Ostatnie wywiady

Zeppelin Polska i ReachStackery marki Hyster – wszędzie tam, gdzie są trudne warunki pracy

Od 2003 roku firma Zeppelin Polska jest autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem uznanej na całym świecie marki HYSTER. Filozofia naszej firmy opiera się na dostarczaniu Klientowi rozwiązania, a nie na sprzedaży maszyn lub urządzeń. Odpowiada... Czytaj dalej.

50-lat funkcjonowania w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) - PKS Gdańsk-Oliwa SA

50-lat funkcjonowania w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) to dobra okazja, żeby przyjrzeć się historii, najważniejszym wartościom spółki i wybiec w przyszłość w poszukiwaniu nowych perspektyw rozwoju. Te cele przyświecały nam w... Czytaj dalej.

WebEye – nowoczesne narzędzie do monitoringu pojazdów

WebEye – nowoczesne narzędzie do monitoringu pojazdów WebEye reprezentuje nowoczesny monitoring pojazdów na bazie GPS. Dzięki ogromnemu rozwojowi trwającemu od dekady, usługi wychodzą ponad standardy tradycyjnych funkcji. Monitoring WebEye... Czytaj dalej.

Firma PEKAES - Prosto do celu: "Szeroka oferta i kompleksowość świadczonych usług to mocny kapitał każdego operatora logistycznego"

Rozmowa z Panem Maciejem Bachmanem, Prezesem Zarządu PEKAES, menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w branży i z wieloma sukcesami na swoim koncie w dziedzinie rozwoju biznesu, prowadzenia procesów restrukturyzacyjnych oraz usprawniania... Czytaj dalej.

Europejskie Centrum Logistyczne w Zakroczymiu spółki ILS, czyli strzał w „logistyczną dziesiątkę”!

Dzięki budowie Centrum Logistycznego w Zakroczymiu, firma Inter Cars ma szansę zająć pozycję europejskiego, a może nawet i światowego giganta branży motoryzacyjnej. 27 maja bieżącego roku odbyła się uroczystość podpisania Aktu... Czytaj dalej.

PARACROSS: „Na przyszłość patrzymy z optymizmem.”

Rozmowa z Panią Mileną Lederman z firmy PARACROSS.   M.M.: Jak najprościej można  scharakteryzować PARACROSS? Milena Lederman: PARACROSS to polsko-skandynawska firma rekrutacyjna i szkoleniowa (certyfikat KRAZ 7432), która już od... Czytaj dalej.

„Podróż dla Innych od Tatr po Hel”, czyli jak DHL Express (Poland) dostrzega innych ludzi

Rozmowa z Panem Edwinem Osieckim - wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland) M.M.: Kiedy usłyszałam o Waszej rowerowej akcji  charytatywnej „Podróż dla Innych od Tatr po Hel”, zajrzałam na stronę... Czytaj dalej.

Cargo Glob: „Wprowadzamy nowe, dodatkowe i unikalne rozwiązania…”, czyli młody wilk branży TSL dorasta

Rozmowa z Prezesem Zarządu Cargo Glob Sp. z o.o. – Panem Mateuszem Wyszyńskim, właścicielem polskiej giełdy transportowej Cargo Glob, organizującej przewozy ładunków w kraju oraz zagranicą. M.M.: Po raz pierwszy rozmawialiśmy kilka lat... Czytaj dalej.

Autobagi Polska sp. z o.o.: Kamaz zmienia image (cz. II)

M.M.: Kto obecnie wybiera markę Kamaz? W.T.: Zdecydowana większość naszych klientów to są małe i średnie firmy budowlane (ponad 60%). Około 35 % stanowią zarządy gmin, zarządy dróg i firmy komunalne. Pakiet mniejszościowy ? 5%... Czytaj dalej.

Autobagi Polska sp. z o.o.: Kamaz zmienia image (cz. I)

Po ponad dwóch latach znów mam okazję porozmawiać z Panem Wojciechem Traczukiem -  absolwentem studiów magisterskich Zarządzania i Marketingu na Politechnice Lubelskiej, na co dzień Dyrektorem Handlowym firmy Autobagi Polska sp. z o.o. –... Czytaj dalej.

Drabpol Telematics – perfekcja zarządzania (cz. II)

M.M.: Jak sami twierdzicie na swojej stronie internetowej, Waszą siłą są Wasze kompetencje, a te nieustannie trzeba rozwijać… K.D.: Cieszę się, że poruszyła Pani tę kwestię. Przy tworzeniu nowej strony internetowej www.drabpol.pl,... Czytaj dalej.

Drabpol Telematics – perfekcja zarządzania (cz. I)

Rozmowa z Panem Krzysztofem Drabczyńskim – Dyrektorem Drabpol Telematics – jednym z kluczowych działów firmy Drabpol. Pan Krzysztof, z wykształcenia prawnik, jest przedsiębiorcą oraz aktywnym działaczem pro bono dla licznych... Czytaj dalej.

SURET – podążając za zmieniającymi się uwarunkowaniami rynkowymi

Rozmowa z Panem Sebastianem Gawronem, Dyrektorem Handlowym i  Rozwoju w SURET Sp. z o.o. M.M.: Firma SURET istnieje na rynku polskim od 1992 roku. Z czym przede wszystkim,  zdaniem Pana Dyrektora, jest kojarzona? Sebastian Gawron: Firma... Czytaj dalej.

Hellmann Worldwide Logistics Polska: „Stawiamy na rozwój i otwartość na oczekiwania naszych Klientów.”

Rozmowa z Panem Krzysztofem Stasiakiem - Dyrektorem oddziału Gdańsk Hellmann Worldwide Logistics Polska. Pan Krzysztof to prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Po pracy pasjonat sportowego stylu życia. Wielokrotny uczestnik zawodów... Czytaj dalej.

Transport – mamy się czym chwalić!

Rozmowa z Panem Maciejem Maćkowiakiem - od prawie 6 lat ekspertem ds. wizerunku i komunikacji w Systemie Trans.eu. Prywatnie zaś wielbicielem zdrowego odżywiania, motocyklowych podróży w nieznane i gitarowych riffów. M.M.: Polska jest obecnie... Czytaj dalej.

Klikaj i zarządzaj. Jak wyprzedzić konkurencję w roku 2015

Rozmowa z Michałem Bałakierem, dyrektorem generalnym DKV Euro Service Polska. Na co Pana zdaniem powinni postawić  przewoźnicy w 2015 r.? O przewadze konkurencyjnej decyduje dziś umiejętność samodzielnego, szybkiego przetwarzania... Czytaj dalej.

Clicktrans.pl - giełda transportowa dla każdego

Rozmowa z Panią Agnieszką Korzeniewską, współzałożycielką Clicktrans.pl M.M.: Clicktrans.pl - największy serwis aukcji transportowych - skąd pomysł i kiedy powstał? Agnieszka Korzeniewska: Pomysł powstał z potrzeby: Michał,... Czytaj dalej.

„Udostępniamy osobom zatrudnionym w Grupie Raben możliwość uczestniczenia w wolontariacie, który zmienia lokalną rzeczywistość.”

Rozmowa z Panią Martą Szymborską - absolwentką filologii polskiej oraz europejskiej komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku Pani Marta ukończyła podyplomowe studium PR oraz studia... Czytaj dalej.

ALBOR: 2015 – „To rok dalszych zmian i wyzwań.”

Rozmowa z Panem Bolesławem Rafałko - właścicielem firmy ALBOR w Wałczu Partnerem Serwisowym MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. M.M.: Albor, jak najcelniej i najkrócej można scharakteryzować tę firmę? Bolesław Rafałko: Albor to... Czytaj dalej.

ATW S.A.: Stawiamy przede wszystkim na rozwój i utrzymanie właściwego poziomu.

Rozmowa z Panem Pawłem Mazurem Specjalistą ds. Sprzedaży prężnie rozwijającej się firmy ATW S.A. M.M.: ATW S.A. jest przedsiębiorstwem z Grupy ADR Sp. A., która powstała w 1996 roku. Jak długo już funkcjonuje na rynku? P. Mazur -... Czytaj dalej.

Ubezpieczenia ochrony prawnej rozwiązaniem dla przedsiębiorcy

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, których celem jest ułatwienie pracy przedsiębiorcy oraz zabezpieczenie go finansowo w razie nieprzewidzianych wydarzeń. Wpisując się w ten nurt, D.A.S., który od lat proponuje ubezpieczenia... Czytaj dalej.

Lester Logistics Sp. z o.o.: „(…) rozwijać się i dążyć do doskonałości w każdej dziedzinie.”

Moim rozmówcą jest  Dyrektor Zarządzający firmy Lester Logistics Sp. z o.o. – Pan Robert Stawasz. M.M.: Lester jako firma transportowa rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Posiadacie własną flotę samochodów,... Czytaj dalej.

Trans.eu wspiera akcję „800 plandek promujących Polskę”

Do 20 września trwa akcja „800 plandek promujących Polskę”, której celem jest propagowanie i reklamowanie marki polskiej gospodarki i polskich TSL w Europie. Przewoźnicy mają szansę uzyskania 50-procentowego dofinansowania produkcji... Czytaj dalej.

Rozwój BZG wizytówką Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego

Rozmowa z Panią Joanną Sowińską - Rzecznikiem Prasowym Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. im. I. J. Paderewskiego M.M.:     Rozmawiałyśmy dwa lata temu. Stwierdziła Pani wtedy, że "(...) to właśnie rok 2012 będzie dla lotniska... Czytaj dalej.

Opłaty drogowe we Francji

Jerzy Jezuit - Ekspert DKV Euro Service Francja to jeden z niewielu krajów na drogowej mapie Europy, który zdecydował się na posiadanie dwóch równolegle działających systemów myta – TIS-PL oraz opłaty tranzytowej (dawny projekt... Czytaj dalej.

GEFCO - globalny integrator łańcucha dostaw w procesie przepływu towarów (cz. II)

Rozmowa z Panem Markiem Prószyńskim – Dyrektorem Handlowym GEFCO Polska M.M.: Współpracujecie również  ze szkołami i uczelniami. Jakie korzyści z tego wypływają dla obu stron? M.P.: W Polsce współpracujemy w szerokim zakresie z... Czytaj dalej.

GEFCO - globalny integrator łańcucha dostaw w procesie przepływu towarów (cz. I)

Rozmowa z Panem Markiem Prószyńskim – Dyrektorem Handlowym GEFCO Polska M.M.: Grupa GEFCO istnieje od 1949 roku, powstała we Francji. W Polsce zagościła w kwietniu 1999 roku i od tamtej pory stale poszerza swój zakres i zasięg. Jakie... Czytaj dalej.

PromySkat: Na czasie i na czas…

Po roku ponownie rozmawiamy z Panem Dmitrijem Gabczenko - Dyrektorem Działu Marketingu w Grupie SKAT, chcąc sprawdzić, jak rozwija się portal promowy PromySkat oferujący usługi przepraw promowych w całej Europie. Przypomnijmy, że Pan... Czytaj dalej.

Pan Danwoj i praktyczna wiedza kontra „uniwersytet parkingowy”

Rozmowa z Panem Wojciechem Koralewskim – założycielem oraz właścicielem Centrum Szkoleń i Doradztwa Transportowego P.H.U. DANWOJ. Wojciech Koralewski – lat 50, żonaty, dwóch dorosłych synów. Wykształcenie wyższe o kierunku... Czytaj dalej.

Geis Polska: „Lubimy pomagać...”

Rozmowa z Panem Adamem Kwiatkowskim - Dyrektorem Zarządzającym Geis PL Sp. z o.o. M.M.: Geis w Polsce działa od niedawna? Adam Kwiatkowski: Tak. Spółka Geis PL Sp. z o.o działa w Polsce od sierpnia 2013 roku i posiada obecnie 9 lokalizacji na... Czytaj dalej.

Z Robertem Sadowskim przez piaski Afryki, czyli „resetowanie twardego dysku”

M.M.: Nasi czytelnicy poznali Pana już kilka lat temu. Rozmawialiśmy wtedy o Pana przedsiębiorstwie Sawa Logistics, jego pracownikach. Co sprawiło, że "porzucił" Pan swoją firmę i postanowił wziąć udział w "Sultan Marathon Des Sables"... Czytaj dalej.

CTC: „Jesteśmy na bieżąco oraz elastycznie reagujemy na zmiany…”

Rozmowa z Tomaszem Urbanowiczem - Prezesem Spółki Cracow Truck Center, wiodącego Dealera Iveco w Polsce, działającego w ramach Grupy DBK.  M.M.: Firma Cracow Truck Center Sp. z o. o. powstała w ramach Grupy DBK na przełomie 2005 i 2006 roku... Czytaj dalej.

CHEP: „Jesteśmy w stanie obsłużyć każdego klienta.”

Rozmowa z Panią Kingą di Salvo, która od ponad roku pełni funkcję Dyrektora Generalnego CHEP na Polskę i kraje bałtyckie. Pani Kinga rozpoczynała karierę w CHEP w 2008 roku jako Manager ds. Klientów Europejskich, odpowiadając za logistykę... Czytaj dalej.

PKS Gdańsk – Oliwa SA: „Zima nie potrafi nas zaskoczyć.” - cz. II

M.M.: Jesteście także firmą społecznie odpowiedzialną. Jakie działania w związku z tym ostatnio realizujecie? R.O.: Nasza firma zawsze angażowała się w tematy związane ze społeczną odpowiedzialnością. Od lat wspieramy różnego... Czytaj dalej.

PKS Gdańsk – Oliwa SA: „Zima nie potrafi nas zaskoczyć.” - cz. I

Rozmowa z Panem Rafałem Olszewskim - Prezesem Zarządu PKS Gdańsk – Oliwa S. A. M.M.: Panie Prezesie, PKS Gdańsk – Oliwa S. A. to firma transportowa, świadcząca kompleksowe usługi transportowe na terenie kraju i Europy już od ponad 40... Czytaj dalej.

TCC - Trans.eu Certified Carrier - certyfikat dla wiarygodnych przewoźników

Rozmowa z Panią Alicją Iwanicką - Project Manager TCC. Pani Alicja zarządza całym projektem certyfikacji TCC i jest inicjatorem wielu jego kwestii. M.M.: Dlaczego zdecydowaliście się Państwo przeprowadzić badanie właśnie na temat... Czytaj dalej.


Łącznie 5 stron


Najpopularniejsze

Zajrzyj na forum