DACHSER z silną pozycją w rankingu TOP 100 europejskich dostawców usług logistycznych

DACHSER z silną pozycją w rankingu TOP 100 europejskich dostawców usług logistycznych

8.02.2022
Czas czytania ok. 1 minuty

W nowym rankingu „TOP 100 in European Transport and Logistics Services” przygotowanym przez Fraunhofer Center for Applied Research on Supply Chain Services (SCS), Dachser po raz kolejny zajął wysoką pozycję w poszczególnych segmentach rynku usług logistycznych.

W przewozach drobnicowych (LTL) dostawca usług logistycznych zajął drugie miejsce, natomiast w transporcie całopojazdowym (FTL) uplasował się na dziewiątej pozycji. W obu obszarach Dachser utrzymał swoją pozycję z ostatniego badania opublikowanego dwa lata temu. Firma poprawiła natomiast swój wynik, awansując z siódmego na piąte miejsce, w transporcie specjalistycznym dla przemysłu spożywczego i motoryzacyjnego, obejmującego przewóz produktów ciekłych i sypkich. W ujęciu wyłącznie dostawców usług logistycznych zajmujących się transportem żywności DACHSER Food Logistics jest trzeci na rynku.

W tym roku po raz pierwszy Fraunhofer SCS opublikował również ranking usług frachtu lotniczego i morskiego. Dziesiąte miejsce Dachser w tej kategorii, plasuje firmę w czołówce europejskich dostawców.

W ogólnym rankingu europejskich firm logistycznych, uwzględniającym również dostawców usług kurierskich, pocztowych, przewoźników itp., Dachser zajmuje 15. miejsce. Natomiast w zestawieniu tylko z bezpośrednią konkurencją i ich wynikami w wyżej wymienionych segmentach rynku, firma lokuje się na siódmym miejscu w Europie.

Najlepsze opracowanie na temat europejskiego rynku logistycznego

Badanie TOP 100 to najbardziej szczegółowe i najpopularniejsze opracowanie na temat europejskiego rynku logistycznego. Dostarcza najważniejszych danych na temat wielkości rynku, segmentów i obrotów największych operatorów logistycznych w Niemczech i Europie. Wyniki kolejnego badania TOP 100 niemieckiego rynku logistycznego zostaną opublikowane pod koniec 2022 roku.

Dachser Logistics

Wyświetlenia: 1399