Wywiad

5 653 wyświetleń | Czas czytania ok. 5 minut

ergokantor.pl to internetowy serwis wymiany walut przeznaczony dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych z kraju i zagranicy

Na pytania odpowiadał: Przemysław Bednarz - Dealer ergokantor.pl.

W. S.: Czym jest ergokantor.pl?

P. B.: ergokantor.pl to internetowy serwis wymiany walut przeznaczony dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych z kraju i zagranicy.
Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex, co gwarantuje korzystne kursy walut i rzeczywiste oszczędności dla Klienta.
9 korzyści dla, których warto wymieniać walutę w ergokantor.pl:

1. Korzystne kursy walut

2. Brak prowizji za wymianę walut

3. Szybkość transakcji

4. Obsługa wszystkich banków w Polsce

5. Obsługa 12 walut

6. Możliwość przelewu środków z transakcji wymiany bezpośrednio na konto osoby trzeciej

7. Bezpieczeństwo wymiany gwarantowane

8. Codzienne komentarze walutowe

9. Poczucie humoru…sprawdź: humor z ergokantor.pl

Kantor internetowy ergokantor.pl działa 24h/dobę 7 dni w tygodniu, księgowanie transakcji w godzinach pracy kantoru, tj. w dni robocze od godziny 8.00 do 17.00.
Dbamy o zaufanie naszych Klientów i bezpieczeństwo transakcji – jesteśmy Biurem Usług Płatniczych nadzorowanym przez KNF i GIIF.

Kantor prowadzi czat on-line, a platforma wymiany jest wyjątkowo prosta w obsłudze.

W. S.: Kto jest właścicielem ergokantor.pl?

P. B.: Właścicielem ergokantor.pl jest GOLDEM Sp. z o.o., nasze działania koncentrujemy głównie na rynku finansowym, prowadzimy wymianę walut online oraz działalność kantorową. Z usług ergokantor.pl korzystają Klienci, którzy cenią sobie bardzo dobry serwis usług oraz prawdopodobnie najlepsze kursy online dostępne w Polsce. Spółka dysponuje kapitałem w wysokości 1 mln złotych, co jest jednym z najwyższych w branży niebankowych podmiotów wymiany walut online. Korzystamy z wieloletnich doświadczeń i wiedzy specjalistów z zakresu finansów, rynku walut, planowania, strategii i bezpieczeństwa inwestycyjnego.

W. S.: Jak działa ergokantor.pl? Czy można dokonać wymiany waluty za pomocą rachunku bankowego?

P. B.: ergokantor.pl to serwis bardzo prosty w obsłudze. Każdy Klient może dokonać wymiany waluty za pośrednictwem rachunku bankowego, niezależnie od tego, w którym banku w Polsce czy na świecie, Klient posiada środki. Do dokonania transakcji potrzebne są dwa rachunki bankowe – w złotówkach i w walucie obcej, którą chce się sprzedawać lub kupować. Założenie bezpłatnego konta na naszej platformie wymiany waluty i wymiana waluty zajmują najwyżej 15 minut i składają się z 4 kroków:

1 krok:
Założenie darmowego konta w serwisie ergokantor.pl oraz podanie adresu maila i numeru telefonu w celu weryfikacji poprawności danych Klienta.

2 krok:
Uzupełnienie niezbędnych danych oraz podanie numerów 2 rachunków bankowych (złotówkowe i walutowe) - należy podać nr konta, z którego zostaną wysłane pieniądze do kantoru oraz numer konta, na które kantor ma odesłać środki.

3 krok:
Wymiana walut. Po akceptacji kursu wymiany otrzymasz na maila podsumowanie transakcji na podstawie, którego wysyłasz przelew na konto kantoru wskazane w danych transakcji. Zaakceptowany kurs wymiany nie ulega zmianie.

4 krok:
Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku ergokantor.pl, kantor przelewa środki pochodzące z wymiany na konto bankowe podane przez Klienta w warunkach transakcji.

W. S.: Do ilu walut posiada dostęp Państwa klient?

P. B.: Obecnie Klienci mogą wymienić u nas 12 najpopularniejszych walut świata i są to:
Euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP), frank szwajcarski (CHF), dolar australijski (AUD), dolar kanadyjski (CAD), jen (JPY), korona czeska (CZK), korona duńska (DKK), korona norweska (NOK), korona szwedzka (SEK) oraz rubel rosyjski (RUB).

W. S.: Czy naliczacie Państwo prowizję?

P. B.: Nie. Należymy go grona kantorów internetowych, które nie naliczają prowizji od wymiany waluty. Prowadzimy przejrzystą politykę cenową, nasi Klienci nie ponoszą kosztów żadnych prowizji od transakcji wymiany walut, przeważnie też nie ponoszą kosztów opłat za przelewy. Co ważne - kursy wymiany waluty oferowane Klientowi na stronie głównej serwisu i w Panelu Klienta są zgodne.

W. S.: Ile można zaoszczędzić korzystając z ergokantor.pl?

P. B.: Ponieważ kursy walut na ergokantor.pl aktualizowane są co 15 sekund - najlepiej sprawdzić bezpośrednio na naszej stronie internetowej ergokantor.pl w KALKULATORZE KORZYŚCI ile oszczędzamy/zyskujemy na danej transakcji wymiany waluty: wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy.
Szacuję, że nasi Klienci oszczędzają do 10% (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)! Co to oznacza dla Klienta? Na przykładzie kredytu hipotecznego udzielonego w wys. 100tys CHF: w ciągu 20 lat spłaty można oszczędzić na kupno samochodu.

W. S.: Czy można dokonać transakcji wymiany z wypłatą na konto zagraniczne?

P. B.: Nie ma możliwości wysłania przelewu do osoby nie będącej właścicielem profilu w serwisie.

W. S.: A co z transakcjami wymiany z wypłatą na konto osoby trzeciej?
P. B.: ergokantor.pl umożliwia bezpośrednie przelanie środków z wymiany waluty na konto osoby  trzeciej. Aby skorzystać z opcji przelewu środków pochodzących z wymiany na konto osoby trzeciej należy zdefiniować na platformie rachunek bankowy osoby trzeciej, a następnie definiując transakcję należy wskazać ten rachunek jako rachunek do wypłaty wpisując jednocześnie tytuł zapłaty. Kantor realizuje wypłaty na konta osób trzecich tylko w Polsce.

2016.12.16

Ostatnie wywiady

Ostatnie wiadomości

### Error: No such param 'title' ###

### Error: No such param 'created' ###