrykcji związanych z pandemią COVID-19 i powrotu do miejsc pracy po letnich wakacjach doprowadziło do gwałtownego wzrostu popytu na współdzieloną mikromobilność.

Dott

Wyświetlenia: 810