DACHSER uruchamia dodatkowe połączenie lotnicze między Europą a Azją

DACHSER uruchamia dodatkowe połączenie lotnicze między Europą a Azją

16.03.2022
Czas czytania ok. 2 minut

Wojna w Ukrainie, sankcje i związane z tym zamknięcie przestrzeni powietrznej przekładają się na rynek usług frachtu lotniczego. W skali globalnej zdolność przewozowa lotniczego transportu towarowego zmniejszyła się o około 20 procent. W odpowiedzi na tę sytuację DACHSER Air & Sea Logistics w ciągu najbliższych trzech tygodni uruchomi dodatkowy cotygodniowy lot czarterowy na trasie Frankfurt-Szanghaj.

Samolot czarterowy będzie kursował między Europą a Azją raz w tygodniu, zabierając jednorazowo około 100 ton ładunku.

Dokładnie monitorujemy rozwój sytuacji i bardzo szybko zareagowaliśmy na obecne wąskie gardło w przepustowości na trasie między Szanghajem a Frankfurtem. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom stabilne i niezawodne usługi w tych trudnych czasach

– mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight w DACHSER.

Reakcja na zakłócenia w ruchu lotniczym

Obecnie na trasie Frankfurt-Szanghaj pojawiają się problemy ze zdolnością przewozową frachtu lotniczego.

Sytuacja związana z przepustowością naszej sieci na głównych lotniskach w Hongkongu i Szanghaju, jak również we Frankfurcie, który jest naszą europejską bramą do Azji, jest stabilna – podkreśla Timo Stroh.

Niemniej jednak nadal mogą zdarzyć się utrudnienia w pracy portu lotniczego w Hongkongu związane z ogniskami koronawirusa.

Zawieszenie niektórych lotów i zamknięcie przestrzeni powietrznej w wyniku sankcji związanych z konfliktem w Ukrainie doprowadziło do wydłużenia czasu tranzytu oraz ogólnego zmniejszenia przepustowości frachtu lotniczego. Sytuację pogarsza również rosnąca cena ropy naftowej, jednak regularne połączenia lotnicze w ramach sieci DACHSER, a także loty czarterowe dla klientów między Europą a Azją, w większości odbywają się zgodnie z planem.

Pomimo dynamicznych zmian oraz ich wpływu na rynek transportu i logistyki, wydajność naszej sieci lotniczej pozostaje stabilna i odporna na czynniki zewnętrzne – zaznacza Stroh.

Wyświetlenia: 11804