DKV współpracuje z Imagine Foundation

28.03.2022
Czas czytania ok. 1 minuty

Obok doraźnej pomocy obywatelom Ukrainy, DKV zdecydowało się wesprzeć fundację Imagine, która pomaga specjalistom z dziedziny IT oraz customer experience znaleźć oferty na niemieckim rynku pracy. Obecnie fundacja skupia swoją działalność na terenie Europy Wschodniej, w szczególności na Ukrainie.

Od pierwszych dni tragicznych wydarzeń DKV Mobility prowadzi działania pomocowe dla obywateli z Ukrainy. Centrala firmy podjęła współpracę z fundacją DocStop, wspomagając pakietami opiekuńczymi kierowców ze Wschodu, którzy utknęli na niemieckich autostradach. Operator wysłał też do ukraińskich szpitali transport ciężarowy, wypełniony środkami farmaceutycznymi, odzieżą czy śpiworami - w porozumieniu ze Związkiem Niemiecko-Ukraińskim Rhein-Dnipro.

Długofalowy charakter ma natomiast współpraca z berlińską fundacją Imagine. Na czym polega? Dla niemieckich przedsiębiorstw wyzwaniem jest niedobór wyspecjalizowanych pracowników z obszaru nowych technologii. Lokalnych specjalistów jest za mało, podczas gdy osoby napływające z zagranicy borykają się z barierami wejścia, takimi jak choćby brak dostępu do internetu. Zadaniem fundacji Imagine jest łączenie kompetencji przybywających ekspertów z aktualnymi potrzebami firm.

„Strategia rozwoju DKV jest ściśle powiązana z cyfryzacją, dlatego do naszego zespołu nieustannie poszukujemy profesjonalistów z zakresu IT oraz budowania doświadczeń klienta.” – mówi Till Kreiler, szef pionu cyfryzacji w DKV Mobility. „Poprzez współpracę z Imagine będziemy mogli przedstawiać nasze oferty pracy znacznie szerszemu gronu specjalistów, a nowym pracownikom zapewnić rozwój talentów w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie” – dodaje.

DKV

Wyświetlenia: 11541