Dwie ciężarówki PETRONAS Team De Rooy IVECO konsekwentnie w najlepszej dziesiątce przez pierwszą połowę rajdu Dakar 2022

Dwie ciężarówki PETRONAS Team De Rooy IVECO konsekwentnie w najlepszej dziesiątce przez pierwszą połowę rajdu Dakar 2022

14.01.2022
Czas czytania ok. 2 minut

PETRONAS Team De Rooy IVECO osiągał spójne wyniki w pierwszych sześciu etapach rajdu. Janus van Kasteren dwukrotnie, w 3. i 4. etapie, zajmował znakomite trzecie miejsca, a młody Mitchel van den Brinck ukończył 6. etap z doskonałą 11. lokatą, która jest jego dotychczasowym najlepszym wynikiem w Dakarze.

Zespół spędził resztę dnia w pozytywnym nastroju, ciesząc się 4. i 8. lokatą w klasyfikacji ogólniej oraz 14. miejscem ciężarówki asystującej.

PETRONAS Team De Rooy IVECO dzielnie stawiał czoła wyzwaniom na piaszczystych szlakach Rajdu Dakar 2022, nie znikając z pierwszej dziesiątki przez całą pierwszą połowę imprezy.

Janus van Kasteren przez cały ten czas utrzymywał spójny poziom, kończąc 3. i 4. etap na doskonałej trzeciej pozycji i 5. etap na piątej. W 6. etapie zaliczył niewielkie opóźnienie — najpierw pomylił drogę na zakurzonym szlaku, a później uszkodził oponę, więc na metę dotarł dopiero jako ósmy. Cieszy się jednak z ogólnych wyników pierwszego tygodnia, który zamknął czwartym miejscem w klasyfikacji ogólnej, i rozpoczął drugi tydzień z nowym zapasem i determinacją.

Vick Versteijnen również jest bardzo zadowolony ze swojego pojazdu ciężarowego IVECO oraz wyników uzyskanych w pierwszym tygodniu. Etap 6. ukończył na dziesiątym miejscu, sprawnie radząc sobie z niebezpiecznym szlakiem na początku odcinka specjalnego i unikając uszkodzenia opon. Szczególnie podobał mu się przejazd przez wysokie wydmy w ostatniej części odcinka specjalnego. Pochwalił też swojego pilota Tuena van Dala i mechanika Randy'ego Smitsa za świetną współpracę.

Michel van den Brink za kierownicą zespołowej ciężarówki asystującej także radzi sobie bardzo dobrze. Towarzyszą mu pilot Richard Mouw i mechanik Bert van Donkelaar. Dziewiętnastolatek, który dopiero drugi raz bierze udział w Rajdzie Dakar jako kierowca, przewyższa oczekiwania, zająwszy w 6. etapie najlepsze jak dotąd jedenaste miejsce.

IVECO Poland

Wyświetlenia: 640