Ostatnie wywiady

Dobre notowania Wrocławia. Najwięcej biur wynajmują sektory IT oraz R&D

W trzecim kwartale tego roku Wrocław wykazał się największą aktywnością najemców wśród miast regionalnych w całym kraju. To imponujący wynik, który po raz kolejny, nawet w tym trudniejszym dla gospodarki momencie, potwierdza stabilną... Czytaj dalej.

EETS to dziś konieczność, nie kaprys

W czasach, gdy każdy bliski kontakt z obcą osobą niesie ryzyko, przyspieszają technologie umożliwiające zdalną obsługą. Tak się dzieje także w kwestii rozliczania opłat drogowych. Rozmawiamy z Mariuszem Derdziakiem, kierownikiem... Czytaj dalej.

smart i Lena: Wywiad z Leną Meyer-Landrut, ambasadorką marki smart

Izolacja podczas obecnej sytuacji pandemicznej dla wielu osób stanowi poważne wyzwanie. Lena Meyer-Landrut opowiada w wywiadzie, jak spędza czas w swoim berlińskim mieszkaniu, a także wyjaśnia, co ją inspiruje i pomaga zachować pozytywne... Czytaj dalej.

Wpływ koronawirusa na rynek nieruchomości

Wywiad z Danielem Bieniasem, Dyrektorem Zarządzającym CBRE Jaki wpływ będzie miał koronawirus na postrzeganie polskiego rynku nieruchomości komercyjnych przez inwestorów? Polska to największy rynek w Europie Środkowo-Wschodniej pod... Czytaj dalej.

Jak przygotować firmę na zmiany rynkowe? Krok drugi: skorzystać z lewaru i oszczędności dzięki kartom paliwowym

\ Mamy do czynienia ze sporą ilością firm, które tracą płynność finansową. Aby temu przeciwdziałać, operatorzy kart paliwowych wypracowują z klientami metody z wyjścia z impasu. O to, jak DKV pomaga w ratowaniu przedsiębiorstw przed... Czytaj dalej.

Jak przygotować firmę na zmiany rynkowe 2020? Krok pierwszy: podnieść stawki transportowe

Obecna sytuacja na rynku transportowym nie sprzyja przewoźnikom drogowym. Brak kierowców, duża konkurencja i coraz większe obostrzenia prawne. Do tego dochodzą problemy z płynnością finansową. Czy w tej trudnej sytuacji pomocny może być... Czytaj dalej.

Jak radzić sobie z wahaniami cen paliw?

O możliwościach, płynących z wykorzystania karty paliwowej w celu optymalizacji tankowań, opowiada Jerzy Jezuit , doradca DKV Euro Service Polska \- Ceny paliwa ostatnio znowu poszły w górę. Skąd się biorą ich wahania? Zmiany cen... Czytaj dalej.

Big Data to przyszłość branży transportowej

Na pytania odpowiada Jerzy Jezuit, kierownik sprzedaży DKV Euro Service Polska. Dlaczego DKV Euro Service zdecydowało się wejść mocniej w obszar Big Data? Big Data to technologie analityczne, których rynkowa wartość rośnie już w... Czytaj dalej.

Od 1 kwietnia Słowenia z nowym systemem opłat drogowych

1 kwietnia 2018 r. Słowenia przechodzi z bramkowego systemu poboru opłat drogowych na system elektroniczny o nazwie DarsGo, który będzie obowiązkowy dla wszystkich pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Karty DARS oraz budki poboru ABC przestaną... Czytaj dalej.

W końcu rusza EETS. Jedno urządzenie połączy wszystkie płatne drogi w Europie

Dobiegły końca prace nad wprowadzeniem na terenie krajów UE jednego urządzenia do rozliczania wszystkich opłat drogowych. Za komercjalizację usługi odpowiada Toll4Europe, spółka stworzona przez DKV Euro Service, T-Systems oraz Daimler AG. O... Czytaj dalej.

Rozmowa z Januszem Kowalczykiem prezesem firmy Koimex

F.T.: Koimex rozpoczął swoją działalność w 2000 roku. Posiadacie Państwo własną flotę pojazdów ciężarowych, wykwalifikowanych oraz doświadczonych pracowników. Co uważa Pan Prezes za specjalność firmy? J.K.: Nasza działalność... Czytaj dalej.

„Z optymizmem czekamy na drugie półrocze” Michał Bałakier, Dyrektor Generalny DKV Euro Service Polska

FT: Panie Dyrektorze, jak rozwija się sytuacja w bieżącym roku obrotowym?   M.B.: W porównaniu z rokiem ubiegłym obserwujemy wzrost na wszystkich najważniejszych rynkach. Jeśli chodzi o obrót generowany ze sprzedaży paliw, w Polsce... Czytaj dalej.

Wywiad z Piotrem Barandziakiem - zawodowym kierowcą

W. S.: Skąd pomysł na prowadzenie bloga tego typu? P. B.: Pomysł na bloga zrodził się przypadkiem, w sumie bardziej traktuję go w formie pamiętnika do którego, będę mógł zajrzeć po latach. Kiedy wracam do domu córcia zawsze bierze mój... Czytaj dalej.

Wywiad z Łukaszem Chylińskim, dyrektorem zarządzającym DBK Rental

Grupa DBK jest największym dostawcą produktów i usług dla branży TSL w Polsce. Dzięki temu klienci mogą w jednym miejscu zrealizować wszystkie potrzeby związane z zakupem pojazdów ciężarowych oraz dostawczych. Istotnym i dynamicznie... Czytaj dalej.

Rozmowa z Agnieszką Cichowską – psychologiem transportu

W. S.: Skąd u Pani zainteresowanie akurat taką podkategorią psychologiczną i skąd wzięła się u Pani pasja? A. C.: Jako, że wychowałam się w Wyszkowie, w mieście, gdzie działa dużo firm transportowych i większość osób z mojego... Czytaj dalej.

Rynek międzynarodowej logistyki transportowej w krajach WNP: jutro będzie tak samo jak wczoraj... czy trudniej? Cz. 2

Jest to rozmowa z ekspertami z firmy TELS. Weronika Szatkowska: W 2015 roku w Rosji weszły w życie nowe akta prawne, które praktycznie zniosły zapisy umowy z 2012r., co spowodowało kolejny konflikt między urzędami transportu Rosji i Polski... Czytaj dalej.

Rynek międzynarodowej logistyki transportowej w krajach WNP: jutro będzie tak samo jak wczoraj... czy trudniej? Cz. 1

Rok 2016 się skończył - można określić stan rynku międzynarodowego transportu drogowego regionu euroazjatyckiego i spróbować przewidzieć, co przyniesie nam rok obecny (określenie „region euroazjatycki” w tym przypadku oznacza rynek... Czytaj dalej.

Kobieta w transporcie łagodzi obyczaje

Niesłusznie przyjęło się sądzić, że niektóre branże zawodowe są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Jeszcze do niedawna jedną z nich była logistyka. Na szczęście to się zmienia. Zdecydowanymi krokami płeć piękna wchodzi w... Czytaj dalej.

Zakup nowego samochodu ciężarowego wiąże się często ze sporym wydatkiem

W. S.: Jakie pojazdy posiadacie Państwo w swojej ofercie? Dla kogo są one dedykowane? Kamaz Polska: W naszej ofercie znajdują się samochody dostawcze do 3,5 t marki Gazela oraz auta ciężarowe marki Kamaz z DMC od 12 do 41 ton. Zarówno... Czytaj dalej.

"Zawód kierowcy tira może się tylko wydawać łatwym i przyjemnym zawodem"

Wywiad z kierowcą tira - Pawłem Kergerem. W. S.: Jakie posiada Pan kategorie prawa jazdy i kiedy zdawał Pan egzaminy? P. K.: Posiadam kategorię B, C, BE, CE. Egzaminy zdawałem w lutym 2001 r. Nie były to łatwe testy, ale myśl, że w... Czytaj dalej.

Firma Hellmann Worldwide Logistics Polska jest obecna na polskim rynku branży TSL od 25 lat

W. S.: Słyniecie Państwo z wielu rozwiązań branżowych. Gdyby zawęzić to do jednego działu. Który z nich rozwija się w Hellmann Worldwide Logistics Polska najprężniej? Beata Mańkowska – Customers & Marketing Director: Firma Hellmann... Czytaj dalej.

Perspektywy rozwoju branży farmaceutycznej

Odpowiedzi udzieliła: Iwona Połowicz, Dyrektor Produktu Lotniczego, DHL Global Forwarding W. S.: Perspektywy rozwoju branży farmaceutycznej I. P.: Najnowsze badanie przeprowadzone przez DHL przedstawione w Białej Księdze DHL pt. “The... Czytaj dalej.

Kubuś Polish Driver czyli z życia kierowcy tira

Wywiad został przeprowadzony z Jakubem Tyszką, jednym z blogerów facebookowych związanych z jazdą tirem. W. S.: Skąd pomysł na prowadzenie bloga tego typu? J. T.: Pomysł narodził się od moich kolegów którzy również prowadzą bloga... Czytaj dalej.

Leasing polega na...

Wywiad przeprowadzony z Andrzejem Sugajskim, dyrektorem generalnym Związku Polskiego Leasingu. W. S.: Jeśli chodzi o podstawy leasingu, jaka jest definicja leasingu i jego istota? A. S.: Definicja leasingu została uregulowana w Kodeksie... Czytaj dalej.

"Teraz gdy jednak to robię wiem, że wszystko da się pogodzić i kierowca nie musi wyjeżdżać z domu na miesiąc..."

Wywiad z Arturem Szymańskim „ArtDrive” - popularnym blogerem i vlogerem z branży transportowej. W. S.: Co skłoniło Pana do zrobienia uprawnień na ciężarówkę? A. S.: Szczerze to sam nie wiem, to był impuls. Wystarczyło, że raz... Czytaj dalej.

"Podwyżki cen OC były nieuniknione." - rankomat.pl

Wywiad z Panią Urszulą Pazio-Hrapkowicz - Dyrektorem Operacyjnym [rankomat.pl](http://rankomat.pl/). W. S.: Ostatnimi czasy doszło do drastycznie rosnących cen polis OC. Wielu kierowców zapłaci nawet kilkaset złotych więcej. Podwyżki... Czytaj dalej.

ergokantor.pl to internetowy serwis wymiany walut przeznaczony dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych z kraju i zagranicy

Na pytania odpowiadał: Przemysław Bednarz - Dealer ergokantor.pl. W. S.: Czym jest ergokantor.pl? P. B.: ergokantor.pl to internetowy serwis wymiany walut przeznaczony dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych z kraju i... Czytaj dalej.

Plastikowa karta zniknie – ale nie z dnia na dzień

W. S.: Plastikowa karta paliwowa to dziś standard.  Jaka jest jej przyszłość? M. B.: Infrastruktura stworzona na potrzeby kart paliwowych jest bardzo rozbudowana i dlatego zapewne pozostaną one w użyciu jeszcze pewien czas. Już dziś... Czytaj dalej.

Marta Łochańska - kobieta za kółkiem...Czyli prowadzenie cysterny ADR

Marta Łochańska to kobieta, która łamie wszelkie stereotypy. Dlaczego? O tym można przeczytać niżej. Pani Marta Łochańska pracuje jako kierowca cysterny. Zapraszam do zapoznania się z historią ciekawą i niecodzienną. M. Ł.: Decyzja... Czytaj dalej.

Ania Rataj - Asystentka do Spraw Sprzedaży - Działu Filtracji firmy MOTOBUS.

Jako, że w tym miesiącu stawiamy na naszym portalu na kobietę w branży TSL, postanowiliśmy – jako dział redakcyjny przyjrzeć się kolejnemu stanowisku związanemu z tym tematem. O udzielenie wywiadu poprosiliśmy Anie Rataj - Asystentkę do... Czytaj dalej.

Kobieta kontra wózki widłowe

Agata Żardecka to pracownica młodej bydgoskiej firmy – DPS Serwis. W zakres jej obowiązków wchodzą prace administracyjne związane z problematyką wózków widłowych. Jako portal postanowiliśmy się przyjrzeć charakterowi takiego... Czytaj dalej.

Rozmowa z Grzegorzem Dziubą Dyrektorem Operacyjnym / Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju Rynków Zagranicznych z firmy Transport Français Représentant.

Rozmowa z Grzegorzem Dziubą Dyrektorem Operacyjnym / Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju Rynków Zagranicznych z firmy Transport Français Représentant. W. S.: Czym dokładnie zajmuje się Transport Français Représentant? G.... Czytaj dalej.

"Walutę niezbędną do spłaty rat kredytu warto zakupić w serwisach takich jak Walutomat, dzięki czemu zaoszczędzimy kilka procent na każdej wymianie."

Rozmowa z Maciejem Przygórzewskim - głównym analitykiem i kierownikiem działu dealerskiego w Walutomat.pl. W. S.: Jesteście Państwo największą giełdą pozabankową wymiany walut w Europie. Na czym to polega? M. P.: Jesteśmy... Czytaj dalej.

"Młode firmy zachęcamy do przekazanie zadań dotyczących zarządzania flotą samochodową właśnie nam. Oszczędzą one czas i pieniądze..."

Fraikin Polska to firma, która zajmuje się dostarczaniem sprzętu i usług dla firm i instytucji, które używają pojazdów na co dzień. Kompleksowa obsługa klienta umożliwia korzystanie odbiorcom z nowoczesnych rozwiązań zarządzania – są... Czytaj dalej.

ALBOR – obecnie w firmie ALBOR zatrudnionych jest blisko 100 osób. Jest to doświadczony zespół specjalistów

ALBOR – obecnie w firmie ALBOR zatrudnionych jest blisko 100 osób. Jest to doświadczony zespół specjalistów, który zapewnia swoim klientom najwyższy poziom świadczonych usług. Serwis wyposażony jest w profesjonalny sprzęt - nowoczesne... Czytaj dalej.

DPS Serwis - młoda ale dobrze prosperująca firma bydgoska, która stawia przede wszystkim na rozwój.

DPS Serwis - młoda ale dobrze prosperująca firma bydgoska. Stawia przede wszystkim na rozwój, a w swoich usługach oferuje min. kompleksową obsługę wózków widłowych oraz oferuje części zamienne takich marek jak: CLARK, TOYOTA, MITSUBISHI,... Czytaj dalej.


Łącznie 5 stron


Najpopularniejsze

Zajrzyj na forum