ESA logistika ponownie rośnie w SEGRO Logistics Park Stryków

ESA logistika ponownie rośnie w SEGRO Logistics Park Stryków

17.03.2022
Czas czytania ok. 2 minut

ESA logistika, jeden z liderów branży logistycznej w regionie Europy Środkowej, drugi raz w ciągu ostatnich miesięcy powiększa wynajmowaną powierzchnię w SEGRO Logistics Park Stryków. W ramach nowej umowy zajmowana przez firmę przestrzeń zwiększy się o 2 900 m2, tym samymosiągając łącznie 10 400 m2.

ESA logistika to jeden z liderów logistyki w regionie CEE. Firma działa m.in. w obszarze logistyki dystrybucji, magazynowania, międzynarodowego transportu drogowego i intermodalnego oraz spedycji morskiej i lotniczej. Oferuje także projekty outsourcingu logistyki oraz szeroki zakres usług dodanych (VAS). Jako część globalnej sieci Hitachi Transport System Group zatrudnia dziś ponad 1500 pracowników.

- Dokładamy najwyższych starań, by w każdych warunkach być blisko klientów. Naszym strategicznym celem jest odpowiadać na ich potrzeby najwyższym standardem logistyki, szybko i elastycznie, niezależnie od zmieniających się warunków w globalnych łańcuchach dostaw. To podejście jest bardzo bliskie temu, które prezentuje SEGRO – firma zaoferowała nam swoje pełne wsparcie, gdy zaledwie po pół roku od podpisania umowy mieliśmy potrzebę ponownego zwiększenia zajmowanej przez nas w Strykowie powierzchni – mówi Marcin Stańczak, Warehouse Product Business Manager w ESA logistika.

- To bardzo dobra wiadomość, że nasz długoletni klient ESA logistika, zaledwie kilka miesięcy po przedłużeniu poprzedniej umowy oraz ekspansji ponownie decyduje się na zwiększenie powierzchni w Strykowie. Silna struktura właścicielska SEGRO pozwala na elastyczny rozwój klientów w naszych lokalizacjach, a park w Strykowie jest najlepszym przykładem scenariusza, gdzie najemcy od kilkunastu lat rozwijają się razem z nami – mówi W**aldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO i dodaje:*– Cieszy nas fakt, że firmy dostrzegają zalety parku w Strykowie – dogodną lokalizację oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne poprawiające jego funkcjonalność, ale także walory ekologiczne.*

SEGRO Logistics Park Stryków ma obecnie wielkość ponad 300 000 m² i jest największym parkiem magazynowym firmy w Europie Środkowej, który dodatkowo może zostać rozbudowany aż do 400 000 m². Stworzony został z myślą o dużych i średnich przedsiębiorstwach. Wyróżnia się doskonałą lokalizacją - leży w samym centrum Polski, na przecięciu szlaków północ-południe i wschód-zachód. Znajduje się ok. 8 km od Łodzi oraz bezpośrednio przy autostradzie A2 (Berlin–Moskwa), a także blisko węzła łączącego autostradę A2 z A1, jak również DK14 łącząca Łódź z Warszawą. Park znajduje się pod opieką dedykowanego Property Managera, zaś wszystkie nowe obiekty posiadają ekologiczną certyfikację BREEAM.

 SEGRO

Wyświetlenia: 12892