Słodki początek roku w SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie

Słodki początek roku w SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie

3.02.2022
Czas czytania ok. 2 minut

Spółka Sweet Gallery, właściciel gastronomicznych punktów franczyzowych, takich jak Lodolandia & Kołacz na Okrągło, SiGelato i Bafra Kebab podpisała umowę najmu na prawie 1 100 m² powierzchni w SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie. Przestrzeń będzie wykorzystywana do przechowywania komponentów do produkcji m.in. lodów, gofrów oraz sosów. SEGRO Business Park Warsaw Okęcie jest obecnie w pełni wynajęty.

Sweet Gallery to spółka która jest właścicielem kilku franczyzowych sieci gastronomicznych. To jeden z największych graczy w sektorze mobilnej gastronomii w Polsce. Działa również za granicą: w Rumunii, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii i na Słowacji. Spółka współpracuje z globalnymi sieciami handlowymi, lokując swoje punkty sprzedaży m.in. przy galeriach handlowych oraz retail parkach. Są to punkty zewnętrzne, outdorowe, a sprzedaż odbywa się z „bezpiecznego okienka” w formie take away. Nowa lokalizacja magazynowa w Warszawie pozwoli Sweet Gallery na dalszy rozwój punktów sprzedaży i wesprze plan dywersyfikacji oferty gastronomicznej.

- Mimo pandemii nie zwalniamy tempa i w 2021 roku otworzyliśmy w Polsce ponad 150 punktów, a plany ekspansji na ten rok są bardzo ambitne. Aby móc się dalej rozwijać, poszukiwaliśmy zaufanego partnera, dzięki któremu będziemy mogli kontynuować poszerzanie grona franczyzobiorców w całym kraju. SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie wybraliśmy ze względu na niezwykle dogodną lokalizację, pozwalającą nam efektywnie zarządzać logistyką. Cieszymy się z nowych możliwości, jakie przyniesie nam ta współpraca i liczymy na długotrwałe relacje w zakresie wsparcia marek Sweet Gallery i naszych franczyzobiorców – mówi Katarzyna Krzemińska – Malon, Marketing & PR Manager, Sweet Gallery.

- SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie budzi wielkie zainteresowanie klientów i jest obecnie w pełni wynajęty. Nie dziwi nas to, bo znajduje się w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Polsce, jedynie 20 minut od centrum Warszawy i w małej odległości od lotniska – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO. – Mamy nadzieję, że nasza nowoczesna przestrzeń magazynowa posłuży spółce Sweet Gallery w realizacji jej ambitnych planów rozwoju, zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim.

SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie to nowoczesny park biznesowy o powierzchni 18 600 m² z magazynami klasy A. Jedną z największych zalet parku jest wyjątkowe położenie: jedynie 9 km dzieli go od centrum Warszawy i tylko 6 km od Lotniska Chopina. Dodatkowo ma dogodne połączenie z autostradą A2 (Berlin–Moskwa), z kolei dostęp do dróg S7 i S8 zapewnia sprawny dojazd do różnych regionów Polski. Taka lokalizacja umożliwia również efektywną dystrybucję wybranych towarów na terenie stolicy, idealną na potrzeby logistyki ostatniej mili.

SEGRO

Wyświetlenia: 1772